SM-keskimatka R2, 15.9.2012

H70K1

Smart Follow

        Starttid Mål
1,7 km
 
1.   Pentti Tiira Lynx  FIN  10:19:00   16:51  
2.   Tapani Rautavuo SOC Asikkala  FIN  10:16:00   17:19  
3.   Markku Salo Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:18:00   17:51  
4.   Reino Österberg Leppävaaran Sisu  FIN  10:10:00   18:45  
5.   Arvo Jonkka Rastikarhut  FIN  10:15:00   18:48  
6.   Aarno Hovikorpi Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:14:00   19:43  
7.   Jukka Luukko Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:09:00   19:47  
8.   Eino Pohjola Mesikämmenet  FIN  9:58:00   19:59  
9.   Mauno Mikkilä Nivalan Urheilijat  FIN  9:59:00   20:26  
10.   Seppo Vänttinen Espoon Suunta  FIN  10:11:00   20:35  
11.   Osmo Kiiski Someron Esa  FIN  10:17:00   20:38  
12.   Pentti Kämäräinen Hiidenkiertäjät  FIN  10:01:00   20:40  
13.   Pentti Aittamäki Pihkaniskat  FIN  9:57:00   20:55  
14.   Ralf Rönn Akilles OK  FIN  10:08:00   21:05  
15.   Olavi Kittilä Saloisten Reipas  FIN  10:13:00   21:13  
16.   Kauko Tiili Kontiolahden Urheilijat  FIN  10:04:00   21:32  
17.   Kalervo Mattila Rastikarhut  FIN  10:07:00   21:49  
18.   Mauri Karnaattu Kouvolan Suunnistajat  FIN  9:55:00   22:10  
19.   Heikki Rantala Epilän Esa  FIN  10:06:00   22:27  
20.   Valto Kopra Oriveden Ponnistus  FIN  9:50:00   23:10  
21.   Risto Anjala Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:00:00   23:20  
22.   Matti Näkkilä Rasti E4  FIN  9:43:00   23:21  
23.   Markku Vilenius Rasti-Jyry  FIN  9:40:00   24:03  
24.   Eero Fränti Kokkolan Suunnistajat  FIN  9:48:00   24:09  
25.   Pekka Nurmi Rasti-Lukko  FIN  10:12:00   24:29  
26.   Aimo Kvick Itä-Hämeen Rasti  FIN  9:49:00   24:50  
27.   Teuvo Valtonen Hiisirasti  FIN  10:05:00   25:30  
28.   Ilari Virtanen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  9:46:00   25:57  
29.   Pekka Niemi Asikkalan Raikas  FIN  9:36:00   26:05  
30.   Pentti Rintala Hiisirasti  FIN  10:03:00   27:17  
31.   Mauno Autio Alajärven Ankkurit  FIN  9:33:00   27:24  
32.   Sulo Vuorenpää Urjalan Urheilijat  FIN  9:35:00   27:59  
33.   Tuomo Ketola Kauhajoen Karhu  FIN  9:34:00   28:12  
34.   Matti Sorola Mustalammen Pallo  FIN  9:42:00   28:20  
35.   Antti Jokinen Suunta Jyväskylä  FIN  9:51:00   28:33  
36.   Matti Lainema MS Parma  FIN  9:47:00   29:07  
37.   Rauli Pekkala Mesikämmenet  FIN  9:31:00   29:09  
38.   Matti Latvala Rasti-Jussit  FIN  9:37:00   30:15  
39.   Rihko Haarlaa Helsingin Suunnistajat  FIN  9:32:00   32:04  
40.   Esko Linna Nivalan Urheilijat  FIN  9:54:00   32:43  
41.   Lennart Koskinen Espoon Suunta  FIN  9:38:00   35:56  
42.   Seppo Paavola Epilän Esa  FIN  9:39:00   40:07  
43.   Osmo Aronen Rastikarhut  FIN  9:41:00   47:45  
   Antti Ylitalo Tampereen Pyrintö  FIN  9:44:00   disk  
   Esa Klinga Lahden Suunnistajat-37  FIN  9:45:00   ej startad  
   Seppo Paasonen Pihkaniskat  FIN  9:52:00   ej startad  
   Jorma Kuutti Perttelin Peikot  FIN  9:53:00   disk  
   Matti Lappalainen Espoon Akilles  FIN  9:56:00   ej startad  
   Jouko Karjalainen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:02:00   disk  
   Olavi Junttila Helsingin Suunnistajat  FIN  10:20:00   bröt  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English