FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H16E 2. dag

Mål 6,7 km

1301Kristian KannusKangasala SK48:13
2302Dmitry PolyakovNord WestRUS48:27+14
3360Eeli ViholainenSuunta Jyväskylä50:03+1:50
4313Xander BergerTeamAustriAUT50:21+2:08
5305Misa TuomalaSuunta Jyväskylä50:56+2:43
6303Luukas ValtonenHelsingin Suunnistajat51:58+3:45
7308Arttu SyrjäläinenNavi52:25+4:12
8306Jussi-Elmeri HalmeTampereen Pyrintö53:05+4:52
9315Teemu TernolaKangasala SK53:18+5:05
10320Valtteri KolehmainenKangasala SK53:24+5:11
11309Santeri SilvennoinenKalevan Rasti53:52+5:39
12307Edvard SundmanDelta54:01+5:48
13304Elias KuukkaTampereen Pyrintö54:14+6:01
14321Aleksi NiemiTampereen Pyrintö54:55+6:42
15310Christian KronbergIF Femman55:13+7:00
16325Jesse IhalainenNavi56:00+7:47
17317Aleksey YaganovJuventaRUS56:14+8:01
314Tuukka SenttulaSuunta Jyväskylä56:14+8:01
19326Toni MäntyläLynx56:16+8:03
20352Ville ParkkinenSK Pohjantähti59:31+11:18
21311Miika KirmulaDelta1:00:14+12:01
22318Nikolay RudakovKalinkaRUS1:00:25+12:12
23316Joonas AholaNavi1:02:13+14:00
24327Kari-Pekka SeppänenRastikarhut1:02:16+14:03
25312Aleksander MakeychikVoronezhRUS1:02:23+14:10
26361Artem KuritsynKalinkaRUS1:02:27+14:14
27324Toni-Antti ViitasaariKokkolan Suunnistajat1:03:49+15:36
28319Topias AholaNavi1:03:52+15:39
29322Alexander VikentievKalinkaRUS1:05:39+17:26
30323Olli HuhtinenTurun Suunnistajat1:06:29+18:16
31329Johannes ZechnerTeamAustriAUT1:07:53+19:40
32336Lari TakanenVehkalahden Veikot1:09:00+20:47
33328Niko HakulinenVehkalahden Veikot1:09:16+21:03
34365Eero SalevaTuusulan Voima-Veikot1:10:26+22:13
35330Antti-Ville SalomaaNavi1:10:33+22:20
36331Thomas GilletASUBOrientBEL1:10:51+22:38
37335Vitaliy NikonovVoronezhRUS1:11:45+23:32
38332Nikita ChesnokovKalinkaRUS1:11:53+23:40
39333Matias AholaNavi1:12:41+24:28
40334Arto NiiranenKalevan Rasti1:12:44+24:31
41356Peetu MattolaHaapaveden Urheilijat1:19:30+31:17
42340Eero TuomaalaTuusulan Voima-Veikot1:19:35+31:22
43341Marco MajerTeamAustriAUT1:20:00+31:47
44343Viljam GrahnNärpes OK1:20:27+32:14
45354Heikki HaapakoskiRastikarhut1:21:22+33:09
46338Felix HartliebTeamAustriAUT1:21:51+33:38
47349Christoffer MelinIK Falken1:22:36+34:23
48357Adrian WickertTeamAustriAUT1:23:57+35:44
49342Florian SchielTeamAustriAUT1:24:09+35:56
50345Michael TanzerTeamAustriAUT1:24:51+36:38
51347Niko HerttuainenRaja-Karjalan Suunnistajat1:25:11+36:58
52337Jakob PauserTeamAustriAUT1:25:20+37:07
53339Juho LatvalaAlajärven Ankkurit1:25:37+37:24
54344Severi HeiskanenKangasniemen Kalske1:28:51+40:38
55346Antti KemppiKangasala SK1:29:57+41:44
56350Eero KuuselaKankaanpään Suunnistajat1:32:56+44:43
57348Matthias GrienerTeamAustriAUT1:42:39+54:26
58351Joakim HakalaIF Femman1:51:29+1:03:16
358Ilja MakVoronezhRUSbröt
355Anssi HuostilaLammin Säkiäbröt
359Laurenz ElstnerTeamAustriAUTdisk
363Lauri HuotariLahden Suunnistajat-37disk
362Niko KauriaNaviej startad
364Markus ArvolaKooveeej startad
353Juuso TupitsaKeravan Urheilijatej startad
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English