FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H55A 3. dag

Smart Follow

        Starttid Mål
5,7 km
 
1.   Markku Piironen Kalevan Rasti    14:03:00   47:02  
2.   Ilkka Saarimäki Angelniemen Ankkuri    11:47:00   49:13  
3.   Seppo Ollikainen Juvan Urheilijat    13:25:00   51:23  
4.   Jarmo Lehto Vehkalahden Veikot    12:31:00   51:30  
5.   Hannu Kurppa Angelniemen Ankkuri    13:53:00   51:40  
6.   Jukka Saramäki Lynx    12:27:00   51:49  
7.   Raimo Hyyryläinen Juvan Urheilijat    11:21:00   52:42  
8.   Esko Udd Länsi-Rajan Rasti    13:19:00   52:53  
9.   Matti Jokinen Turun Visat    11:33:00   53:02  
10.   Risto Airaksinen Oulun NMKY    11:17:00   53:34  
10.   Heikki Liimatainen Riihimäen Suunnistajat    11:35:00   53:34  
12.   Geoff Lawford Abominable  AUS  11:39:00   53:48  
13.   Henry Nyberg Rastivarsat    11:23:00   54:07  
14.   Mikko Sani Hollolan Urheilijat -46    12:39:00   54:08  
15.   Keijo Tarvonen Kangasniemen Kalske    13:05:00   54:22  
16.   Tapio Tahkola Kuusamon Erä-Veikot    13:09:00   54:45  
17.   Timo Valkonen Rajamäen Rykmentti    13:37:00   55:01  
18.   Heikki Pelkonen Nastolan Terä    13:17:00   55:18  
19.   Tore Högnäs IF Brahe    12:47:00   55:21  
20.   Hannu Kokkonen Rasti-Pielinen    12:29:00   56:22  
21.   Timo Hyytiäinen Juvan Urheilijat    12:23:00   56:25  
22.   Markku Ritanotko Turun Metsänkävijät    12:17:00   57:04  
23.   Reino Sinnelä Suomusjärven Sisu    12:01:00   57:44  
23.   Seppo Turpeinen Kontiolahden Urheilijat    12:41:00   57:44  
25.   Risto Suominen Suomusjärven Sisu    13:33:00   58:16  
26.   Juhani Katko Espoon Suunta    12:37:00   58:55  
27.   Seppo Väätäinen Espoon Suunta    13:39:00   59:02  
28.   Jarmo Jumppanen Pihkaniskat    11:57:00   59:26  
29.   Heikki Hulkkonen Pihkaniskat    13:27:00   59:27  
30.   Erkki Pulkkinen Rasti-Lukko    13:11:00   59:29  
31.   Mikhail Gryaznevich TVOC  GBR  11:31:00   59:37  
32.   Seppo Keltamäki Ylä-Savon Rasti    12:59:00   1:00:29  
33.   Timo Lehtovirta Rastikarhut    13:43:00   1:01:19  
34.   Timo Leppänen Raja-Karjalan Suunnistajat    12:13:00   1:01:21  
35.   Markku Sipponen Paimion Rasti    12:25:00   1:01:45  
36.   Asko Määttä Kuusankosken Urheiluseura    13:41:00   1:01:47  
37.   Anatoliy Krysanov Korolev-Bu  RUS  11:13:00   1:01:52  
38.   Heikki Lepistö Oriveden Ponnistus    11:09:00   1:02:04  
38.   Pekka Martikainen Navi    13:57:00   1:02:04  
40.   Eero Pasanen Kuusankosken Urheiluseura    12:45:00   1:02:49  
41.   John Laukka Rastivarsat    12:55:00   1:02:51  
42.   Markku Jylkkä Ylivieskan Kuula    13:29:00   1:03:05  
43.   Vesa Rajaniemi Suunta Jyväskylä    13:47:00   1:04:14  
44.   Veikko Matikainen Kuusankosken Urheiluseura    11:01:00   1:04:46  
45.   Hannu Seppänen Navi    11:51:00   1:05:01  
46.   Juhani Tarvainen Pitäjänmäen Tarmo    11:59:00   1:06:37  
47.   Ari Yli-Kaatiala Lapuan Virkiä    12:49:00   1:07:00  
48.   Asko Korpijärvi Kannuksen Ura    11:45:00   1:07:19  
49.   Hannu Ahlqvist Raisu Lumous    13:59:00   1:07:34  
50.   Martti Pihlajamaa Vetelin Urheilijat    12:19:00   1:07:38  
51.   Rauli Helkkula Turun Metsänkävijät    13:49:00   1:08:10  
52.   Harri Laine Kauhajoen Karhu    13:03:00   1:09:56  
53.   Veli-Matti Heinonen Delta    11:53:00   1:11:06  
54.   Veikko Hytönen Suunta Jyväskylä    11:55:00   1:12:07  
55.   Jorma Matilainen Suunta Jyväskylä    11:19:00   1:12:35  
56.   Bernardas Eimaitis Labirintas  LTU  11:15:00   1:14:24  
57.   Jarmo Lylynperä Suunta-Sepot    12:15:00   1:14:27  
58.   Pertti Timonen RAPSU    11:37:00   1:15:21  
59.   Pekka Liimatainen Turun Suunnistajat    11:11:00   1:15:39  
60.   Pentti Nykänen Rasti-Jyry    11:05:00   1:16:29  
61.   Voitto Manninen Riihimäen Suunnistajat    13:55:00   1:17:09  
62.   Markku Raiko Hyvinkään Rasti    14:01:00   1:17:11  
63.   Simo Sorsa Mäntsälän Urheilijat    12:03:00   1:17:41  
64.   Erkki Suutarinen ViRuS    11:29:00   1:18:11  
65.   Timo Kurki Espoon Suunta    11:41:00   1:18:46  
66.   Martti Hakola Riihimäen Suunnistajat    13:07:00   1:19:06  
67.   Jouko Koskialho Rasti-Lukko    12:05:00   1:20:05  
68.   Håkan Kronberg IF Femman    13:31:00   1:20:09  
69.   Martti Laine PuumalanSo    11:49:00   1:22:37  
70.   Andrew Evans Dartford  GBR  13:01:00   1:22:54  
71.   Ilkka Niemi Espoon Suunta    12:43:00   1:25:11  
72.   Jarmo Kapanen Riihimäen Suunnistajat    12:21:00   1:25:12  
73.   Sauli Joki Vetelin Urheilijat    13:51:00   1:27:38  
74.   Esa Lehtinen Rasti-Lukko    11:03:00   1:30:43  
75.   Markku Hyvönen Rasti-Pielinen    14:05:00   1:31:45  
76.   Halaba Miroslaw ANCO  SUI  12:35:00   1:32:36  
77.   Mikko Kekki Kuusankosken Urheiluseura    11:43:00   1:33:41  
78.   Alexander Zhukovskiy Dialog-V:N  RUS  11:07:00   1:37:58  
   Evgeny Shver Veresk-Vub  RUS  11:25:00   disk  
   Vesa Tervo Rajamäen Rykmentti    12:07:00   ej startad  
   Timo Jäntti Suunta Jyväskylä    12:33:00   ej startad  
   Jean-Philippe Stefanini GUC-CO  FRA  12:51:00   ej startad  
   Lassi Kurittu Suunta Jyväskylä    13:13:00   ej startad  
   Teuvo Tiilikainen Hämeenlinnan Suunnistajat    13:15:00   bröt  
   Pekka Palttala Turengin Sarastus    13:23:00   ej startad  
   Martti Pulli Lappeen Riento    13:35:00   ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English