SM-keskimatka R2, 15.9.2012

H40

Smart Follow

        Starttid Mellantid
2,2 km
Mellantid
4,4 km
Mål
4,8 km
 
1.   Sören Nymalm Pargas IF  FIN  15:20:00   14:00 (3)  28:10 (1)  29:49  
2.   Mikko Hölsö Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  15:40:00   13:30 (1)  28:23 (3)  29:56  
3.   Tero Heikkilä Paimion Rasti  FIN  15:32:00   14:13 (5)  28:16 (2)  30:01  
4.   Janne Märkälä Tampereen Pyrintö  FIN  15:30:00   13:58 (2)  28:23 (3)  30:08  
5.   Jouni Mähönen Tampereen Pyrintö  FIN  15:34:00   14:35 (6)  28:46 (5)  30:30  
6.   Heikki Kettunen Vaajakosken Terä  FIN  15:18:00   16:04 (16)  30:12 (6)  31:54  
7.   Esko Ylikangas Rasti-Kurikka  FIN  15:22:00   15:18 (8)  30:39 (8)  32:15  
8.   Mikael Salo OK Orient  FIN  15:28:00   16:00 (14)  30:24 (7)  32:24  
9.   Mikael Boström Lynx  FIN  15:26:00   15:43 (11)  30:55 (12)  32:32  
10.   Vesa Hakkarainen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  15:02:00   16:07 (17)  30:53 (11)  32:35  
11.   Esa Orava Rastivarsat  FIN  15:24:00   15:38 (10)  30:58 (13)  32:36  
11.   Mikael Donner OK77  FIN  15:38:00   14:06 (4)  30:47 (10)  32:36  
13.   Marko Loukkalahti Delta  FIN  15:08:00   15:50 (12)  31:24 (14)  32:58  
14.   Antti Virtanen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  15:16:00   16:46 (21)  31:29 (15)  33:08  
15.   Marko Pitkänen Jämsän Retki-Veikot  FIN  15:00:00   15:53 (13)  31:40 (17)  33:12  
16.   Manne Suominen Delta  FIN  14:54:00   16:01 (15)  31:35 (16)  33:15  
17.   Jari Laitamäki Delta  FIN  15:36:00   16:40 (20)     33:58  
18.   Timo Sivill Vaajakosken Terä  FIN  15:14:00   15:15 (7)  30:40 (9)  34:02  
19.   Janne Kallioniemi Rasti-Lukko  FIN  15:04:00   16:24 (19)  32:51 (18)  34:42  
20.   Antero Pulli Rajamäen Rykmentti  FIN  14:30:00   15:28 (9)  33:13 (19)  34:55  
21.   Antti Rönnemaa Siilin Rasti  FIN  15:06:00   16:19 (18)  33:23 (20)  35:07  
22.   Matti Vainionpää Rasti-Kurikka  FIN  14:58:00   17:49 (29)  33:28 (21)  35:21  
23.   Raimo Turtinen Saarijärven Pullistus  FIN  14:40:00   17:14 (24)  33:36 (22)  35:23  
24.   Mika Kerkola Suomusjärven Sisu  FIN  14:52:00   18:06 (31)  33:51 (23)  35:32  
25.   Juha Pietiläinen Rasti E4  FIN  15:10:00   16:52 (22)  34:04 (24)  35:43  
26.   Markus Kaukonen Espoon Suunta  FIN  14:36:00   16:54 (23)  34:18 (26)  36:08  
26.   Tomi Kurhinen Rastivarsat  FIN  14:38:00   17:14 (24)  34:23 (27)  36:08  
28.   Kimmo Liljeström Helsingin Suunnistajat  FIN  14:34:00   17:28 (27)  34:15 (25)  36:10  
29.   Petri Moisio Saarijärven Pullistus  FIN  14:56:00   17:25 (26)     36:22  
30.   Mika Tohmola Vesaisen Pojat  FIN  14:50:00   19:42 (38)     37:22  
31.   Jari Jokela Kyrös-Rasti  FIN  14:20:00   18:22 (32)  35:39 (28)  37:36  
32.   Janne Kivilaakso Lynx  FIN  14:32:00   18:31 (33)  36:31 (29)  38:20  
33.   Asmo Vuorenpää Laitilan Jyske  FIN  14:44:00   17:50 (30)  36:54 (30)  38:50  
34.   Mika Numminen Urjalan Urheilijat  FIN  14:00:00   17:32 (28)  37:12 (31)  39:23  
35.   Juha-Pekka Larmala Espoon Suunta  FIN  14:16:00   20:21 (42)  37:31 (33)  39:26  
36.   Mika Malinen Helsingin Suunnistajat  FIN  14:18:00   18:34 (35)  37:26 (32)  39:33  
37.   Samuli Kyyrönen Rajamäen Rykmentti  FIN  14:48:00   20:00 (41)  37:32 (34)  39:37  
38.   Rauno Autio Karkki-Rasti  FIN  14:26:00   19:31 (36)     41:10  
39.   Marko Ojala Ulvilan Ura  FIN  14:46:00   20:36 (43)  39:25 (37)  41:12  
40.   Sami Kivilaakso Lynx  FIN  14:42:00   19:53 (40)  39:04 (35)  41:15  
41.   Ari Hiiri Hauhon Sisu  FIN  14:08:00   19:41 (37)  39:08 (36)  41:47  
42.   Jarmo Mauriala Koovee  FIN  14:10:00   20:57 (45)  40:19 (39)  42:30  
43.   Hannu Hiltula Pudasjärven Urheilijat  FIN  14:02:00   18:32 (34)     42:35  
44.   Juha-Matti Suominen Laitilan Jyske  FIN  14:14:00   20:54 (44)  40:08 (38)  42:43  
45.   Hannu Niemelä Rasti-Hyry  FIN  15:12:00   23:51 (47)  41:20 (41)  43:06  
46.   Jyrki Nieminen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  14:24:00   19:52 (39)  41:17 (40)  43:29  
47.   Peter Johansson IF Brahe  FIN  14:12:00   25:25 (48)  43:56 (42)  45:51  
48.   Jukka Havento Karkki-Rasti  FIN  14:04:00   23:19 (46)  49:22 (43)  51:14  
   Tommy Joensuu IF Brahe  FIN  14:06:00         bröt  
   Petri Heliö Koovee  FIN  14:22:00         disk  
   Antti Turkki Olavin Rasti  FIN  14:28:00         disk  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English