Nuorten Jukola 18.8.2012, Vehma

Ställningen i budkavle 1. etapp mellantid 0,8

1FINSK Vuoksi (13)4:39Salopelto Atso4:39
2FINKouvolan Suunnistajat (28)+1Irtola Miika4:40
3SWEStora Tuna OK (75)+2Eriksson Jonas4:41
4FINIF Femman (40)+10Jern Jonas4:49
5FINKoovee (4)+11Laitinen Justus4:50
6FINSuunta Jyväskylä 2 (49)+14Jurvakainen Atte4:53
7FINOunasvaaran Hiihtoseura (7)+15Rahkola Mikko4:54
8FINMäntsälän Urheilijat (14)+18Heikkilä Tuomas4:57
9FINPudasjärven Urheilijat (97)+19Härkönen Taneli4:58
10FINSK Pohjantähti (9)+20Schroderus Samuli4:59
11FINTuusulan Voima-Veikot (22)+21Raitanen Topi5:00
12FINHiisirasti (44)+22Huila Joona5:01
13FINHämeenlinnan Suunnistajat 2 (64)+25Elovaara Juho5:04
14FINHelsingin Suunnistajat 2 (8)+27Salmenkylä Anton5:06
15FINIisalmen Visa (107)+28Rissanen Jiri-Pekka5:07
16FINLappeen Riento Y (60)+29Saikko Antti5:08
17FINMS Parma 2 (37)+31Lapila Eero5:10
18FINOK Raseborg (65)+33Rehn Dennis5:12
19FINHelsingin Suunnistajat (2)+36Hietaoja Atte5:15
20FINLahden Suunnistajat -37 Y (23)+36Kirvesmies Lotta5:15
21FINKaustisen Pohjan-Veikot - Y (96)+39Kivelä Joonatan5:18
22FINOK77 (125)+41 af Hällström Fabian5:20
23FINRajamäen Rykmentti (45)+42Minkkinen Tomi5:21
24FINValkeakosken Haka (71)+42Aho Aaro5:21
25FINHelsingin Suunnistajat 3 (67)+44Kulagin Artur5:23
26FINKoovee 2 (62)+45Valkamo Severi5:24
27FINRasti-Lukko (33)+47Mattila Lauri5:26
28FINOK Botnia (70)+47Hansen Linus5:26
29SWESödertälje Nykvarn Orienter (73)+47Sjöblom Jesper5:26
30FINKymin Suunnistajat (56)+49Lavikainen Lauri5:28
31SWETullinge SK 3 (159)+51Envall Jonathan5:30
32FINMS Parma (12)+53Heinonen Eero5:32
33SWESnättringe SK 2 (146)+53Kallhauge Jonas5:32
34SWEStora Tuna OK 2 (142)+54Alexandersson Nils5:33
35FINKangasala SK (15)+54Ternola Panu5:33
36SWESödertälje Nykvarn Orienter 2 (158)+56Kleijn Tyra5:35
37FINAngelniemen Ankkuri (18)+57Kirmula Joona5:36
38SWEOK Ravinen (80)+57Pegestam Ebba5:36
39SWESnättringe SK (85)+57Nilsson Martin5:36
40FINKuopion Suunnistajat (27)+58Sopo Aleksi5:37
41FINOK Orient (24)+59Linnaila Casper5:38
42FINSuomusjärven Sisu - SomEs Y 2 (168)+59Lindberg Mikko5:38
43FINRastivarsat 2 (79)+1:00Liikkanen Olli5:39
44SWETullinge SK 2 (144)+1:00Skog Olle5:39
45FINSuunta Jyväskylä (19)+1:01Tuomala Miro5:40
46SWEStora Tuna OK - Domnarvet Y 3 (160)+1:01Persson Fredrik5:40
47FINAngelniemen Ankkuri 2 (81)+1:02Siltanen Simo5:41
48FINPargas IF (129)+1:04Cederberg Ida-Marie5:43
49FINKouvolan Suunnistajat 3 (165)+1:04Pylvänäinen Samu5:43
50FINVaasan Suunnistajat (52)+1:06Mellberg Sonja5:45
51FINTampereen Pyrintö 4 (78)+1:06Järvinen Ossi5:45
52FINIF Sibbo-Vargarna 2 (137)+1:06Wedberg Richard5:45
53FINPaimion Rasti (48)+1:09Arola Matias5:48
54FINDelta (5)+1:10Puputti Tuomas5:49
55FINLuumäen Rasti (131)+1:11Ovaska Janne5:50
56FINRasti-Jussit (54)+1:11Koskela Sakari5:50
57FINDelta 2 (30)+1:11Tulonen Benjamin5:50
58FINKokkolan Suunnistajat Y (58)+1:13Koivumäki Lauri5:52
59FINRastikarhut (57)+1:14Willman Hermanni5:53
60FINAlatornion Pirkat (122)+1:14Holopainen Mauri5:53
61RUSKuzmolovo 110 (31)+1:16Tiulenev Mikhail5:55
62FINOunasvaaran Hiihtoseura 2 (46)+1:16Bergman Markku5:55
63FINOK77 2 (156)+1:16Ray Jonathan5:55
64FINIkaalisten Nouseva-Voima Y (95)+1:18Pohjonen Anri5:57
65FINKankaanpään Suunnistajat (102)+1:18Tuominen Juho5:57
66FINTurun Suunnistajat 3 (124)+1:20Viberg Pyry5:59
67RUSNord West Y (6)+1:22Fedorov Vitaliy6:01
68FINUlvilan Ura (32)+1:25Nissinen Ville6:04
69FINHämeenlinnan Suunnistajat (10)+1:26Kommio Jere6:05
70FINRastivarsat 3 (76)+1:26Nieminen Verneri6:05
71FINSuunta Jyväskylä 3 (148)+1:27Hannunen Otto6:06
72FINPellon Ponsi (38)+1:29vuopio heikki6:08
73FINLapuan Virkiä (68)+1:30Herttua Matti6:09
74FINSolf IK - IF Femman Y (118)+1:31Snickars Kaj6:10
75FINVehkalahden Veikot (29)+1:32Takanen Samu6:11
76FINTampereen Pyrintö 6 (120)+1:36Korhonen Miikka6:15
77FINKuopion Suunnistajat Y 3 (149)+1:37Natunen Samuli6:16
78FINLapuan Virkiä 2 (104)+1:38Hakala Matias6:17
79FINNavi 2 (21)+1:45Laitinen Alisa6:24
80FINIsot Hipot (89)+1:45Ilomäki Mika6:24
81FINTampereen Pyrintö 2 (26)+1:49Mustonen Pyry6:28
82FINSuomusjärven Sisu (53)+1:52Kerkola Nico6:31
83FINSK Pohjantähti 2 (50)+1:57Pernu Jere6:36
84FINHyvinkään Rasti (98)+1:57Kivinen Vinsci6:36
85FINMäntsälän Urheilijat 2 (82)+1:59Niskanen Tuomo6:38
86FINMS Parma 3 (119)+2:02Parjanen Joona6:41
87FINVehkalahden Veikot 2 (74)+2:03Niskanen Janne6:42
88FINTampereen Pyrintö 5 (109)+2:10Huhtanen Kiri6:49
89FINEspoon Suunta 2 (106)+2:15Lehikoinen Elias6:54
90FINIF Sibbo-Vargarna (77)+2:15Pasanen Henri6:54
91FINTampereen Pyrintö 7 (139)+2:20Saarnijoki Miska6:59
92FINKokkolan Suunnistajat 2 (126)+2:22Kattilakoski Sami7:01
93FINAsikkalan Raikas - Päijät Y (66)+2:23Kauppinen Jussi7:02
94FINLounais-Hämeen Rasti Y (61)+2:25Jalli Eero7:04
95FINSK Pohjantähti Y 3 (123)+2:26Kurula Johannes7:05
96FINRastivarsat (16)+2:27Tervala Miska7:06
97FINKouvolan Suunnistajat 2 (63)+2:50Heikkilä Niklas7:29
98FINRastiketut (93)+2:55Kaitola Iina7:34
99FINIkaalisten Nouseva-Voima Y 2 (166)+2:56Luomajärvi Aatu7:35
100FINIK Kronan - IK Falken Y (69)+2:57Strandvall Alexandra7:36
101FINRasti-Nokia (117)+2:58Tähtinen Tiina7:37
102FINIF Sibbo-Vargarna 3 (138)+2:59Järvinen Maximilian7:38
103FINLänsi-Lavian Loiske (91)+3:00Riitaoja Emilia7:39
104FINRastikarhut 2 (152)+3:00Lohikoski Roope7:39
105FINTurun Suunnistajat Y 4 (134)+3:02Nissi Riku7:41
106FINRastivarsat 4 (163)+3:02Larjanne Juho7:41
107FINKangasala SK 4 (92)+3:08Kontio Kimmo7:47
108FINKalevan Rasti (43)+3:09Hietanen Matti7:48
109FINKajaanin Suunnistajat (3)+3:20Haikola Maaria7:59
110FINPohjankyrön Rasti (87)+3:28Saari Jani8:07
111FINTampereen Pyrintö 3 (36)+3:30Mustajoki Taavi8:09
112FINKymin Suunnistajat Y 2 (150)+3:31Väyrynen Antti8:10
113FINKuopion Suunnistajat Y 4 (132)+3:32Rantoja Jarkko8:11
114FINHelsingin Suunnistajat 4 (55)+3:33Malmi Joona8:12
115FINKeuruun Kisailijat (51)+3:34Mörsky Matti8:13
116FINRasti-Jussit Y 2 (153)+3:36Hauhia Ilari8:15
117FINLynx 2 (88)+3:39Mäntylä Konsta8:18
118FINNavi 3 (72)+3:40Kanerva Santeri8:19
119FINHyvinkään Rasti 2 (136)+3:41Hölttä Santeri8:20
120FINRasti-Lukko Y 2 (100)+3:45Annila Veikka8:24
121FINMäntsälän Urheilijat 3 (115)+3:46Antikainen Pinja8:25
122FINKyrös-Rasti (108)+3:48Mattila Aleksi8:27
123FINTuusulan Voima-Veikot 2 (39)+3:49Gustafsson Kristoffer8:28
124FINKangasala SK 3 (42)+3:50Piippo Eveliina8:29
125FINHaukiputaan Heitto (113)+3:52Hakala Hanna8:31
126FINEspoon Suunta 4 (147)+4:00Munck Sakari8:39
127FINEspoon Akilles (110)+4:09Uusitalo Tuomas8:48
128FINEspoon Suunta 3 (151)+4:26Heinaro Lauri9:05
129FINTurun Suunnistajat 2 (47)+4:29Antikainen Inna9:08
130FINTampereen Pyrintö 8 (167)+4:30Paasi Antti9:09
131FINRajamäen Rykmentti 2 (105)+4:33Laajaniemi Lauri9:12
132FINEspoon Suunta (20)+4:38Ikäheimo Ilmari9:17
133FINKyrös-Rasti Y 2 (140)+4:39Arkkila Antti9:18
134FINVaasan Suunnistajat Y 3 (154)+4:46Antikainen Emma9:25
135FINIF Minken (127)+4:49Granlund Jonas9:28
136FINHauhon Sisu - Hauhon Sisu Y (170)+4:49Hiiri Lassi9:28
137FINTurun Suunnistajat (34)+4:51Kinnala Venla9:30
138FINJämsän Retki-Veikot (99)+4:56Heinjoki Petra9:35
139FINLynx 3 (157)+4:59Sarparanta Jonas9:38
140FINNavi Y 4 (130)+5:01Mesiäinen Jaakko9:40
141FINVehkalahden Veikot 3 (103)+5:05Kuusimaa Akseli9:44
142FINPargas IF - 2 PIF SV Y 2 (155)+5:07Enlund Alexander9:46
143FINLahden Suunnistajat -37 Y 2 (128)+5:10Kemppainen Matti9:49
144FINDelta 3 (84)+5:12Hyvönen Waltteri9:51
145NORHeming Orientering (86)+5:13Astrup Arnesen Ulrik9:52
146FINLoimaan Jankko (90)+5:15Korpela Arttu9:54
147FINVesaisen Pojat (164)+5:15Holappa Joona9:54
148FINTampereen Pyrintö (1)+5:19Mustonen Vili9:58
149FINOK Botnia - KoS - Brahe Y 2 (143)+6:03Rönnqvist Fanny10:42
150FINKeravan Urheilijat - KeUT Y (94)+6:11Lamberg Benjamin10:50
151FINKalvolan Keihäs (101)+7:04Johansson Väinö11:43
152FINKalevan Rasti 2 (114)+7:17Hummelholm Petka11:56
153FINKuopion Suunnistajat 2 (41)+7:23Laukkanen Anton12:02
154FINLounais-Hämeen Rasti 2 (161)+7:33Rokka Matias12:12
155FINKoovee 4 (135)+7:34Westerlund Otso12:13
156FINKoovee 3 (112)+7:36Konttila Eemi12:15
157FINHelsingin Suunnistajat 5 (145)+7:42Mustonen Teemu12:21
158FINVaasan Suunnistajat 2 (111)+7:53Ahola Veera12:32
159FINVakka-Rasti (121)+7:56Ruusuvuori Roope12:35
160FINOK Orient 2 (116)+9:16Varjolaakso Ville13:55
161FINValkeakosken Haka - Tampe Y 2 (133)+14:15Aaltio Viktor18:54
162FINSuunnistuspankki Y (171)+18:13Rantoja Jarkko22:52
163FINRasti 88 Y (169)+19:21Mäki Juho24:00
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English