FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H16E 5. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
2,0 km
Mellantid
5,7 km
Mål
6,3 km
 
1.   Edvard Sundman Delta    10:21:50   15:20 (3)  44:04 (1)  46:53  
2.   Kristian Kannus Kangasala SK    10:10:00   15:49 (8)  45:24 (2)  48:22  
3.   Luukas Valtonen Helsingin Suunnistajat    10:20:25   14:26 (1)  45:29 (3)  48:33  
4.   Teemu Ternola Kangasala SK    10:31:20   16:01 (9)  45:37 (4)  48:40  
5.   Dmitry Polyakov Nord West  RUS  10:13:27   17:12 (14)     50:01  
6.   Elias Kuukka Tampereen Pyrintö    10:20:51   16:14 (10)  47:05 (5)  50:10  
7.   Arttu Syrjäläinen Navi    10:24:23   15:34 (4)  47:47 (6)  50:58  
8.   Ville Parkkinen SK Pohjantähti    11:16:00   16:56 (12)  48:01 (7)  51:05  
9.   Miika Kirmula Delta    10:28:52   18:29 (18)  48:06 (8)  51:10  
10.   Santeri Silvennoinen Kalevan Rasti    10:24:45   15:46 (7)  48:55 (10)  51:58  
11.   Jussi-Elmeri Halme Tampereen Pyrintö    10:21:31   15:41 (5)  48:49 (9)  52:06  
12.   Aleksander Makeychik Voronezh  RUS  10:29:22      50:43 (11)  53:41  
13.   Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö    10:45:00   16:41 (11)  51:18 (12)  54:04  
14.   Misa Tuomala Suunta Jyväskylä    10:21:22   15:45 (6)     54:19  
15.   Joonas Ahola Navi    10:36:32   18:10 (16)  52:25 (13)  55:29  
16.   Artem Kuritsyn Kalinka  RUS  11:25:00   16:56 (12)  53:14 (15)  56:13  
17.   Valtteri Kolehmainen Kangasala SK    10:44:00   19:27 (21)  52:41 (14)  56:26  
18.   Christian Kronberg IF Femman    10:25:16   18:27 (17)  54:53 (16)  58:20  
19.   Lauri Huotari Lahden Suunnistajat-37    11:27:00   21:40 (25)  55:29 (17)  58:49  
20.   Topias Ahola Navi    10:43:00   18:59 (20)  57:36 (18)  1:00:40  
21.   Nikolay Rudakov Kalinka  RUS  10:42:00   19:27 (21)  58:39 (19)  1:01:46  
22.   Alexander Vikentiev Kalinka  RUS  10:46:00   22:05 (27)  58:57 (20)  1:02:10  
23.   Olli Huhtinen Turun Suunnistajat    10:47:00   20:46 (23)  59:02 (21)  1:02:20  
24.   Aleksey Yaganov Juventa  RUS  10:41:00   27:45 (40)  59:38 (22)  1:02:38  
25.   Toni Mäntylä Lynx    10:50:00   18:29 (18)  1:00:12 (23)  1:03:18  
26.   Antti-Ville Salomaa Navi    10:54:00   23:30 (33)     1:04:12  
27.   Matias Ahola Navi    10:57:00   25:57 (36)  1:01:49 (24)  1:04:57  
28.   Vitaliy Nikonov Voronezh  RUS  10:59:00   24:04 (34)  1:02:57 (25)  1:06:04  
29.   Thomas Gillet ASUBOrient  BEL  10:55:00   20:48 (24)  1:03:31 (27)  1:06:52  
30.   Tuukka Senttula Suunta Jyväskylä    10:31:06   23:04 (31)  1:03:02 (26)  1:07:33  
31.   Eeli Viholainen Suunta Jyväskylä    11:24:00   14:45 (2)  1:05:25 (28)  1:09:05  
32.   Kari-Pekka Seppänen Rastikarhut    10:51:00   17:32 (15)  1:05:59 (29)  1:09:40  
33.   Xander Berger TeamAustri  AUT  10:29:24   34:19 (48)     1:09:56  
34.   Severi Heiskanen Kangasniemen Kalske    11:08:00   23:08 (32)  1:06:50 (30)  1:10:22  
35.   Arto Niiranen Kalevan Rasti    10:58:00   26:27 (38)  1:06:50 (30)  1:10:27  
36.   Jesse Ihalainen Navi    10:49:00   33:51 (47)  1:08:29 (32)  1:11:52  
37.   Christoffer Melin IK Falken    11:13:00   22:29 (29)     1:12:44  
38.   Eero Tuomaala Tuusulan Voima-Veikot    11:04:00   21:43 (26)  1:09:09 (33)  1:12:53  
39.   Antti Kemppi Kangasala SK    11:10:00   26:13 (37)  1:09:28 (34)  1:13:24  
40.   Anssi Huostila Lammin Säkiä    11:19:00   22:35 (30)  1:10:27 (35)  1:14:06  
41.   Marco Majer TeamAustri  AUT  11:05:00   28:30 (42)  1:12:15 (36)  1:15:39  
42.   Juho Latvala Alajärven Ankkurit    11:03:00   33:11 (46)     1:17:07  
43.   Eero Kuusela Kankaanpään Suunnistajat    11:14:00   22:09 (28)     1:17:09  
44.   Jakob Pauser TeamAustri  AUT  11:01:00   25:22 (35)  1:14:14 (37)  1:17:36  
45.   Felix Hartlieb TeamAustri  AUT  11:02:00   31:03 (45)  1:14:15 (38)  1:18:51  
46.   Michael Tanzer TeamAustri  AUT  11:09:00   28:56 (43)  1:15:52 (39)  1:19:20  
47.   Laurenz Elstner TeamAustri  AUT  11:23:00   35:32 (49)  1:17:03 (40)  1:20:24  
48.   Viljam Grahn Närpes OK    11:07:00   28:24 (41)  1:19:19 (41)  1:23:48  
49.   Florian Schiel TeamAustri  AUT  11:06:00   29:14 (44)  1:21:54 (42)  1:25:34  
50.   Nikita Chesnokov Kalinka  RUS  10:56:00   37:19 (50)  1:22:12 (43)  1:26:43  
51.   Ilja Mak Voronezh  RUS  11:22:00   37:56 (51)  1:26:30 (44)  1:29:43  
52.   Lari Takanen Vehkalahden Veikot    11:00:00   41:52 (52)     1:36:15  
53.   Johannes Zechner TeamAustri  AUT  10:53:00   52:02 (53)  1:34:57 (45)  1:38:23  
54.   Joakim Hakala IF Femman    11:15:00   26:44 (39)  1:35:11 (46)  1:39:04  
55.   Niko Hakulinen Vehkalahden Veikot    10:52:00   52:43 (54)  1:40:23 (47)  1:45:00  
   Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat    10:48:00         ej startad  
   Niko Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat    11:11:00         bröt  
   Matthias Griener TeamAustri  AUT  11:12:00         bröt  
   Juuso Tupitsa Keravan Urheilijat    11:17:00         ej startad  
   Heikki Haapakoski Rastikarhut    11:18:00         ej startad  
   Peetu Mattola Haapaveden Urheilijat    11:20:00         ej startad  
   Adrian Wickert TeamAustri  AUT  11:21:00         ej startad  
   Niko Kauria Navi    11:26:00         ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English