FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H16E 4. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
2,3 km
Mellantid
4,4 km
Mål
5,1 km
 
1.   Eeli Viholainen Suunta Jyväskylä    13:20:00   13:15 (1)  25:20 (1)  28:47  
2.   Luukas Valtonen Helsingin Suunnistajat    13:24:00   13:38 (2)  25:43 (2)  29:19  
3.   Kristian Kannus Kangasala SK    13:48:00   15:18 (9)  27:24 (5)  30:59  
4.   Elias Kuukka Tampereen Pyrintö    12:48:00   15:07 (8)  27:07 (3)  31:07  
5.   Joonas Ahola Navi    13:22:00   15:37 (15)  27:44 (6)  31:19  
6.   Aleksander Makeychik Voronezh  RUS  13:32:00   14:18 (5)  27:20 (4)  31:28  
7.   Dmitry Polyakov Nord West  RUS  12:58:00   15:20 (10)  28:36 (10)  32:11  
8.   Jussi-Elmeri Halme Tampereen Pyrintö    14:18:00   15:28 (12)  27:56 (7)  32:13  
9.   Misa Tuomala Suunta Jyväskylä    14:00:00   16:00 (16)  28:36 (10)  32:26  
10.   Topias Ahola Navi    13:56:00   15:28 (12)  28:28 (9)  32:29  
11.   Miika Kirmula Delta    13:42:00   15:31 (14)  28:48 (12)  32:43  
12.   Nikolay Rudakov Kalinka  RUS  13:38:00   15:25 (11)  28:50 (13)  32:53  
13.   Edvard Sundman Delta    14:08:00   16:32 (21)  29:16 (14)  32:54  
14.   Olli Huhtinen Turun Suunnistajat    12:22:00   14:55 (7)  28:09 (8)  33:04  
15.   Xander Berger TeamAustri  AUT  12:42:00   14:50 (6)  29:20 (15)  33:16  
16.   Teemu Ternola Kangasala SK    13:10:00   16:13 (20)  30:12 (17)  34:17  
17.   Tuukka Senttula Suunta Jyväskylä    12:40:00   16:35 (22)  30:40 (18)  34:44  
18.   Aleksey Yaganov Juventa  RUS  12:18:00   16:08 (18)  30:06 (16)  34:51  
19.   Arttu Syrjäläinen Navi    13:08:00   16:39 (23)  30:48 (20)  34:53  
20.   Lauri Huotari Lahden Suunnistajat-37    13:16:00   16:03 (17)  30:43 (19)  35:04  
21.   Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö    13:36:00   18:27 (32)  31:54 (22)  35:46  
22.   Christian Kronberg IF Femman    12:36:00   16:08 (18)  31:18 (21)  35:50  
23.   Artem Kuritsyn Kalinka  RUS  13:02:00   17:09 (25)  32:06 (23)  36:15  
24.   Toni Mäntylä Lynx    12:20:00   17:18 (26)  32:20 (25)  36:32  
25.   Alexander Vikentiev Kalinka  RUS  14:04:00   18:10 (28)  32:19 (24)  36:33  
26.   Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat    12:54:00   17:28 (27)  32:54 (27)  36:58  
27.   Nikita Chesnokov Kalinka  RUS  12:32:00   18:28 (33)  33:20 (28)  37:36  
28.   Santeri Silvennoinen Kalevan Rasti    14:02:00   14:01 (4)  34:35 (31)  38:14  
29.   Matias Ahola Navi    12:44:00   18:26 (31)  34:24 (29)  38:20  
30.   Lari Takanen Vehkalahden Veikot    12:52:00   21:12 (45)  34:52 (33)  39:06  
31.   Ilja Mak Voronezh  RUS  12:46:00   18:29 (34)  35:01 (34)  39:28  
32.   Valtteri Kolehmainen Kangasala SK    12:38:00   16:40 (24)  34:30 (30)  39:41  
32.   Jakob Pauser TeamAustri  AUT  14:12:00   18:10 (28)  32:39 (26)  39:41  
34.   Thomas Gillet ASUBOrient  BEL  12:14:00   18:37 (35)  35:38 (35)  40:02  
35.   Vitaliy Nikonov Voronezh  RUS  14:16:00   19:57 (38)  36:04 (36)  40:22  
36.   Kari-Pekka Seppänen Rastikarhut    13:14:00   18:16 (30)  34:38 (32)  40:29  
37.   Niko Hakulinen Vehkalahden Veikot    13:54:00   22:49 (47)  37:04 (37)  41:40  
38.   Felix Hartlieb TeamAustri  AUT  13:58:00   20:47 (41)  37:24 (39)  41:43  
39.   Antti-Ville Salomaa Navi    12:28:00   18:55 (36)  37:22 (38)  42:20  
40.   Jesse Ihalainen Navi    14:20:00   22:16 (46)  37:31 (40)  42:29  
41.   Johannes Zechner TeamAustri  AUT  12:16:00   20:13 (39)  38:48 (42)  42:42  
42.   Arto Niiranen Kalevan Rasti    13:00:00   23:03 (50)  38:58 (44)  43:41  
43.   Eero Tuomaala Tuusulan Voima-Veikot    13:34:00   20:58 (42)  38:44 (41)  43:58  
44.   Marco Majer TeamAustri  AUT  12:34:00   22:53 (48)  38:51 (43)  44:23  
45.   Michael Tanzer TeamAustri  AUT  13:26:00   20:34 (40)  39:46 (46)  44:40  
46.   Viljam Grahn Närpes OK    13:30:00   21:01 (43)  39:25 (45)  44:54  
47.   Florian Schiel TeamAustri  AUT  13:12:00   19:03 (37)  40:28 (47)  46:38  
48.   Niko Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat    12:26:00   24:32 (52)  41:41 (48)  47:08  
49.   Christoffer Melin IK Falken    13:28:00   23:44 (51)  42:49 (49)  47:27  
50.   Matthias Griener TeamAustri  AUT  12:56:00   27:07 (56)  43:04 (50)  47:36  
51.   Juho Latvala Alajärven Ankkurit    12:24:00   25:12 (54)  43:05 (51)  47:50  
52.   Laurenz Elstner TeamAustri  AUT  13:52:00   23:01 (49)  45:25 (54)  50:03  
53.   Antti Kemppi Kangasala SK    14:10:00   24:45 (53)  45:15 (53)  50:38  
54.   Eero Kuusela Kankaanpään Suunnistajat    12:12:00   26:09 (55)  44:43 (52)  50:45  
55.   Severi Heiskanen Kangasniemen Kalske    14:06:00      47:13 (55)  53:05  
56.   Anssi Huostila Lammin Säkiä    13:18:00   13:47 (3)  47:52 (56)  53:59  
57.   Joakim Hakala IF Femman    13:50:00   21:09 (44)  48:11 (57)  56:10  
   Ville Parkkinen SK Pohjantähti    12:10:00         ej startad  
   Peetu Mattola Haapaveden Urheilijat    13:06:00         ej startad  
   Adrian Wickert TeamAustri  AUT  13:40:00         bröt  
   Juuso Tupitsa Keravan Urheilijat    13:44:00         ej startad  
   Niko Kauria Navi    13:46:00         ej startad  
   Heikki Haapakoski Rastikarhut    14:14:00         ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English