FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H16E 3. dag

Mål 6,2 km

1301Kristian KannusKangasala SK43:59
2302Dmitry PolyakovNord WestRUS44:30+31
3309Santeri SilvennoinenKalevan Rasti46:23+2:24
4310Christian KronbergIF Femman46:41+2:42
5311Miika KirmulaDelta46:57+2:58
6307Edvard SundmanDelta47:13+3:14
7312Aleksander MakeychikVoronezhRUS48:30+4:31
8306Jussi-Elmeri HalmeTampereen Pyrintö49:20+5:21
9304Elias KuukkaTampereen Pyrintö49:35+5:36
10308Arttu SyrjäläinenNavi49:58+5:59
11305Misa TuomalaSuunta Jyväskylä50:04+6:05
12303Luukas ValtonenHelsingin Suunnistajat51:50+7:51
13314Tuukka SenttulaSuunta Jyväskylä52:02+8:03
14316Joonas AholaNavi52:53+8:54
15323Olli HuhtinenTurun Suunnistajat54:01+10:02
16355Anssi HuostilaLammin Säkiä54:02+10:03
17322Alexander VikentievKalinkaRUS54:40+10:41
18361Artem KuritsynKalinkaRUS54:54+10:55
19317Aleksey YaganovJuventaRUS55:28+11:29
20315Teemu TernolaKangasala SK55:35+11:36
21319Topias AholaNavi56:59+13:00
22318Nikolay RudakovKalinkaRUS57:36+13:37
23313Xander BergerTeamAustriAUT58:18+14:19
24324Toni-Antti ViitasaariKokkolan Suunnistajat59:17+15:18
25325Jesse IhalainenNavi1:00:01+16:02
26363Lauri HuotariLahden Suunnistajat-371:00:17+16:18
27328Niko HakulinenVehkalahden Veikot1:01:20+17:21
28332Nikita ChesnokovKalinkaRUS1:01:43+17:44
29320Valtteri KolehmainenKangasala SK1:01:56+17:57
30329Johannes ZechnerTeamAustriAUT1:02:11+18:12
31339Juho LatvalaAlajärven Ankkurit1:02:15+18:16
32352Ville ParkkinenSK Pohjantähti1:02:49+18:50
33330Antti-Ville SalomaaNavi1:03:15+19:16
34337Jakob PauserTeamAustriAUT1:03:24+19:25
35321Aleksi NiemiTampereen Pyrintö1:04:27+20:28
36335Vitaliy NikonovVoronezhRUS1:04:50+20:51
37327Kari-Pekka SeppänenRastikarhut1:05:28+21:29
38344Severi HeiskanenKangasniemen Kalske1:06:00+22:01
39326Toni MäntyläLynx1:06:05+22:06
40359Laurenz ElstnerTeamAustriAUT1:07:27+23:28
41340Eero TuomaalaTuusulan Voima-Veikot1:08:48+24:49
42354Heikki HaapakoskiRastikarhut1:09:01+25:02
43334Arto NiiranenKalevan Rasti1:09:20+25:21
44333Matias AholaNavi1:09:37+25:38
45338Felix HartliebTeamAustriAUT1:09:45+25:46
46331Thomas GilletASUBOrientBEL1:10:06+26:07
47351Joakim HakalaIF Femman1:11:46+27:47
48350Eero KuuselaKankaanpään Suunnistajat1:12:27+28:28
49356Peetu MattolaHaapaveden Urheilijat1:12:34+28:35
50342Florian SchielTeamAustriAUT1:12:38+28:39
51358Ilja MakVoronezhRUS1:13:54+29:55
52341Marco MajerTeamAustriAUT1:15:25+31:26
53346Antti KemppiKangasala SK1:16:58+32:59
54348Matthias GrienerTeamAustriAUT1:17:29+33:30
55343Viljam GrahnNärpes OK1:19:26+35:27
56357Adrian WickertTeamAustriAUT1:22:14+38:15
57336Lari TakanenVehkalahden Veikot1:23:56+39:57
58345Michael TanzerTeamAustriAUT1:24:29+40:30
59364Markus ArvolaKoovee1:27:52+43:53
60347Niko HerttuainenRaja-Karjalan Suunnistajat1:35:11+51:12
61349Christoffer MelinIK Falken1:43:15+59:16
360Eeli ViholainenSuunta Jyväskylädisk
362Niko KauriaNaviej startad
353Juuso TupitsaKeravan Urheilijatej startad
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English