FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H16E 3. dag

Mellantid

1301Kristian KannusKangasala SK43:46
2302Dmitry PolyakovNord WestRUS44:13+27
3309Santeri SilvennoinenKalevan Rasti46:07+2:21
4310Christian KronbergIF Femman46:22+2:36
5311Miika KirmulaDelta46:42+2:56
6307Edvard SundmanDelta46:58+3:12
7312Aleksander MakeychikVoronezhRUS48:12+4:26
8306Jussi-Elmeri HalmeTampereen Pyrintö49:03+5:17
9304Elias KuukkaTampereen Pyrintö49:19+5:33
10308Arttu SyrjäläinenNavi49:42+5:56
11305Misa TuomalaSuunta Jyväskylä49:49+6:03
12303Luukas ValtonenHelsingin Suunnistajat51:35+7:49
13314Tuukka SenttulaSuunta Jyväskylä51:45+7:59
14316Joonas AholaNavi52:38+8:52
15323Olli HuhtinenTurun Suunnistajat53:45+9:59
355Anssi HuostilaLammin Säkiä53:45+9:59
17322Alexander VikentievKalinkaRUS54:23+10:37
18361Artem KuritsynKalinkaRUS54:41+10:55
19317Aleksey YaganovJuventaRUS55:12+11:26
20315Teemu TernolaKangasala SK55:19+11:33
21319Topias AholaNavi56:41+12:55
22318Nikolay RudakovKalinkaRUS57:21+13:35
23313Xander BergerTeamAustriAUT58:00+14:14
24324Toni-Antti ViitasaariKokkolan Suunnistajat58:57+15:11
25325Jesse IhalainenNavi59:45+15:59
26363Lauri HuotariLahden Suunnistajat-371:00:04+16:18
27328Niko HakulinenVehkalahden Veikot1:01:06+17:20
28332Nikita ChesnokovKalinkaRUS1:01:21+17:35
29320Valtteri KolehmainenKangasala SK1:01:41+17:55
30329Johannes ZechnerTeamAustriAUT1:01:58+18:12
31339Juho LatvalaAlajärven Ankkurit1:02:00+18:14
32352Ville ParkkinenSK Pohjantähti1:02:33+18:47
33330Antti-Ville SalomaaNavi1:03:00+19:14
34337Jakob PauserTeamAustriAUT1:03:09+19:23
35321Aleksi NiemiTampereen Pyrintö1:04:11+20:25
36335Vitaliy NikonovVoronezhRUS1:04:32+20:46
37327Kari-Pekka SeppänenRastikarhut1:05:13+21:27
38344Severi HeiskanenKangasniemen Kalske1:05:43+21:57
39326Toni MäntyläLynx1:05:45+21:59
40359Laurenz ElstnerTeamAustriAUT1:07:12+23:26
41340Eero TuomaalaTuusulan Voima-Veikot1:08:32+24:46
42354Heikki HaapakoskiRastikarhut1:08:38+24:52
43334Arto NiiranenKalevan Rasti1:09:03+25:17
44333Matias AholaNavi1:09:19+25:33
45338Felix HartliebTeamAustriAUT1:09:29+25:43
46331Thomas GilletASUBOrientBEL1:09:51+26:05
47351Joakim HakalaIF Femman1:11:29+27:43
48350Eero KuuselaKankaanpään Suunnistajat1:12:07+28:21
49356Peetu MattolaHaapaveden Urheilijat1:12:18+28:32
50342Florian SchielTeamAustriAUT1:12:22+28:36
51358Ilja MakVoronezhRUS1:13:39+29:53
52341Marco MajerTeamAustriAUT1:15:07+31:21
53346Antti KemppiKangasala SK1:16:42+32:56
54348Matthias GrienerTeamAustriAUT1:17:14+33:28
55343Viljam GrahnNärpes OK1:19:08+35:22
56357Adrian WickertTeamAustriAUT1:21:58+38:12
57345Michael TanzerTeamAustriAUT1:24:11+40:25
58364Markus ArvolaKoovee1:27:34+43:48
59347Niko HerttuainenRaja-Karjalan Suunnistajat1:34:57+51:11
60349Christoffer MelinIK Falken1:43:01+59:15
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English