FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H20E 3. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
1,9 km
Mellantid
6,5 km
Mål
8,0 km
 
1.   Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat    11:56:00   12:41 (1)  43:53 (1)  52:57  
2.   Dmitry Danilchenkov Mäntsälän Urheilijat    11:38:00   15:11 (6)  52:10 (3)  1:00:25  
3.   Robert Merl Austria  AUT  11:44:00   14:41 (5)  51:23 (2)  1:00:43  
4.   Mikko Siren Angelniemen Ankkuri    11:20:00   14:36 (4)  54:42 (4)  1:03:53  
5.   Aurel Pleshkan Joutsenon Kullervo    11:48:00   17:37 (14)  55:47 (7)  1:04:27  
6.   Topi Penttinen OK Orient    11:30:00   18:15 (18)  55:34 (6)  1:04:30  
7.   Antti Alppi Kankaanpään Suunnistajat    11:36:00   15:27 (7)  55:06 (5)  1:05:05  
8.   Patrick Kronberg IF Femman    11:34:00      56:14 (9)  1:05:11  
9.   Simon Arbter TeamAustri  AUT  11:14:00   14:14 (2)  56:04 (8)  1:06:10  
10.   Alexander Belov Espoon Suunta    11:02:00   16:09 (8)  57:01 (10)  1:06:15  
11.   Antto-Iiro Suhonen Kuopion Suunnistajat    12:04:00   16:35 (11)  57:04 (11)  1:06:35  
12.   Oscar Phillips EskValleyO  AUS  11:32:00   18:00 (17)  58:22 (14)  1:07:12  
13.   Lachlan Dow CanberraCo  AUS  11:04:00   17:59 (15)  57:44 (12)  1:07:37  
14.   Mikko Höglund Olavin Rasti    11:24:00   16:32 (10)  58:17 (13)  1:08:20  
15.   Joona Viholainen Suunta Jyväskylä    11:26:00   19:50 (23)  59:39 (15)  1:08:31  
16.   Igor Brykov Iskatel  RUS  11:06:00   18:22 (20)  1:00:14 (16)  1:10:20  
17.   Petteri Huikko Vaajakosken Terä    11:46:00   14:18 (3)  1:01:01 (18)  1:11:26  
18.   Rasmus Alén Kangasala SK    11:08:00   16:20 (9)  1:00:26 (17)  1:11:36  
19.   Tuomas Peltola MS Parma    11:50:00   17:20 (13)  1:01:32 (19)  1:11:37  
20.   Antti Hakala Kauhavan Wisa    11:10:00   17:59 (15)  1:02:25 (20)  1:13:05  
21.   Tapani Mäkinen Mäntsälän Urheilijat    12:06:00   16:41 (12)  1:04:22 (23)  1:13:35  
22.   Mikko Haikonen Tampereen Pyrintö    11:16:00   21:55 (25)  1:03:15 (21)  1:14:11  
23.   Antti Kaunisto Tampereen Pyrintö    11:42:00   21:33 (24)  1:04:06 (22)  1:14:25  
24.   Tatu Piiroinen Turun Suunnistajat    11:52:00      1:05:13 (24)  1:16:38  
25.   Manuel Gassner TeamAustri  AUT  12:00:00   23:18 (26)  1:07:13 (25)  1:17:53  
26.   Artem Popov NorthernWi  RUS  11:54:00   19:04 (21)  1:09:33 (27)  1:18:42  
27.   Lauri Kahila Tampereen Pyrintö    12:02:00   19:26 (22)  1:09:32 (26)  1:19:43  
28.   Lauri Linnainmaa Koovee    11:12:00   25:30 (27)  1:15:32 (28)  1:28:06  
29.   Juuso Lehtinen Lahden Suunnistajat-37    11:00:00   18:15 (18)  1:17:51 (29)  1:30:01  
   Eerik Sihvola Valkealan Kajo    11:18:00         disk  
   Patrik Bryner OLKArgus  SUI  11:22:00         disk  
   Martin Richter TeamAustri  AUT  11:40:00         ej startad  
   Antton Viljakainen Anttolan Urheilijat    11:58:00         bröt  
   Joni Hirvikallio Lappeen Riento    12:08:00         ej startad  
   Pol Rafols Catalonia Team  CAT  12:12:00         bröt  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English