Itämeri Maraton, 5.10.2013 Hanko

Puolimaraton naiset

Smart Follow

        Starttid Mellantid
20,9 km
Mål
21,1 km
 
1.   Jonna Elovaara VSVU    13:00:00   1:35:37 (1)  1:36:23  
2.   Annika Lindström Hangon kaupunki    13:00:00   1:41:05 (2)  1:42:03  
3.   Ellie Hägg Espoo    13:00:00   1:41:14 (3)  1:42:16  
4.   Sanna Manderbacka HÄMEENLINNA    13:00:00   1:43:17 (4)  1:44:14  
5.   Susanna Pitko Espoo    13:00:00   1:44:06 (5)  1:45:03  
6.   Hanna Suomalainen     13:00:00      1:45:58  
7.   Maarit Aro Espoo    13:00:00   1:45:38 (6)  1:46:40  
8.   Tiina Pahkasalo Tuusula    13:00:00   1:45:51 (7)  1:46:50  
9.   Josefin Jensén Ekenäs    13:00:00   1:46:07 (8)  1:47:06  
10.   Jessica Söderblom shape.fi    13:00:00   1:46:39 (9)  1:47:43  
11.   Katariina Pirinen KPY    13:00:00   1:46:56 (10)  1:47:54  
12.   Mia Åminne shape.fi    13:00:00   1:47:34 (11)  1:48:33  
13.   Mira Kyttälä Sporttipuput    13:00:00   1:48:39 (12)  1:49:38  
14.   Anna-stina Wiklund Helsinki Triathlon    13:00:00   1:48:46 (13)  1:49:46  
15.   Laura Haapa Helsinki    13:00:00   1:49:29 (14)  1:50:27  
16.   Sarah Österlund Han-Cut    13:00:00   1:50:04 (15)  1:51:04  
17.   Annica Öhling Helsinki Triathlon    13:00:00      1:51:52  
18.   Sari Backman Kirkkonummi    13:00:00   1:52:04 (16)  1:53:02  
19.   Charlotta Wallenius Karis    13:00:00   1:52:16 (17)  1:53:17  
20.   Elina Hautamäki Raision Kuula    13:00:00   1:52:23 (18)  1:53:26  
21.   Niina Kuusivaara Hämeenlinnan Hiihtoseura    13:00:00   1:52:41 (19)  1:53:41  
22.   Lissu Vanninen Kuninkaan Lohet, Vantaa    13:00:00   1:52:48 (20)  1:53:53  
23.   Katja Merenluoto Turku Thaiboxing Club    13:00:00   1:53:40 (21)  1:54:38  
24.   Pia Malmberg ÖSK    13:00:00   1:53:54 (22)  1:54:56  
24.   Lena Malmberg ÖSK    13:00:00   1:53:54 (22)  1:54:56  
26.   Fia Elomaa Åbo    13:00:00   1:54:28 (24)  1:55:23  
27.   Hanna-mari Manninen Lohja    13:00:00   1:54:37 (25)  1:55:36  
28.   Veera Forström     13:00:00   1:54:47 (26)  1:55:50  
29.   Cecilia Söderling Uuttera    13:00:00   1:55:15 (27)  1:56:14  
30.   Eva Lönnbäck Team Villavägen    13:00:00   1:55:18 (28)  1:56:19  
31.   Susanne Wiklund Hämeenlinna    13:00:00   1:55:19 (29)  1:56:22  
32.   Tea Lehti Lohja    13:00:00   1:55:40 (30)  1:56:41  
33.   Nina Lund Hanko    13:00:00   1:55:49 (31)  1:56:49  
34.   Kati Grönholm     13:00:00   1:56:16 (33)  1:57:14  
35.   Martina Landén-westerholm Tammisaari    13:00:00   1:56:14 (32)  1:57:15  
36.   Liisa Kärkkäinen Deep East Runners    13:00:00   1:56:24 (34)  1:57:20  
37.   Päivi Tuominen Deep East runners    13:00:00   1:56:36 (35)  1:57:35  
38.   Anna Toiva Helsinki    13:00:00   1:57:13 (36)  1:58:16  
39.   Julia Baarman Karis    13:00:00   1:57:22 (37)  1:58:30  
40.   Maria Ljungqvist ÖSK    13:00:00   1:57:30 (38)  1:58:32  
41.   Mari Ryynänen     13:00:00   1:58:25 (39)  1:59:30  
42.   Maria Malmsten Österby sportklubb    13:00:00   1:59:27 (40)  2:00:28  
43.   Katja Linnakylä Kirkkonummi    13:00:00   1:59:40 (41)  2:00:51  
44.   Päivi Halonen Hanko    13:00:00   2:00:32 (42)  2:01:37  
45.   Margit KÄngsep VANTAA    13:00:00   2:01:22 (43)  2:02:28  
46.   Sanna Warvas Hämeenlinna    13:00:00   2:01:41 (45)  2:02:40  
47.   Anette Aarnio Helsinki    13:00:00   2:01:44 (46)  2:02:41  
48.   Heidi Mellanen Lohja    13:00:00   2:01:31 (44)  2:02:45  
49.   Annamari Kangas-kalinen     13:00:00   2:04:03 (47)  2:05:05  
50.   Laura Hyryläinen NJK    13:00:00   2:04:17 (50)  2:05:18  
51.   Helena Nevalainen Tuusula, Jokela    13:00:00   2:04:16 (49)  2:05:21  
52.   Taina Nevalainen Vantaa    13:00:00   2:04:08 (48)  2:05:22  
53.   Anette Hanninen Riihimäki    13:00:00   2:04:39 (52)  2:05:41  
54.   Regina Simonsen Porvoo    13:00:00   2:04:38 (51)  2:05:42  
55.   Linnea Nordström Henriks Garden    13:00:00   2:05:30 (53)  2:06:27  
56.   Victoria Hagman Åbo    13:00:00   2:05:46 (54)  2:06:53  
57.   Taija Vaarna Kuninkaan Lohet, Vantaa    13:00:00   2:07:33 (55)  2:08:35  
58.   Veronica Swanson Ekenäs    13:00:00   2:07:33 (56)  2:08:43  
59.   Jeanette Kiuru Motionsföreningen Topptrim r.f    13:00:00   2:07:37 (57)  2:08:43  
60.   Katja Hilska-keinänen Raasepori    13:00:00   2:07:50 (58)  2:08:55  
61.   Jaana Lönegren Tehy    13:00:00   2:08:13 (60)  2:09:23  
62.   Kati Sydänmäki Hangö Stevedoring    13:00:00   2:08:03 (59)  2:09:27  
63.   Heidi Hellsten     13:00:00   2:08:26 (61)  2:09:34  
64.   Carmela Hellsten Helsingfors    13:00:00   2:09:02 (62)  2:10:15  
65.   Heli Tuokko Espoo    13:00:00   2:10:08 (64)  2:11:13  
66.   Lindqvist Anna VNS    13:00:00   2:09:58 (63)  2:11:15  
67.   Ulrica Brunberg Borgå    13:00:00   2:10:19 (65)  2:11:35  
68.   Tuulia Kärkkäinen Lohja    13:00:00   2:10:52 (66)  2:12:02  
69.   Nina Leijon Hangon kaupunki    13:00:00   2:10:57 (67)  2:12:03  
70.   Vera Schoultz Karis    13:00:00   2:11:16 (69)  2:12:15  
71.   Hannah Nilsson Karis    13:00:00   2:11:16 (68)  2:12:16  
72.   Cecilia Österlund Kökar FBK    13:00:00   2:11:49 (70)  2:13:00  
73.   Johanna Forsten Kirkkonummi    13:00:00   2:11:55 (71)  2:13:15  
74.   L S     13:00:00   2:12:43 (72)  2:13:55  
75.   Annika Nyman-paajanen Vantaa    13:00:00   2:12:47 (73)  2:13:55  
76.   Elina Multisilta Kirkkonummi    13:00:00   2:13:05 (74)  2:14:10  
77.   Laura Kostamo Kirkkonummi    13:00:00   2:15:07 (75)  2:16:12  
78.   Eveliina Ojala Vantaa    13:00:00   2:16:58 (76)  2:17:59  
79.   Laura Huomo Espoo    13:00:00   2:17:12 (77)  2:18:22  
80.   Tuuli Ahti Espoo    13:00:00   2:17:12 (77)  2:18:22  
81.   Susanna Hutka Salo    13:00:00   2:17:23 (79)  2:18:35  
82.   Mia Valtonen     13:00:00   2:18:04 (80)  2:19:01  
83.   Leena Savolainen     13:00:00   2:18:39 (81)  2:19:43  
84.   Veera Holmström Tenhola    13:00:00   2:19:33 (82)  2:20:46  
85.   Hanna-leena Manninen     13:00:00   2:20:32 (83)  2:21:43  
86.   Jaana Ojala Seinäjoki    13:00:00   2:21:57 (86)  2:22:52  
87.   Pauliina Isohanni Helsinki    13:00:00   2:21:54 (84)  2:22:57  
88.   Hanna Kokkonen Helsinki    13:00:00   2:21:56 (85)  2:22:57  
89.   Hanna Karttunen Espoo    13:00:00   2:21:57 (87)  2:23:06  
90.   Virpi Ylihärsilä Helsinki    13:00:00   2:22:44 (88)  2:23:54  
91.   Heidi Schütt Hangö Stevedoring    13:00:00   2:22:44 (89)  2:24:05  
92.   Emilia Pystynen Vantaa    13:00:00   2:23:14 (91)  2:24:18  
93.   Tuija Suontama Lahti    13:00:00   2:23:09 (90)  2:24:34  
94.   Elina Viitasaari Helsinki Triathlon    13:00:00   2:23:29 (92)  2:24:42  
95.   Kaisa Hokkinen Rovaniemi    13:00:00   2:23:32 (93)  2:24:51  
96.   Satu Palviainen Tenla    13:00:00   2:24:27 (94)  2:25:52  
97.   Hanna Virkamäki-repo Tampere    13:00:00   2:24:58 (95)  2:26:05  
98.   Julianna Korpela     13:00:00   2:25:55 (96)  2:27:01  
99.   Sari Tallberg Kirkkonummi    13:00:00   2:26:36 (97)  2:27:45  
100.   Tanja Nurmi Espoo    13:00:00   2:28:08 (98)  2:29:20  
101.   Amelia Partanen Helsinki    13:00:00   2:29:04 (99)  2:30:11  
102.   Inkeri Perttu Espoo    13:00:00   2:29:50 (100)  2:31:16  
103.   Angelica Fröman Tammisaari    13:00:00   2:31:21 (101)  2:32:33  
104.   Sofia Wickström tammisaari    13:00:00   2:33:11 (102)  2:34:29  
105.   Malin Garanroth tammisaari    13:00:00   2:33:13 (103)  2:34:29  
106.   Teresa Partanen Helsinki    13:00:00   2:40:26 (104)  2:41:48  
107.   Ewa Karolina Wiegner     13:00:00   3:10:04 (105)  3:11:30  
108.   Satu Lundberg Siwa    13:00:00   3:11:45 (106)  3:13:17  
109.   Jaana Gran     13:00:00   3:14:52 (107)  3:16:23  
   Elin Uggeldahl Ekenäs    13:00:00      ej startad  
   Maarit Salminen keuruu    13:00:00      ej startad  
   Tellervo Uotila Frictape Net    13:00:00      ej startad  
   Janica Tallqvist     13:00:00      ej startad  
   Elina M     13:00:00      ej startad  
   Elina Mäkinen     13:00:00      ej startad  
   Minna Lamminen HKV    13:00:00      ej startad  
   Elina Ristola     13:00:00      ej startad  
   Terhi Ylihärsilä Helsinki    13:00:00      ej startad  
   Saara Leppinen Espoo    13:00:00      ej startad  
   Kaisa Paatsola HelTri    13:00:00      ej startad  
   Birgit Paju Espoo    13:00:00      ej startad  
   Marianne Lehtovaara Vantaa    13:00:00      ej startad  
   Jennie Ahtola Raseborg    13:00:00      ej startad  
   Katariina Hyytiäinen     13:00:00      ej startad  
   Karolina Asén Team A    13:00:00      ej startad  
   Elina Hiltunen Espoo    13:00:00      ej startad  
   Katja Allamo Tenhola    13:00:00      ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English