FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H16E 5. dag

Mål 6,3 km

1307Edvard SundmanDelta46:53
2301Kristian KannusKangasala SK48:22+1:29
3303Luukas ValtonenHelsingin Suunnistajat48:33+1:40
4315Teemu TernolaKangasala SK48:40+1:47
5302Dmitry PolyakovNord WestRUS50:01+3:08
6304Elias KuukkaTampereen Pyrintö50:10+3:17
7308Arttu SyrjäläinenNavi50:58+4:05
8352Ville ParkkinenSK Pohjantähti51:05+4:12
9311Miika KirmulaDelta51:10+4:17
10309Santeri SilvennoinenKalevan Rasti51:58+5:05
11306Jussi-Elmeri HalmeTampereen Pyrintö52:06+5:13
12312Aleksander MakeychikVoronezhRUS53:41+6:48
13321Aleksi NiemiTampereen Pyrintö54:04+7:11
14305Misa TuomalaSuunta Jyväskylä54:19+7:26
15316Joonas AholaNavi55:29+8:36
16361Artem KuritsynKalinkaRUS56:13+9:20
17320Valtteri KolehmainenKangasala SK56:26+9:33
18310Christian KronbergIF Femman58:20+11:27
19363Lauri HuotariLahden Suunnistajat-3758:49+11:56
20319Topias AholaNavi1:00:40+13:47
21318Nikolay RudakovKalinkaRUS1:01:46+14:53
22322Alexander VikentievKalinkaRUS1:02:10+15:17
23323Olli HuhtinenTurun Suunnistajat1:02:20+15:27
24317Aleksey YaganovJuventaRUS1:02:38+15:45
25326Toni MäntyläLynx1:03:18+16:25
26330Antti-Ville SalomaaNavi1:04:12+17:19
27333Matias AholaNavi1:04:57+18:04
28335Vitaliy NikonovVoronezhRUS1:06:04+19:11
29331Thomas GilletASUBOrientBEL1:06:52+19:59
30314Tuukka SenttulaSuunta Jyväskylä1:07:33+20:40
31360Eeli ViholainenSuunta Jyväskylä1:09:05+22:12
32327Kari-Pekka SeppänenRastikarhut1:09:40+22:47
33313Xander BergerTeamAustriAUT1:09:56+23:03
34344Severi HeiskanenKangasniemen Kalske1:10:22+23:29
35334Arto NiiranenKalevan Rasti1:10:27+23:34
36325Jesse IhalainenNavi1:11:52+24:59
37349Christoffer MelinIK Falken1:12:44+25:51
38340Eero TuomaalaTuusulan Voima-Veikot1:12:53+26:00
39346Antti KemppiKangasala SK1:13:24+26:31
40355Anssi HuostilaLammin Säkiä1:14:06+27:13
41341Marco MajerTeamAustriAUT1:15:39+28:46
42339Juho LatvalaAlajärven Ankkurit1:17:07+30:14
43350Eero KuuselaKankaanpään Suunnistajat1:17:09+30:16
44337Jakob PauserTeamAustriAUT1:17:36+30:43
45338Felix HartliebTeamAustriAUT1:18:51+31:58
46345Michael TanzerTeamAustriAUT1:19:20+32:27
47359Laurenz ElstnerTeamAustriAUT1:20:24+33:31
48343Viljam GrahnNärpes OK1:23:48+36:55
49342Florian SchielTeamAustriAUT1:25:34+38:41
50332Nikita ChesnokovKalinkaRUS1:26:43+39:50
51358Ilja MakVoronezhRUS1:29:43+42:50
52336Lari TakanenVehkalahden Veikot1:36:15+49:22
53329Johannes ZechnerTeamAustriAUT1:38:23+51:30
54351Joakim HakalaIF Femman1:39:04+52:11
55328Niko HakulinenVehkalahden Veikot1:45:00+58:07
348Matthias GrienerTeamAustriAUTbröt
347Niko HerttuainenRaja-Karjalan Suunnistajatbröt
356Peetu MattolaHaapaveden Urheilijatej startad
354Heikki HaapakoskiRastikarhutej startad
362Niko KauriaNaviej startad
324Toni-Antti ViitasaariKokkolan Suunnistajatej startad
353Juuso TupitsaKeravan Urheilijatej startad
357Adrian WickertTeamAustriAUTej startad
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English