FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H21E 2. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
5,7 km
Mellantid
7,2 km
Mellantid
8,8 km
Mål
9,4 km
 
1.   Johan Bäckman OK Orient    12:23:00   40:44 (1)  53:14 (1)  1:04:50 (1)  1:08:51  
2.   Mikko Hölsö Ylistaron Kilpa-Veljet    12:21:00   42:45 (4)  55:17 (3)  1:06:46 (2)  1:10:44  
3.   Petri Noponen Delta    13:01:00   42:01 (2)  55:42 (4)  1:07:39 (3)  1:11:13  
4.   Markus Lindeqvist Paimion Rasti    12:09:00   42:09 (3)  55:09 (2)  1:07:43 (4)  1:11:36  
4.   Denis Grishman Tampereen Pyrintö    12:39:00   42:45 (4)  56:14 (5)  1:07:59 (5)  1:11:36  
6.   Janne Salmi Turun Suunnistajat    12:37:00   44:36 (8)  57:53 (7)  1:09:54 (6)  1:13:55  
7.   Jonne Lehto Vehkalahden Veikot    12:05:00   45:02 (9)  58:18 (9)  1:10:28 (8)  1:14:12  
8.   Antti Turpeinen Vaajakosken Terä    12:11:00   45:22 (12)  57:35 (6)  1:10:04 (7)  1:14:20  
9.   Esa Huttunen OK Orient    11:31:00   44:13 (7)  58:43 (10)  1:11:34 (9)  1:15:17  
10.   Jarkko Saarinen Delta    11:23:00   46:56 (14)  1:00:40 (13)  1:12:57 (12)  1:16:39  
11.   Jouni Heinonen Valkeakosken Haka    12:33:00   43:11 (6)  58:13 (8)  1:11:58 (10)  1:16:47  
12.   Jouni Kahelin Vaajakosken Terä    12:41:00   45:16 (10)  59:07 (11)  1:12:53 (11)  1:17:07  
13.   Henrik Väisänen Hiisirasti    11:53:00   47:01 (16)  1:01:11 (16)  1:13:14 (13)  1:17:44  
14.   Juri Kirjanov Hämeenlinnan Suunnistajat    11:07:00   45:28 (13)  1:00:41 (14)  1:13:47 (14)  1:17:56  
15.   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti    11:21:00   49:28 (23)  1:02:36 (20)  1:14:47 (17)  1:18:22  
16.   Mikko Väisänen Anttolan Urheilijat    11:01:00   45:20 (11)  59:49 (12)  1:14:45 (16)  1:19:09  
17.   Ville Uitto Rasti-Kurikka    11:33:00   46:59 (15)  1:00:54 (15)  1:14:33 (15)  1:19:16  
18.   Juha Tommila Hiisirasti    11:27:00   47:30 (19)  1:02:34 (19)  1:15:36 (20)  1:19:19  
19.   Mikko Sipilä Kangasala SK    11:35:00   47:07 (17)  1:01:42 (17)  1:15:03 (18)  1:19:42  
20.   Sören Lösch USVJena  GER  12:47:00   49:44 (24)  1:04:03 (25)  1:15:55 (22)  1:19:58  
21.   Biel Rafols Catalonia Team  CAT  12:31:00      1:03:58 (24)  1:16:05 (23)  1:20:04  
22.   Timo Saarinen Tampereen Pyrintö    11:19:00   47:48 (20)  1:02:21 (18)  1:15:53 (21)  1:20:19  
22.   Mikhail Chegarovskiy IF Sibbo-Vargarna    12:13:00   47:26 (18)  1:02:59 (21)  1:15:20 (19)  1:20:19  
24.   Pekka Hyvönen Turun Suunnistajat    11:15:00   50:02 (25)  1:04:12 (26)  1:17:28 (25)  1:21:19  
25.   Juha Hyyryläinen Anttolan Urheilijat    12:03:00      1:03:10 (22)  1:17:07 (24)  1:21:40  
26.   Juho Kinni Tampereen Pyrintö    11:59:00   48:28 (21)  1:03:56 (23)  1:17:45 (26)  1:22:22  
27.   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä    12:35:00   50:45 (26)  1:05:14 (28)  1:18:54 (28)  1:22:56  
28.   Mikko Lassila Helsingin Suunnistajat    11:25:00   48:41 (22)  1:04:58 (27)  1:18:39 (27)  1:23:06  
29.   Juho-Matti Taivainen Pellon Ponsi    12:45:00   51:58 (28)  1:06:16 (29)  1:20:59 (29)  1:24:51  
30.   Erkka Mehtälä Delta    12:43:00   50:58 (27)  1:08:08 (31)  1:23:25 (31)  1:27:41  
31.   Jani Tamminen Turun Suunnistajat    11:57:00   52:16 (29)  1:06:51 (30)  1:23:15 (30)  1:27:47  
32.   Jani Virta IF Sibbo-Vargarna    11:13:00   55:16 (31)  1:10:46 (32)  1:23:25 (31)  1:27:55  
33.   Juha Luoma Lapuan Virkiä    11:55:00   56:38 (33)  1:11:14 (33)  1:25:18 (33)  1:29:55  
34.   Ossi Karvonen Kuusankosken Urheiluseura    11:51:00      1:12:48 (35)  1:28:15 (36)  1:32:41  
35.   Kalle Manninen Haukivuoren Kisailijat    12:51:00   55:24 (32)  1:12:18 (34)  1:27:39 (34)  1:32:56  
36.   Olli-Markus Taivainen Pellon Ponsi    11:45:00   58:14 (35)  1:13:57 (36)  1:27:44 (35)  1:33:19  
37.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä    11:37:00   1:01:34 (37)  1:17:14 (39)  1:29:17 (37)  1:33:46  
38.   Lauri Sorsa Mäntsälän Urheilijat    12:49:00   57:21 (34)  1:15:42 (37)  1:30:03 (38)  1:34:35  
39.   Jari Hannuksela SK Pohjantähti    12:15:00   55:00 (30)  1:16:10 (38)  1:31:56 (39)  1:35:39  
40.   Oskari Heiskanen Paimion Rasti    11:03:00   1:05:27 (38)  1:22:54 (41)  1:39:38 (40)  1:43:25  
41.   Llu¡s Bedos Catalonia Team  CAT  11:49:00   1:00:59 (36)  1:22:21 (40)  1:41:58 (41)  1:47:51  
42.   Sergey Doronin SneGoViko-  RUS  11:09:00   1:41:06 (39)  2:08:05 (42)  2:25:00 (42)  2:30:17  
   Mar‡al Serralonga Catalonia Team  CAT  11:05:00            bröt  
   Asgeir Mjösund MS Parma    11:11:00            ej startad  
   Jouni Kujala SK Pohjantähti    11:17:00            ej startad  
   Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet    11:29:00            ej startad  
   Totte Packalén Lynx    11:39:00            ej startad  
   Olle Kärner Delta    11:41:00            ej startad  
   Christian Pfeifer TeamAustri  AUT  11:47:00            ej startad  
   Lasse Kautto Angelniemen Ankkuri    12:01:00            bröt  
   Oleg Vokulov Saarijärven Pullistus  RUS  12:07:00            bröt  
   Michal Rosinski SportClub  POL  12:17:00            ej startad  
   Johannes Pohjala Hiisirasti    12:19:00            ej startad  
   Harri Poutiainen Turun Metsänkävijät    12:25:00            ej startad  
   Sergey Gorokhov Rasti-Kurikka    12:27:00            bröt  
   Jari Lehtonen Rastivarsat    12:53:00            ej startad  
   Teemu Perälä Lapuan Virkiä    12:57:00            disk  
   Juuso Kujanpää Lynx    12:59:00            ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English