FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H60A 4. dag

Smart Follow

        Starttid Mål
4,9 km
 
1.   Taisto Kemppainen Vaalan Karhu    14:03:00   36:06  
2.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu    13:25:00   36:52  
3.   Martti Mäkelä SOC Asikkala    13:19:00   36:58  
4.   Juhani Kytöjoki Rasti-Jyry    13:47:00   38:33  
5.   Pekka Kanste Sotkamon Jymy    12:25:00   38:47  
6.   Viacheslav Gorelov Tambov  RUS  13:57:00   38:49  
7.   Jouni Savelainen Helsingin Suunnistajat    11:43:00   39:29  
8.   Veikko Pellinen Joutsenon Kullervo    13:39:00   39:36  
9.   Håkan Björklund IK Falken    11:39:00   40:11  
10.   Risto Wessman Delta    13:51:00   40:21  
11.   Erkki Turunen Hiisirasti    12:39:00   40:27  
12.   Reima Parkkonen Pihkaniskat    11:51:00   40:32  
13.   Timo Peltola MS Parma    12:21:00   40:36  
14.   Ossi Tani Sippurasti    11:47:00   40:46  
15.   Jaakko Hörkkö MS Parma    14:05:00   41:22  
16.   Heikki Hillo Valkeakosken Haka    13:23:00   41:28  
17.   Jussi Lavikainen Kangasala SK    12:09:00   41:50  
18.   Hannu Töyrylä Kouvolan Rasti-72    14:01:00   42:10  
19.   Ilmars Limbens Sigulda  LAT  12:19:00   42:20  
20.   Heikki Peltonen Kouvolan Rasti-72    11:55:00   42:41  
21.   Jukka Aunula Rasti-Jyry    12:13:00   43:08  
22.   Oke Peltola Turun Suunnistajat    12:07:00   43:10  
23.   Lauri Mikkonen KontiolU    11:41:00   43:16  
23.   Reino Ansamaa Rasti-Nokia    13:09:00   43:16  
25.   Seppo Tuominen Kouvolan Rasti-72    12:47:00   43:30  
26.   Kyösti Rautanen Tuupovaaran Sepot    11:53:00   43:33  
27.   Åge Liljeström Helsingin Suunnistajat    11:09:00   43:42  
28.   Lasse Myllyaho Keuruun Kisailijat    11:57:00   45:12  
29.   Seppo Ahvenainen Järvenpään Palo    11:25:00   45:30  
30.   Matti Valta Jämsän Retki-Veikot    11:07:00   45:43  
31.   Matti Railimo Rastivarsat    11:17:00   45:47  
32.   Aimo Partanen Kuopion Suunnistajat    13:07:00   45:48  
33.   Reijo Pitkänen Hollolan Urheilijat -46    12:27:00   46:02  
34.   Niilo Sevon Saloisten Reipas    13:35:00   46:37  
35.   Voitto Järvenpää Rasti E4    11:33:00   46:45  
36.   Severi Halkosaari Himangan Urheilijat    11:31:00   46:48  
37.   Ronald Mcgaail Söllerödok  DEN  12:15:00   47:23  
38.   Ilmari Mäkilä Espoon Suunta    13:01:00   47:58  
39.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat    11:23:00   48:04  
40.   Ilkka Lainema MS Parma    13:13:00   49:23  
41.   Pekka Lindqvist Raja-Karjalan Suunnistajat    13:41:00   49:27  
42.   Tauno Pajala Espoon Suunta    13:49:00   49:44  
43.   Ossi Lakkala Saloisten Reipas    12:03:00   50:46  
44.   Risto Jarva Oriveden Ponnistus    11:27:00   50:49  
45.   Jan Åsberg Häverödals  SWE  13:21:00   50:57  
46.   Reino Hotti Helsingin Suunnistajat    13:33:00   51:27  
47.   Alexander Orlov Dialog-V:N  RUS  12:51:00   51:51  
48.   Mauno Näsi Rasti-Jussit    14:11:00   52:32  
49.   Matti Lampinen Navi    11:03:00   52:34  
50.   Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat    13:59:00   52:45  
51.   Timo Turpeinen Vaajakosken Terä    13:05:00   52:51  
52.   Pentti Hirvonen Turun Metsänkävijät    12:49:00   52:54  
53.   Reijo Mouhu Raja-Karjalan Suunnistajat    12:35:00   53:26  
54.   Erkki Rantakangas Alajärven Ankkurit    13:55:00   54:35  
55.   Eero Länsiluoto Espoon Suunta    12:23:00   54:37  
56.   Heikki Onnela Kemijärven Urheilijat    11:29:00   54:38  
57.   Alexander Kozmov EVEREST-RU  RUS  11:05:00   55:22  
58.   Leo Koistinen Vakka-Rasti    12:31:00   55:47  
59.   Pertti Immanen Oriveden Ponnistus    13:03:00   57:26  
60.   Valery Novozhilov Saint-Pete  RUS  12:05:00   58:02  
61.   Pekka Peltonen Mäntsälän Urheilijat    11:21:00   58:40  
62.   Reijo Puurunen Oulun Tarmo    13:43:00   58:59  
63.   Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat    12:11:00   59:43  
64.   Klaus Toivonen Ounasvaaran Hiihtoseura    13:15:00   1:01:08  
65.   Sergei Harkov Inus    14:09:00   1:01:49  
66.   Pekka Puolakka Säyneisen Salpa    13:45:00   1:02:31  
67.   Rolf Eklund Helsingin Suunnistajat    12:33:00   1:03:50  
68.   Jussi Rajamäki Helsingin Suunnistajat    12:55:00   1:05:30  
69.   Vladimir Ivanov Dialog-V:N  RUS  11:13:00   1:07:31  
70.   Erkki Väänänen Siilin Rasti    12:41:00   1:07:56  
71.   Jorma Pöntinen Navi    12:43:00   1:10:34  
72.   Mike Intgroen KOVZ  NED  11:11:00   1:11:12  
72.   Jouko Kontturi Rasti-Lukko    12:53:00   1:11:12  
74.   Arto Rautiainen Kalevan Rasti    14:07:00   1:12:11  
75.   Pekka Heikelä MS Parma    11:37:00   1:14:25  
76.   Roy Dawson NATO  GBR  11:15:00   1:15:59  
77.   Heikki Kujanpää Alajärven Ankkurit    12:17:00   1:26:17  
78.   Jouni Marttinen Mäntsälän Urheilijat    12:59:00   1:27:18  
79.   Atle Bergseth KvernbitIL    12:01:00   1:38:02  
80.   Alexander Malinin Saint-Pete  RUS  13:37:00   1:40:30  
   Börje Sten Akilles OK    11:35:00   ej startad  
   Hannu Pönni Kymin Suunnistajat    11:45:00   ej startad  
   Aarne Hurskainen Valkeakosken Haka    11:49:00   ej startad  
   Jorma Juvonen Espoon Suunta    11:59:00   ej startad  
   Seppo Kuikko Vehkalahden Veikot    12:29:00   ej startad  
   Veikko Kaarnijärvi Jämsän Retki-Veikot    12:45:00   disk  
   Pertti Euren Rastikarhut    13:11:00   disk  
   Matti Espo Sippurasti    13:17:00   disk  
   Heikki Lahdenniemi Sahalahden Kunto    13:27:00   bröt  
   Jukka Nurmela Urjalan Urheilijat    13:31:00   ej startad  
   Antero Varjonen Rajamäen Rykmentti    13:53:00   bröt  
   Henry Lågland Vaasan Suunnistajat    14:13:00   disk  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English