FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H18E 2. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
4,1 km
Mellantid
5,6 km
Mellantid
7,0 km
Mål
7,7 km
 
1.   Jesse Laukkarinen Rajamäen Rykmentti    12:13:00   27:53 (1)  42:17 (1)  52:14 (1)  55:52  
2.   Antti-Pekka Leskinen Lynx    11:31:00   29:51 (4)  42:35 (2)  52:41 (2)  57:28  
3.   Antti Honkimaa Espoon Suunta    12:41:00   30:40 (5)  43:30 (3)  54:16 (3)  58:20  
4.   Mikko Huhtinen Turun Suunnistajat    12:25:00   29:42 (3)  43:45 (4)     58:52  
5.   Tero Linnainmaa Ikaalisten Nouseva-Voima    11:45:00   31:50 (9)  44:52 (6)  56:42 (4)  1:00:59  
6.   Santeri Sainio Kangasala SK    12:29:00   31:39 (7)  46:48 (11)  57:49 (5)  1:02:14  
7.   Tommi Reponen Paimion Rasti    12:15:00   32:23 (10)  46:17 (9)  58:15 (6)  1:02:25  
8.   Philipp Schiel TeamAustri  AUT  11:49:00   31:40 (8)  46:04 (8)  58:20 (7)  1:02:27  
9.   Tomi Närvä Suunta Jurva    11:43:00   33:44 (16)  46:45 (10)  58:51 (8)  1:03:05  
10.   Pyry Huhtanen Koovee    12:39:00   32:43 (13)  45:56 (7)  58:59 (9)  1:03:39  
11.   Tommi Oksanen Helsingin Suunnistajat    11:21:00   32:34 (12)  48:11 (12)  1:00:33 (10)  1:04:42  
12.   Jussi Parkkinen SK Pohjantähti    11:23:00   34:23 (19)  48:57 (15)  1:00:45 (11)  1:05:09  
13.   Vitaliy Chaban NorthernWi  RUS  11:19:00   33:31 (15)  50:09 (17)     1:06:37  
14.   Teemu Pajunen Navi    11:47:00   34:38 (21)  49:49 (16)  1:03:18 (15)  1:07:06  
15.   Aapo Aaltio Rajamäen Rykmentti    12:51:00   36:08 (27)  50:50 (18)  1:03:11 (14)  1:07:15  
16.   Panu Kangas Helsingin Suunnistajat    12:37:00   34:45 (22)  50:53 (19)  1:02:58 (13)  1:07:22  
17.   Roope Koskinen Hiisirasti    12:35:00   32:29 (11)  48:25 (13)  1:01:56 (12)  1:07:34  
18.   Janne Kukkonen Rasti-Pielinen    11:27:00   34:10 (18)  48:53 (14)  1:03:45 (16)  1:08:24  
19.   Jussi Uitto Rasti-Jussit    12:43:00   37:09 (29)  52:11 (24)     1:08:54  
20.   Aleksi Anttolainen Lahden Suunnistajat-37    12:17:00   34:30 (20)  51:32 (22)  1:04:53 (17)  1:09:57  
21.   Nikita Somov Kuzmolovo1  RUS  12:05:00   29:23 (2)  44:00 (5)  1:05:57 (18)  1:10:19  
22.   Tuukka Jurvakainen Suunta Jyväskylä    12:21:00   33:45 (17)  51:22 (21)  1:06:02 (19)  1:10:43  
23.   Ian Lawford Abominable  AUS  11:03:00   36:05 (26)  53:15 (28)  1:06:37 (20)  1:11:09  
24.   Aleksi Tuovinen Kuopion Suunnistajat    12:11:00   33:06 (14)  52:53 (26)  1:08:03 (23)  1:12:24  
25.   Heikki Virekunnas Tampereen Pyrintö    11:39:00   34:50 (23)  52:00 (23)  1:07:16 (21)  1:12:49  
26.   Markus Hakkarainen Raja-Karjalan Suunnistajat    11:13:00   35:52 (25)  52:37 (25)  1:07:49 (22)  1:13:01  
27.   Miika Laine Kymin Suunnistajat    11:33:00   43:48 (43)  56:47 (31)  1:08:48 (24)  1:13:09  
28.   Tuomo Stenberg MS Parma    11:09:00   37:38 (30)  52:58 (27)  1:09:10 (25)  1:13:44  
29.   Jermu Kujanpää Lynx    12:23:00   40:50 (36)  58:21 (35)  1:12:20 (27)  1:17:03  
30.   Pauli Huusari Lahden Suunnistajat-37    12:07:00   36:46 (28)  54:16 (29)  1:12:50 (28)  1:18:12  
31.   Erik Haajanen OK Raseborg    12:33:00   31:38 (6)  51:18 (20)  1:10:52 (26)  1:18:16  
32.   Matias Kankkunen OK77    12:49:00   39:57 (35)  57:42 (32)  1:13:13 (29)  1:18:33  
33.   Aleksi Koskiaho Vehkalahden Veikot    12:01:00   40:54 (37)  57:55 (33)  1:16:03 (30)  1:20:49  
34.   Lukas Scharnagl TeamAustri  AUT  12:53:00   43:42 (42)  1:02:44 (41)  1:16:27 (32)  1:21:13  
35.   Topias Peltonen Itä-Päijänteen Rasti    11:07:00   41:11 (38)  1:00:59 (37)  1:16:24 (31)  1:21:35  
36.   Janne Nyberg OK Raseborg    11:51:00   45:50 (46)  1:03:23 (43)  1:17:21 (34)  1:21:58  
37.   Sami Mänty Hirvensalon Heitto    11:01:00   41:59 (39)  1:02:38 (40)  1:17:30 (35)  1:22:08  
38.   Eetu Nykänen Navi    12:27:00   35:33 (24)  58:12 (34)  1:17:14 (33)  1:22:39  
39.   Julien Gillet ASUBOrient  BEL  11:05:00   43:54 (44)  1:01:23 (38)  1:18:16 (37)  1:23:22  
40.   Joonas Hirvi Raja-Karjalan Suunnistajat    12:09:00   39:27 (33)  1:00:39 (36)  1:18:45 (38)  1:23:51  
41.   Oskari Pekkala Keravan Urheilijat    11:29:00   42:24 (41)  1:01:27 (39)  1:18:02 (36)  1:23:57  
42.   Roy Wickholm OK Raseborg    11:15:00   38:14 (32)  1:04:30 (44)  1:20:11 (39)  1:26:08  
43.   Vili Valjakka Navi    11:11:00   44:18 (45)  1:05:34 (46)  1:22:34 (41)  1:27:21  
44.   Otso Seppälä Rajamäen Rykmentti    11:41:00   37:57 (31)  1:04:59 (45)  1:21:39 (40)  1:28:00  
45.   Daniil Sulatskiy Juventa  RUS  11:59:00   39:54 (34)  56:40 (30)  1:24:25 (44)  1:29:10  
46.   Rene Post Hiisirasti    11:37:00   42:03 (40)  1:02:45 (42)  1:23:39 (43)  1:32:05  
47.   Lauri Laasanen Laihian Luja    12:03:00   47:11 (47)  1:05:58 (47)  1:23:35 (42)  1:32:09  
48.   Lassi Aaltonen Helsingin Suunnistajat    11:53:00   49:12 (48)  1:10:00 (48)  1:27:04 (45)  1:32:27  
   Miika Suominen Rajamäen Rykmentti    11:17:00            ej startad  
   Janne Holmijoki Paimion Rasti    11:25:00            disk  
   Miika Arvola Koovee    11:55:00            ej startad  
   Jarkko Hänninen Delta    11:57:00            bröt  
   Sergey Zhukov O.Ural.Ru  RUS  12:19:00            ej startad  
   Juho Matikainen Kuusankosken Urheiluseura    12:31:00            ej startad  
   Eero Kahila Tampereen Pyrintö    12:45:00            bröt  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English