FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H16E 2. dag

Mellantid 6,0 km

1301Kristian KannusKangasala SK44:05
2302Dmitry PolyakovNord WestRUS44:40+35
3360Eeli ViholainenSuunta Jyväskylä46:02+1:57
4313Xander BergerTeamAustriAUT46:14+2:09
5305Misa TuomalaSuunta Jyväskylä46:48+2:43
6303Luukas ValtonenHelsingin Suunnistajat48:01+3:56
7308Arttu SyrjäläinenNavi48:08+4:03
8306Jussi-Elmeri HalmeTampereen Pyrintö48:34+4:29
9320Valtteri KolehmainenKangasala SK48:59+4:54
10309Santeri SilvennoinenKalevan Rasti49:37+5:32
11307Edvard SundmanDelta50:09+6:04
12304Elias KuukkaTampereen Pyrintö50:13+6:08
13325Jesse IhalainenNavi50:42+6:37
14321Aleksi NiemiTampereen Pyrintö50:50+6:45
15310Christian KronbergIF Femman51:02+6:57
16326Toni MäntyläLynx51:33+7:28
17314Tuukka SenttulaSuunta Jyväskylä52:13+8:08
18317Aleksey YaganovJuventaRUS52:21+8:16
19352Ville ParkkinenSK Pohjantähti55:06+11:01
20311Miika KirmulaDelta55:31+11:26
21318Nikolay RudakovKalinkaRUS56:42+12:37
22312Aleksander MakeychikVoronezhRUS57:00+12:55
23316Joonas AholaNavi57:10+13:05
24327Kari-Pekka SeppänenRastikarhut57:29+13:24
25361Artem KuritsynKalinkaRUS58:14+14:09
26324Toni-Antti ViitasaariKokkolan Suunnistajat58:56+14:51
27319Topias AholaNavi59:38+15:33
28322Alexander VikentievKalinkaRUS1:00:35+16:30
29323Olli HuhtinenTurun Suunnistajat1:01:36+17:31
30336Lari TakanenVehkalahden Veikot1:03:10+19:05
31328Niko HakulinenVehkalahden Veikot1:03:23+19:18
32329Johannes ZechnerTeamAustriAUT1:03:24+19:19
33331Thomas GilletASUBOrientBEL1:05:35+21:30
34330Antti-Ville SalomaaNavi1:05:36+21:31
35365Eero SalevaTuusulan Voima-Veikot1:05:51+21:46
36332Nikita ChesnokovKalinkaRUS1:06:05+22:00
37334Arto NiiranenKalevan Rasti1:06:27+22:22
38335Vitaliy NikonovVoronezhRUS1:07:16+23:11
39333Matias AholaNavi1:07:26+23:21
40343Viljam GrahnNärpes OK1:13:16+29:11
41340Eero TuomaalaTuusulan Voima-Veikot1:13:21+29:16
42356Peetu MattolaHaapaveden Urheilijat1:14:10+30:05
43341Marco MajerTeamAustriAUT1:14:59+30:54
44338Felix HartliebTeamAustriAUT1:15:36+31:31
45354Heikki HaapakoskiRastikarhut1:16:04+31:59
46349Christoffer MelinIK Falken1:16:29+32:24
47342Florian SchielTeamAustriAUT1:18:43+34:38
357Adrian WickertTeamAustriAUT1:18:43+34:38
49347Niko HerttuainenRaja-Karjalan Suunnistajat1:19:25+35:20
50345Michael TanzerTeamAustriAUT1:19:30+35:25
51337Jakob PauserTeamAustriAUT1:20:19+36:14
52339Juho LatvalaAlajärven Ankkurit1:20:33+36:28
53346Antti KemppiKangasala SK1:24:19+40:14
54350Eero KuuselaKankaanpään Suunnistajat1:26:45+42:40
55348Matthias GrienerTeamAustriAUT1:37:12+53:07
56351Joakim HakalaIF Femman1:44:33+1:00:28
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English