27. Pääkaupunkijuoksu 26.09.2010

TM45

Smart Follow

        Starttid Mellantid
10,5 km
Mellantid
21,0 km
Mellantid
31,6 km
Mål
42,2 km
 
1.   Rosario Torrisi Espoon Tapiot    11:00:00   41:16 (1)  1:22:58 (1)  2:05:30 (1)  2:49:33  
2.   Juha Lehtikuja ESBO IF    11:00:00   43:59 (3)  1:27:32 (2)  2:09:50 (2)  2:52:48  
3.   Timo Cantell Helsinki    11:00:00   43:22 (2)  1:27:33 (3)  2:12:21 (3)  2:57:57  
4.   Vesa Turunen Tuusula    11:00:00   44:19 (4)  1:28:52 (4)  2:14:36 (4)  3:01:24  
5.   Veli Nakari Kotka    11:00:00   46:10 (7)  1:32:17 (6)  2:18:32 (6)  3:04:48  
6.   Vesa Rämö Kerava    11:00:00   44:59 (5)  1:30:32 (5)  2:17:12 (5)  3:05:04  
7.   Antti Ruuskanen     11:00:00   47:25 (8)  1:34:27 (9)  2:21:17 (7)  3:10:00  
8.   Jyrki Lassila Endurance Ultrarunning Team Finland    11:00:00   47:25 (8)  1:34:20 (8)  2:22:19 (8)  3:10:47  
9.   Kari Antikainen Littoinen    11:00:00   48:31 (11)  1:37:13 (11)  2:24:51 (10)  3:13:49  
10.   Pasi Päällysaho Laakson Lompottajat, Helsinki    11:00:00   49:36 (15)  1:39:30 (13)  2:29:02 (13)  3:16:10  
11.   Pekka Pöri Lahti    11:00:00   51:20 (19)  1:39:32 (14)  2:29:03 (14)  3:18:43  
12.   Timo Hyvönen WiHan kilometrit    11:00:00   49:26 (14)  1:38:32 (12)  2:28:22 (12)  3:19:07  
13.   Antti Turunen Siptune Long Run    11:00:00   49:17 (13)  1:39:50 (15)  2:31:22 (17)  3:20:48  
14.   Pekka Hakulinen Espoon Suunta    11:00:00   45:52 (6)  1:32:49 (7)  2:24:27 (9)  3:21:13  
15.   Mikko Jaakkonen TA-Sport    11:00:00   50:21 (16)  1:40:07 (17)  2:29:47 (16)  3:23:59  
16.   Juha Pirhonen Varalan Maratonklubi    11:00:00   50:21 (16)  1:40:06 (16)  2:29:34 (15)  3:26:45  
17.   Jukka Järvelä KAUSTISEN POHJAN-VEIKOT    11:00:00   51:33 (22)  1:44:12 (24)  2:35:40 (21)  3:27:07  
18.   Kimmo Lukander     11:00:00   52:25 (26)  1:42:41 (20)  2:34:10 (18)  3:27:35  
19.   Urpo Nikanne Helsingin Jyry    11:00:00   48:17 (10)  1:36:23 (10)  2:26:20 (11)  3:27:49  
20.   Jarmo Haavisto Espoo    11:00:00   51:25 (20)  1:43:45 (23)  2:36:12 (22)  3:28:39  
21.   Jari Hormu Mäntsälä    11:00:00   52:24 (25)  1:44:15 (25)  2:36:55 (24)  3:30:24  
22.   Unto Mattero Nokia Marathon Team    11:00:00   51:50 (23)  1:42:56 (22)  2:34:55 (19)  3:30:42  
23.   Lauri Suonio Juvenalian Pyrintö    11:00:00   50:24 (18)  1:42:35 (19)  2:36:53 (23)  3:30:47  
24.   Ari Sinkko     11:00:00   52:48 (29)  1:45:09 (27)  2:38:02 (27)  3:30:55  
25.   Jari Sainio VO2 / Vantaan kaupunki    11:00:00   52:14 (24)  1:44:15 (25)  2:37:01 (25)  3:32:31  
26.   Jouni Westerholm Hyvinkään Pyöräilijät    11:00:00   53:05 (31)  1:46:19 (32)  2:41:02 (29)  3:35:20  
27.   Jari Virtanen Lahden Polkupyörähuolto OY    11:00:00   48:58 (12)  1:40:16 (18)  2:35:29 (20)  3:37:22  
28.   Juha Turunen Kafa    11:00:00   54:09 (33)  1:49:26 (34)  2:45:18 (34)  3:41:13  
29.   Timo Ropponen Nokia Marathon Team    11:00:00   51:27 (21)  1:42:48 (21)  2:38:00 (26)  3:42:27  
30.   Markku Elo Maarinkunnaan kilpa    11:00:00   53:20 (32)  1:45:34 (30)  2:39:58 (28)  3:42:42  
31.   Heikki Mäkinen Endurance Ultrarunning Team Finland    11:00:00   52:27 (27)  1:45:11 (28)  2:41:13 (30)  3:44:51  
32.   Jukka Manner Piispanristi    11:00:00   55:25 (36)  1:50:28 (36)  2:45:53 (36)  3:45:33  
33.   Juha Junttila Riihimäki    11:00:00   55:18 (35)  1:49:56 (35)  2:45:32 (35)  3:46:53  
34.   Jukka Lehtoranta Lahti    11:00:00   56:37 (40)  1:53:37 (42)  2:50:43 (40)  3:48:06  
35.   Sami Mäki-Petäys Helsinki Triathlon    11:00:00   52:48 (29)  1:45:18 (29)  2:42:08 (31)  3:48:10  
36.   Jari Kamaja Heinola    11:00:00   59:07 (48)  1:58:20 (48)  2:54:30 (43)  3:48:26  
37.   Antti Kuisma     11:00:00   54:38 (34)  1:49:02 (33)  2:45:13 (33)  3:48:42  
38.   Jussi-Pekka Saarikoski Espoon Tapiot    11:00:00   52:45 (28)  1:45:40 (31)  2:43:10 (32)  3:48:44  
39.   Pekka Nieminen     11:00:00   55:25 (36)  1:50:47 (38)  2:48:04 (37)  3:49:30  
40.   Markku Nurhonen Varalan Maratonklubi    11:00:00   57:13 (43)  1:52:33 (39)  2:49:47 (39)  3:49:57  
41.   Kimmo Laine Maskun Kataja    11:00:00   55:25 (36)  1:50:28 (36)  2:49:12 (38)  3:51:56  
42.   Harri Koistinen Porvoo    11:00:00   57:12 (42)  1:53:25 (40)  2:51:24 (41)  3:51:57  
43.   Jyrki Vartio Verve Tampere    11:00:00   59:24 (50)  1:56:33 (46)  2:54:18 (42)  3:54:14  
44.   Ismo Javanainen ---    11:00:00   58:06 (44)  1:55:36 (45)  2:55:05 (44)  3:54:30  
45.   Erkki Lahikainen     11:00:00   1:02:24 (58)  2:01:32 (56)  3:02:21 (53)  4:02:21  
46.   Petri Vilppula Espoon Tapiot    11:00:00   59:07 (48)  1:58:20 (48)  3:00:16 (50)  4:03:16  
47.   Suvash Dey     11:00:00   1:00:17 (53)  2:00:14 (53)  3:02:15 (52)  4:04:45  
48.   Juha Hietanen YLE    11:00:00   1:00:14 (52)  1:58:42 (50)  2:59:34 (47)  4:07:29  
49.   Jukka Vuorinen Espoon Suunta    11:00:00   58:35 (46)  1:59:48 (52)  3:04:09 (57)  4:08:43  
50.   Markku Valpas     11:00:00   58:08 (45)  1:58:14 (47)  3:02:03 (51)  4:11:44  
51.   Arto Jääskeläinen Helsinki    11:00:00   58:40 (47)  1:54:57 (44)  2:56:04 (45)  4:12:10  
52.   Jarkko Uusitalo Espoo    11:00:00   1:01:18 (55)  2:00:45 (55)  3:03:34 (56)  4:14:23  
53.   Tapani Ylihärsilä     11:00:00   1:00:31 (54)  2:00:35 (54)  3:02:46 (54)  4:14:35  
54.   Ilari Koskinen     11:00:00   1:02:44 (59)  2:02:21 (57)  3:03:30 (55)  4:17:50  
55.   Ari Komulainen Helsinki    11:00:00   1:03:30 (60)  2:06:07 (60)  3:11:02 (60)  4:18:10  
56.   Martti Keskinarkaus SOL-Palvelut Oy    11:00:00   59:58 (51)  1:58:58 (51)  2:59:33 (46)  4:19:23  
57.   Harri Heikkilä Nokia Marathon Team    11:00:00   56:43 (41)  1:53:34 (41)  3:00:15 (49)  4:21:22  
58.   Jorma Tanninen Ricoh Finland Oy    11:00:00   1:01:46 (56)  2:04:01 (58)  3:10:03 (58)  4:21:38  
59.   Heikki Räisänen MASALAN KISA    11:00:00   1:02:11 (57)  2:04:33 (59)  3:10:17 (59)  4:24:01  
60.   Pekka Tukonen Järvenkiertäjät    11:00:00   56:26 (39)  1:53:37 (42)  2:59:55 (48)  4:27:00  
61.   Mauri Välimäki     11:00:00   1:11:14 (61)  2:20:13 (61)  3:28:12 (61)  4:41:07  
62.   Kai Haanpää Vantaa    11:00:00   1:16:13 (63)  2:31:17 (63)  3:47:06 (63)  4:56:25  
63.   Ari Nybäck ---    11:00:00   1:16:01 (62)  2:30:43 (62)  3:44:54 (62)  5:01:19  
   Ilkka Isomäki Oitti    11:00:00            bröt  
   Hannu Välimäki Urheiluhullut    11:00:00            ej startad  
   Juha Aarnisalo Flamingo    11:00:00            bröt  
   Eero Heinilä Helsinki    11:00:00            bröt  
   Petri Hokkanen Nummen Kipinä    11:00:00            bröt  
   Lasse Lipponen     11:00:00            ej startad  
   Arto Moilanen Päijät-Hämeen Veteraaniurheilijat    11:00:00            bröt  
   Jukka Sjöblom Turku    11:00:00            bröt  
   Jari Viksten Elisa Sport    11:00:00            bröt  
   Ari Rantamaa Kiinteistö-Tapiola Oy    11:00:00            bröt  
   Esko Tolonen OP-Keskus Osk    11:00:00            bröt  
   Esa Katajamäki PAKILAN VISA    11:00:00            bröt  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English