FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H60A 2. dag

Smart Follow

        Starttid Mål
5,9 km
 
1.   Jouni Savelainen Helsingin Suunnistajat    12:03:00   55:40  
2.   Pertti Niemienen Rajamäen Rykmentti    11:53:00   56:31  
3.   Ossi Tani Sippurasti    11:59:00   56:48  
4.   Håkan Björklund IK Falken    12:05:00   56:57  
5.   Martti Mäkelä SOC Asikkala    12:39:00   57:52  
6.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu    12:09:00   58:17  
7.   Pekka Kanste Sotkamon Jymy    12:01:00   58:58  
8.   Reima Parkkonen Pihkaniskat    13:49:00   59:01  
9.   Risto Wessman Delta    12:45:00   59:48  
10.   Hannu Töyrylä Kouvolan Rasti-72    13:45:00   1:00:52  
11.   Taisto Kemppainen Vaalan Karhu    12:49:00   1:00:56  
12.   Viacheslav Gorelov Tambov  RUS  12:51:00   1:01:24  
13.   Åge Liljeström Helsingin Suunnistajat    12:27:00   1:01:40  
14.   Jukka Aunula Rasti-Jyry    13:09:00   1:01:45  
15.   Matti Lampinen Navi    13:59:00   1:02:26  
16.   Timo Turpeinen Vaajakosken Terä    13:43:00   1:02:32  
17.   Reijo Mouhu Raja-Karjalan Suunnistajat    13:19:00   1:02:37  
18.   Veikko Pellinen Joutsenon Kullervo    11:47:00   1:02:57  
19.   Aimo Partanen Kuopion Suunnistajat    11:01:00   1:03:05  
20.   Risto Jarva Oriveden Ponnistus    14:13:00   1:04:10  
21.   Oke Peltola Turun Suunnistajat    11:27:00   1:04:30  
22.   Matti Espo Sippurasti    13:41:00   1:04:51  
23.   Juhani Kytöjoki Rasti-Jyry    11:33:00   1:05:04  
24.   Reino Ansamaa Rasti-Nokia    14:01:00   1:05:09  
25.   Seppo Ahvenainen Järvenpään Palo    12:13:00   1:06:10  
26.   Leo Koistinen Vakka-Rasti    14:05:00   1:07:20  
27.   Heikki Hillo Valkeakosken Haka    13:53:00   1:07:27  
28.   Lasse Myllyaho Keuruun Kisailijat    12:29:00   1:08:17  
29.   Ilmars Limbens Sigulda  LAT  11:41:00   1:08:33  
30.   Ilmari Mäkilä Espoon Suunta    13:55:00   1:09:06  
31.   Matti Railimo Rastivarsat    13:27:00   1:09:11  
32.   Seppo Tuominen Kouvolan Rasti-72    11:35:00   1:09:25  
33.   Heikki Peltonen Kouvolan Rasti-72    12:37:00   1:10:12  
34.   Pekka Lindqvist Raja-Karjalan Suunnistajat    11:13:00   1:10:51  
35.   Reijo Pitkänen Hollolan Urheilijat -46    11:17:00   1:10:55  
36.   Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat    12:57:00   1:11:01  
37.   Erkki Turunen Hiisirasti    14:15:00   1:11:20  
38.   Esko Savonen Hämeenlinnan Suunnistajat    11:39:00   1:11:24  
39.   Alexander Kozmov EVEREST-RU  RUS  13:17:00   1:11:45  
40.   Heikki Lahdenniemi Sahalahden Kunto    13:39:00   1:13:29  
41.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat    12:11:00   1:13:43  
42.   Pertti Immanen Oriveden Ponnistus    12:21:00   1:14:06  
43.   Matti Valta Jämsän Retki-Veikot    11:45:00   1:14:57  
44.   Ossi Lakkala Saloisten Reipas    11:23:00   1:15:37  
45.   Tauno Pajala Espoon Suunta    11:21:00   1:16:10  
46.   Lauri Mikkonen KontiolU    14:11:00   1:16:47  
47.   Tapio Reijula Mesikämmenet    11:51:00   1:17:47  
48.   Kyösti Rautanen Tuupovaaran Sepot    14:09:00   1:18:44  
49.   Jan Åsberg Häverödals  SWE  14:17:00   1:19:58  
50.   Severi Halkosaari Himangan Urheilijat    11:57:00   1:20:07  
51.   Reijo Puurunen Oulun Tarmo    13:31:00   1:20:23  
52.   Reino Hotti Helsingin Suunnistajat    13:33:00   1:20:42  
53.   Henry Lågland Vaasan Suunnistajat    13:35:00   1:20:55  
54.   Alexander Orlov Dialog-V:N  RUS  12:53:00   1:20:58  
55.   Niilo Sevon Saloisten Reipas    12:55:00   1:21:13  
56.   Pentti Hirvonen Turun Metsänkävijät    13:01:00   1:22:39  
57.   Pertti Euren Rastikarhut    12:33:00   1:24:32  
58.   Pekka Puolakka Säyneisen Salpa    12:25:00   1:25:02  
59.   Veikko Kaarnijärvi Jämsän Retki-Veikot    13:23:00   1:26:07  
60.   Ilkka Lainema MS Parma    13:21:00   1:27:12  
61.   Valery Novozhilov Saint-Pete  RUS  13:05:00   1:27:37  
62.   Roy Dawson NATO  GBR  14:07:00   1:28:14  
63.   Mauno Näsi Rasti-Jussit    11:05:00   1:28:35  
64.   Heikki Onnela Kemijärven Urheilijat    12:47:00   1:29:51  
65.   Klaus Toivonen Ounasvaaran Hiihtoseura    11:19:00   1:30:48  
66.   Eero Länsiluoto Espoon Suunta    13:13:00   1:31:24  
67.   Erkki Rantakangas Alajärven Ankkurit    12:19:00   1:34:52  
68.   Ronald Mcgaail Söllerödok  DEN  11:11:00   1:34:57  
69.   Sergei Harkov Inus    12:23:00   1:37:55  
70.   Heikki Kujanpää Alajärven Ankkurit    14:03:00   1:38:29  
71.   Jouko Kontturi Rasti-Lukko    11:03:00   1:39:21  
72.   Voitto Järvenpää Rasti E4    12:59:00   1:39:54  
73.   Atle Bergseth KvernbitIL    13:57:00   1:40:31  
74.   Vladimir Ivanov Dialog-V:N  RUS  11:15:00   1:44:13  
75.   Mike Intgroen KOVZ  NED  13:47:00   1:47:55  
76.   Jukka Nurmela Urjalan Urheilijat    12:07:00   1:48:40  
77.   Jorma Juvonen Espoon Suunta    12:35:00   1:49:12  
78.   Erkki Väänänen Siilin Rasti    11:49:00   1:50:46  
79.   Jorma Pöntinen Navi    12:17:00   1:51:42  
80.   Rolf Eklund Helsingin Suunnistajat    11:09:00   1:52:00  
81.   Martti Parviainen XYZ    13:25:00   1:54:45  
82.   Pekka Heikelä MS Parma    11:43:00   2:10:06  
   Jouni Marttinen Mäntsälän Urheilijat    11:07:00   ej startad  
   Alexander Malinin Saint-Pete  RUS  11:25:00   bröt  
   Seppo Kuikko Vehkalahden Veikot    11:29:00   ej startad  
   Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat    11:37:00   ej startad  
   Tapio Leino Espoon Suunta    11:55:00   ej startad  
   Jaakko Hörkkö MS Parma    12:31:00   bröt  
   Pekka Peltonen Mäntsälän Urheilijat    12:41:00   ej startad  
   Hannu Pönni Kymin Suunnistajat    13:03:00   ej startad  
   Arto Rautiainen Kalevan Rasti    13:11:00   bröt  
   Börje Sten Akilles OK    13:15:00   bröt  
   Jukka Vähänen Hyvinkään Rasti    13:29:00   bröt  
   Jussi Rajamäki Helsingin Suunnistajat    13:51:00   ej startad  
   Timo Peltola MS Parma    14:19:00   bröt  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English