XXVIII Oravatonni, 6.10.2013

D16

Smart Follow

        Starttid Mellantid
4,4 km
Mål
5,6 km
 
1.   Essi Rantanen MS Parma    10:56:00   34:41 (2)  42:51  
2.   Emilia Ståhlberg Espoon Suunta  FIN  11:30:00   34:57 (3)  43:09  
3.   Anni Haanpää Tampereen Pyrintö  FIN  11:14:00   33:13 (1)  44:09  
4.   Enni Jalava Vakka-Rasti  FIN  11:20:00   35:38 (4)  44:20  
5.   Jonna Juva Angelniemen Ankkuri  FIN  11:28:00   36:58 (7)  45:15  
6.   Riikka Haltia Rajamäen Rykmentti  FIN  11:16:00   36:29 (5)  46:08  
7.   Roosa Metsola Kymin Suunnistajat  FIN  11:24:00   36:31 (6)  46:15  
8.   Tuuli Heikkilä Lynx  FIN  11:08:00   37:10 (10)  46:21  
9.   Selja Kaartinen Angelniemen Ankkuri  FIN  11:04:00   37:57 (11)  47:05  
10.   Essi Roininen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:58:00   37:00 (8)  47:28  
11.   Maiju Oksanen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:02:00   38:13 (12)  47:48  
12.   Liinu Nummela Mäntsälän Urheilijat  FIN  11:10:00   37:08 (9)  48:06  
13.   Reetta Pakkanen Vehkalahden Veikot  FIN  11:06:00   39:11 (13)  48:19  
14.   Iiris Taubert Koovee  FIN  11:00:00   40:11 (18)  49:41  
15.   Henna Yliluikki Suomusjärven Sisu  FIN  11:52:00   40:08 (17)  49:46  
16.   Heini Rintanen Kangasala SK  FIN  11:18:00   39:37 (15)  49:47  
17.   Iida Heiskanen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:58:00   40:13 (19)  50:16  
18.   Venla Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  11:12:00   39:57 (16)  50:23  
19.   Tatiana Krylova Russia  FIN  12:30:00   40:20 (20)  51:19  
20.   Hanne-Line Ekström MS Parma  FIN  11:56:00   42:44 (21)  52:51  
21.   Laura Jerkku Turun Suunnistajat  FIN  11:48:00   44:07 (25)  54:01  
22.   Camilla Fingerroos Paimion Rasti  FIN  11:50:00   43:47 (24)  54:16  
23.   Anni Kivilaakso Lynx  FIN  11:46:00   42:52 (22)  54:57  
24.   Heidi Plit Lynx  FIN  11:22:00   39:13 (14)  55:28  
25.   Inka Antikainen Turun Suunistajat    10:54:00   44:22 (26)  55:43  
26.   Sara Jääskeläinen Espoon Suunta  FIN  12:26:00   46:00 (30)  57:03  
27.   Miina Rautakorpi Kangasala SK  FIN  11:40:00   42:57 (23)  57:42  
28.   Jenna Himanka Lapuan Virkiä  FIN  12:12:00   46:47 (31)  58:00  
29.   Terhi Ruponen Rastivarsat  FIN  12:04:00   47:27 (33)  58:10  
30.   Anniina Aaltonen MS Parma  FIN  12:00:00   44:29 (27)  58:28  
31.   Escartin Elva Granados Espoon Suunta  FIN  11:36:00   46:55 (32)  59:13  
32.   Elsi Pöllänen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:38:00   44:58 (28)  59:34  
33.   Sanni Romu Someron Esa  FIN  11:44:00   49:26 (35)  1:00:08  
34.   Kaisa Hankala Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:18:00   45:54 (29)  1:00:28  
35.   Johanna Brink Pargas IF  FIN  11:32:00   49:05 (34)  1:01:15  
36.   Saara Siren Rasti-Nokia  FIN  11:34:00   50:34 (36)  1:02:08  
37.   Hilla Toivanen Rasti-Nokia  FIN  12:20:00   51:08 (37)  1:05:50  
38.   Erika Kaustinen Himangan Urheilijat  FIN  12:28:00   56:05 (38)  1:06:14  
39.   Roosa Pelkonen Mäntsälän Urheilijat  FIN  12:02:00   56:48 (39)  1:08:16  
40.   Pernilla Karlsson Pargas IF  FIN  12:06:00   59:53 (40)  1:16:18  
41.   Nea Isolähteenmäki Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:14:00   1:04:32 (41)  1:18:02  
42.   Iida Varmavuo Rajamäen Rykmentti  FIN  12:22:00   1:05:10 (42)  1:19:33  
43.   Noora Ahonen Koovee  FIN  12:24:00   1:19:16 (43)  1:38:00  
   Salla Pitkänen Tampereen Pyrintö  FIN  11:26:00      ej startad  
   Anni Malinen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  11:42:00      ej startad  
   Inka Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:54:00      bröt  
   Pirjo Ala-Mäyry Koovee  FIN  12:08:00      bröt  
   Caroline Högel IF Sibbo-Vargarna  FIN  12:10:00      ej startad  
   Joela Väisänen Rajamäen Rykmentti  FIN  12:16:00      disk  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English