FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H20E 5. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
3,0 km
Mellantid
7,4 km
Mål
7,9 km
 
1.   Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat    11:00:00   21:53 (1)  50:07 (1)  53:15  
2.   Tapani Mäkinen Mäntsälän Urheilijat    11:38:00   23:32 (4)  52:26 (2)  55:26  
3.   Joona Viholainen Suunta Jyväskylä    11:34:00   23:52 (5)  52:43 (3)  55:31  
4.   Joni Hirvikallio Lappeen Riento    11:52:00   24:47 (8)  52:47 (4)  55:36  
5.   Mikko Siren Angelniemen Ankkuri    11:25:35   24:30 (6)  53:45 (5)  56:34  
6.   Robert Merl Austria  AUT  11:14:26   25:03 (10)  53:59 (6)  56:50  
7.   Dmitry Danilchenkov Mäntsälän Urheilijat    11:32:00   25:50 (12)  54:42 (7)  57:31  
8.   Alexander Belov Espoon Suunta    11:25:26   24:41 (7)  55:28 (8)  58:19  
9.   Petteri Huikko Vaajakosken Terä    11:54:00   22:44 (2)  55:56 (9)  58:57  
10.   Tuomas Peltola MS Parma    11:46:00   23:06 (3)     59:12  
11.   Rasmus Alén Kangasala SK    11:35:00   25:36 (11)  57:15 (10)  1:00:28  
12.   Lachlan Dow CanberraCo  AUS  11:37:00   25:00 (9)  58:57 (11)  1:01:59  
13.   Mikko Höglund Olavin Rasti    11:43:00   27:12 (14)  59:31 (12)  1:02:44  
14.   Antti Alppi Kankaanpään Suunnistajat    11:36:00   29:44 (20)  1:02:06 (13)  1:05:09  
15.   Patrick Kronberg IF Femman    11:33:00   27:57 (16)  1:02:12 (14)  1:05:11  
16.   Igor Brykov Iskatel  RUS  11:45:00   26:35 (13)  1:02:46 (15)  1:06:10  
17.   Lauri Kahila Tampereen Pyrintö    11:49:00   28:14 (17)  1:03:11 (16)  1:06:34  
18.   Antto-Iiro Suhonen Kuopion Suunnistajat    11:31:00   30:42 (23)  1:04:03 (18)  1:07:09  
19.   Artem Popov NorthernWi  RUS  11:39:00   28:37 (19)  1:04:13 (19)  1:07:21  
20.   Mikko Haikonen Tampereen Pyrintö    11:44:00   28:25 (18)  1:03:54 (17)  1:07:47  
21.   Manuel Gassner TeamAustri  AUT  11:56:00   31:07 (24)  1:04:54 (21)  1:08:08  
22.   Pol Rafols Catalonia Team  CAT  11:53:00   29:48 (21)  1:04:45 (20)  1:08:09  
23.   Tatu Piiroinen Turun Suunnistajat    11:50:00   27:26 (15)  1:05:22 (22)  1:08:49  
24.   Simon Arbter TeamAustri  AUT  11:58:00   30:34 (22)  1:05:48 (23)  1:10:01  
25.   Oscar Phillips EskValleyO  AUS  11:42:00   33:42 (26)  1:08:50 (24)  1:11:42  
26.   Eerik Sihvola Valkealan Kajo    11:59:00   32:07 (25)  1:09:10 (25)  1:12:35  
27.   Antti Hakala Kauhavan Wisa    11:41:00   39:26 (28)  1:09:40 (26)  1:12:47  
28.   Patrik Bryner OLKArgus  SUI  12:00:00   38:19 (27)  1:18:47 (27)  1:22:02  
29.   Aurel Pleshkan Joutsenon Kullervo    11:40:00   40:09 (29)  1:20:54 (28)  1:24:05  
30.   Juuso Lehtinen Lahden Suunnistajat-37    11:51:00   40:17 (30)  1:27:52 (29)  1:32:20  
   Antti Kaunisto Tampereen Pyrintö    11:47:00         ej startad  
   Lauri Linnainmaa Koovee    11:48:00         bröt  
   Martin Richter TeamAustri  AUT  11:55:00         bröt  
   Antton Viljakainen Anttolan Urheilijat    11:57:00         ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English