SM-pitkämatka R1 Yläneellä, karsinta 3.9.2011

D15K1

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-Mål Resultat  
1   Emmi Jokela
Suunta-Sepot
8:26 (1)
11:43 (1)
3:17 (9)
13:33 (1)
1:50 (1)
19:54 (1)
6:21 (3)
24:45 (1)
4:51 (26)
25:44 (1)
59 (11)
25:43  Emmi Jokela
2   Emmi Santamäki
Kangasala SK
9:04 (2)
12:15 (2)
3:11 (6)
14:45 (2)
2:30 (21)
21:17 (2)
6:32 (4)
25:58 (2)
4:41 (21)
27:05 (2)
1:07 (35)
27:05  Emmi Santamäki
3   Anna Haataja
Ounasvaaran Hiihtoseura
10:34 (10)
13:43 (6)
3:09 (5)
16:03 (6)
2:20 (9)
22:39 (6)
6:36 (6)
26:37 (3)
3:58 (2)
27:36 (4)
59 (11)
27:34  Anna Haataja
3   Liisa Sassi-Päkkilä
SK Pohjantähti
9:39 (4)
13:19 (5)
3:40 (23)
15:12 (4)
1:53 (3)
22:29 (4)
7:17 (16)
26:42 (4)
4:13 (5)
27:34 (3)
52 (1)
27:34  Liisa Sassi-Päkkilä
5   Annabella Tolonen
Rajamäen Rykmentti
10:07 (5)
13:09 (4)
3:02 (1)
15:28 (5)
2:19 (8)
22:18 (3)
6:50 (10)
26:52 (6)
4:34 (17)
28:02 (5)
1:10 (39)
28:01  Annabella Tolonen
6   Lotta Kirvesmies
Lahden Suunnistajat-37
10:30 (8)
13:53 (7)
3:23 (15)
16:19 (7)
2:26 (19)
22:33 (5)
6:14 (2)
26:50 (5)
4:17 (8)
28:07 (6)
1:17 (45)
28:05  Lotta Kirvesmies
7   Elin Lövdal
IF Femman
11:39 (18)
14:47 (13)
3:08 (3)
17:19 (13)
2:32 (25)
24:16 (9)
6:57 (12)
28:31 (7)
4:15 (7)
29:27 (7)
56 (2)
29:27  Elin Lövdal
8   Petra Aho
Navi
10:34 (10)
14:16 (10)
3:42 (25)
16:53 (8)
2:37 (28)
24:08 (8)
7:15 (15)
28:34 (8)
4:26 (15)
29:40 (9)
1:06 (33)
29:39  Petra Aho
8   Helena Matilainen
Helsingin Suunnistajat
11:35 (16)
15:21 (16)
3:46 (28)
17:46 (15)
2:25 (15)
24:18 (10)
6:32 (4)
28:36 (9)
4:18 (9)
29:39 (8)
1:03 (21)
29:39  Helena Matilainen
10   Netta Rajamäki
Kangasala SK
9:04 (2)
12:24 (3)
3:20 (12)
14:46 (3)
2:22 (11)
24:31 (11)
9:45 (41)
28:53 (10)
4:22 (10)
29:57 (10)
1:04 (23)
29:55  Netta Rajamäki
11   Salla Pajula
Lapuan Virkiä
11:37 (17)
15:33 (18)
3:56 (33)
17:24 (14)
1:51 (2)
24:35 (12)
7:11 (14)
29:11 (11)
4:36 (18)
30:10 (11)
59 (11)
30:09  Salla Pajula
12   Saina Pöyhönen
Länsi-Lavian Loiske
11:32 (15)
15:16 (15)
3:44 (27)
18:13 (16)
2:57 (35)
24:54 (13)
6:41 (7)
29:35 (12)
4:41 (21)
30:32 (12)
57 (5)
30:31  Saina Pöyhönen
13   Inkeri Hyttinen
Rasti E4
10:33 (9)
14:36 (11)
4:03 (35)
17:11 (12)
2:35 (26)
24:05 (7)
6:54 (11)
29:42 (13)
5:37 (37)
30:44 (13)
1:02 (20)
30:44  Inkeri Hyttinen
14   Niina Reponen
Paimion Rasti
11:09 (13)
15:04 (14)
3:55 (32)
17:04 (10)
2:00 (5)
25:12 (14)
8:08 (25)
30:11 (14)
4:59 (27)
31:16 (14)
1:05 (27)
31:16  Niina Reponen
15   von Katja Schoultz
OK77
11:09 (13)
14:37 (12)
3:28 (19)
16:57 (9)
2:20 (9)
26:33 (17)
9:36 (38)
30:57 (15)
4:24 (11)
32:03 (15)
1:06 (33)
32:02  von Katja Schoultz
16   Meikku Rinta-Jouppi
Tampereen Pyrintö
12:05 (19)
15:27 (17)
3:22 (13)
18:13 (16)
2:46 (33)
25:47 (15)
7:34 (18)
31:02 (16)
5:15 (30)
32:14 (16)
1:12 (42)
32:13  Meikku Rinta-Jouppi
17   Hanna Kiri
Vehkalahden Veikot
14:09 (28)
17:58 (27)
3:49 (30)
20:53 (26)
2:55 (34)
27:35 (20)
6:42 (8)
31:32 (17)
3:57 (1)
32:29 (17)
57 (5)
32:27  Hanna Kiri
18   Alexandra Strandvall
IK Kronan
12:30 (22)
15:55 (20)
3:25 (17)
18:17 (18)
2:22 (11)
27:29 (18)
9:12 (36)
31:36 (19)
4:07 (3)
32:36 (18)
1:00 (18)
32:35  Alexandra Strandvall
19   Jemina Kokkinen
Jämsän Retki-Veikot
10:20 (6)
14:00 (8)
3:40 (23)
17:08 (11)
3:08 (37)
25:51 (16)
8:43 (29)
31:34 (18)
5:43 (40)
32:42 (19)
1:08 (37)
32:40  Jemina Kokkinen
20   Essi Väisänen
SK Vuoksi
14:04 (27)
17:22 (26)
3:18 (11)
19:57 (23)
2:35 (26)
27:31 (19)
7:34 (18)
32:33 (20)
5:02 (28)
33:38 (20)
1:05 (27)
33:36  Essi Väisänen
21   Sarianna Sievi-Korte
Hiisirasti
12:52 (24)
16:00 (22)
3:08 (3)
18:59 (19)
2:59 (36)
28:35 (24)
9:36 (38)
32:47 (21)
4:12 (4)
33:43 (21)
56 (2)
33:42  Sarianna Sievi-Korte
22   Nelli Rehn
Lynx
12:07 (20)
15:55 (20)
3:48 (29)
19:04 (21)
3:09 (38)
27:59 (22)
8:55 (33)
33:04 (23)
5:05 (29)
34:03 (22)
59 (11)
34:03  Nelli Rehn
22   Veera Koski-Säntti
Rasti-Kurikka
13:14 (25)
17:03 (25)
3:49 (30)
19:17 (22)
2:14 (7)
28:22 (23)
9:05 (35)
32:59 (22)
4:37 (19)
34:04 (23)
1:05 (27)
34:03  Veera Koski-Säntti
24   Julia Korhonen
Raja-Karjalan Suunnistajat
10:59 (12)
16:25 (23)
5:26 (44)
19:02 (20)
2:37 (28)
27:53 (21)
8:51 (32)
33:09 (24)
5:16 (31)
34:20 (24)
1:11 (41)
34:19  Julia Korhonen
25   Heini Tarvainen
Navi
14:52 (32)
18:05 (29)
3:13 (7)
20:28 (25)
2:23 (13)
29:13 (26)
8:45 (31)
34:02 (25)
4:49 (24)
35:05 (25)
1:03 (21)
35:05  Heini Tarvainen
26   Saana Suutari
Vehkalahden Veikot
13:38 (26)
18:10 (30)
4:32 (39)
20:54 (27)
2:44 (32)
28:43 (25)
7:49 (22)
34:07 (26)
5:24 (33)
35:12 (26)
1:05 (27)
35:11  Saana Suutari
27   Johanna Viilo
Tampereen Pyrintö
12:32 (23)
17:00 (24)
4:28 (37)
23:53 (34)
6:53 (44)
30:05 (29)
6:12 (1)
34:29 (27)
4:24 (11)
35:28 (27)
59 (11)
35:27  Johanna Viilo
28   Anna-Reetta Reunanen
Tampereen Pyrintö
10:24 (7)
14:07 (9)
3:43 (26)
20:15 (24)
6:08 (42)
29:27 (27)
9:12 (36)
34:57 (28)
5:30 (35)
35:58 (28)
1:01 (19)
35:57  Anna-Reetta Reunanen
29   Salla Saarijärvi
Tampereen Pyrintö
15:00 (33)
18:30 (31)
3:30 (21)
20:55 (28)
2:25 (15)
30:36 (31)
9:41 (40)
35:00 (29)
4:24 (11)
36:04 (29)
1:04 (23)
36:04  Salla Saarijärvi
30   Jonna Järvinen
Kangasala SK
16:07 (35)
19:29 (33)
3:22 (13)
22:00 (30)
2:31 (23)
29:50 (28)
7:50 (23)
35:21 (30)
5:31 (36)
36:28 (30)
1:07 (35)
36:27  Jonna Järvinen
31   Vilma Juvakka
Lappeen Riento
12:18 (21)
15:44 (19)
3:26 (18)
23:49 (33)
8:05 (45)
31:25 (34)
7:36 (20)
35:50 (31)
4:25 (14)
37:03 (31)
1:13 (43)
37:01  Vilma Juvakka
31   Heta Niemi
Asikkalan Raikas
14:45 (31)
20:09 (35)
5:24 (41)
22:34 (31)
2:25 (15)
30:20 (30)
7:46 (21)
36:04 (32)
5:44 (41)
37:03 (31)
59 (11)
37:01  Heta Niemi
33   Kiia Lampinen
Mäntsälän Urheilijat
14:41 (30)
18:38 (32)
3:57 (34)
21:16 (29)
2:38 (30)
31:05 (32)
9:49 (42)
36:33 (33)
5:28 (34)
37:29 (33)
56 (2)
37:29  Kiia Lampinen
34   Elli-Noora Kamppuri
Tampereen Pyrintö
15:19 (34)
19:46 (34)
4:27 (36)
23:04 (32)
3:18 (39)
31:24 (33)
8:20 (26)
36:41 (34)
5:17 (32)
37:46 (34)
1:05 (27)
37:44  Elli-Noora Kamppuri
35   Outi Hasu
OK Orient
19:35 (42)
22:49 (40)
3:14 (8)
24:44 (36)
1:55 (4)
32:38 (37)
7:54 (24)
37:08 (35)
4:30 (16)
38:05 (35)
57 (5)
38:03  Outi Hasu
36   Elina Immonen
Rastivarsat
14:28 (29)
18:00 (28)
3:32 (22)
24:39 (35)
6:39 (43)
32:02 (35)
7:23 (17)
37:43 (36)
5:41 (39)
38:47 (36)
1:04 (23)
38:45  Elina Immonen
37   Tiina Anttila
Suomusjärven Sisu
19:15 (40)
22:44 (39)
3:29 (20)
25:14 (39)
2:30 (21)
32:02 (35)
6:48 (9)
38:02 (37)
6:00 (42)
39:00 (37)
58 (9)
38:59  Tiina Anttila
38   Sanni Marttinen
Navi
18:38 (39)
24:02 (42)
5:24 (41)
26:31 (42)
2:29 (20)
35:10 (38)
8:39 (27)
40:00 (38)
4:50 (25)
41:04 (38)
1:04 (23)
41:04  Sanni Marttinen
39   Marjaana Isokallio
Länsi-Lavian Loiske
19:17 (41)
22:21 (37)
3:04 (2)
24:45 (37)
2:24 (14)
35:52 (41)
11:07 (44)
40:06 (39)
4:14 (6)
41:11 (39)
1:05 (27)
41:09  Marjaana Isokallio
40   Hanne Manderbacka
Vaasan Suunnistajat
20:01 (43)
23:18 (41)
3:17 (9)
25:49 (40)
2:31 (23)
35:43 (40)
9:54 (43)
40:22 (40)
4:39 (20)
41:21 (40)
59 (11)
41:20  Hanne Manderbacka
41   von Teodora Frenckell
IFKLidingö
16:57 (36)
22:21 (37)
5:24 (41)
26:29 (41)
4:08 (41)
35:31 (39)
9:02 (34)
41:10 (41)
5:39 (38)
42:08 (41)
58 (9)
42:07  von Teodora Frenckell
42   Jutta Jussila
Tampereen Pyrintö
23:16 (44)
26:39 (43)
3:23 (15)
29:04 (43)
2:25 (15)
36:06 (42)
7:02 (13)
42:19 (42)
6:13 (43)
43:28 (42)
1:09 (38)
43:26  Jutta Jussila
43   Annika Tuoresjärvi
Rastivarsat
18:35 (38)
28:30 (44)
9:55 (45)
30:36 (44)
2:06 (6)
39:18 (44)
8:42 (28)
44:04 (43)
4:46 (23)
45:01 (43)
57 (5)
45:01  Annika Tuoresjärvi
44   Marianne Pinola
Rasti-Nokia
17:09 (37)
22:10 (36)
5:01 (40)
24:48 (38)
2:38 (30)
39:04 (43)
14:16 (45)
46:41 (44)
7:37 (45)
47:51 (44)
1:10 (39)
47:50  Marianne Pinola
45   Minttu Paunu
Tampereen Pyrintö
31:26 (45)
35:54 (45)
4:28 (37)
39:12 (45)
3:18 (39)
47:55 (45)
8:43 (29)
54:09 (45)
6:14 (44)
55:24 (45)
1:15 (44)
55:23  Minttu Paunu
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English