XXVIII Oravatonni, 6.10.2013

H11

Smart Follow

        Starttid Mål
1,9 km
 
1.   Niklas Ekström MS Parma  FIN  12:29:00   12:45  
2.   Touko Seppä Turun Suunnistajat  FIN  11:57:00   13:17  
3.   Akseli Virtanen Kymin Suunnistajat  FIN  11:47:00   14:12  
4.   Alex Virtala Pargas IF  FIN  12:19:00   14:17  
5.   Aleksi Karttila MS Parma  FIN  11:43:00   15:15  
6.   Akseli Konttila Koovee  FIN  12:01:00   15:58  
7.   Mikko Kuusisto Angelniemen Ankkuri  FIN  12:09:00   16:31  
8.   Otto Kuusela Rastivarsat  FIN  11:15:00   16:39  
9.   Ilari Laakso Rajamäen Rykmentti  FIN  11:25:00   16:51  
10.   Eelis Johansson OK Orient  FIN  12:23:00   16:53  
11.   Anton Hamppu Helsingin Suunnistajat  FIN  11:21:00   17:31  
12.   Matias Maronen Lynx  FIN  12:13:00   17:40  
13.   Olli Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  12:27:00   17:48  
14.   Vili Olkkonen Kangasala SK  FIN  11:23:00   18:17  
15.   Antti Reiman Angelniemen Ankkuri  FIN  11:31:00   18:24  
16.   Aleksanteri Hiiro Rajamäen Rykmentti  FIN  11:55:00   18:26  
17.   Visa Salonen Koovee  FIN  11:45:00   18:30  
18.   Samuli Rousku MS Parma  FIN  11:35:00   18:31  
19.   Topias Ahola Kangasala SK  FIN  11:01:00   18:50  
20.   Emil Laaksonen Espoon Suunta  FIN  12:17:00   19:01  
21.   Oula Pelkonen Mäntsälän Urheilijat  FIN  11:07:00   19:33  
22.   Niilo Syrjälä Lounais-Hämeen Rasti  FIN  11:39:00   19:49  
23.   Mikko Määttälä Espoon Suunta  FIN  11:11:00   20:13  
24.   Rasmus Toivanen Hiidenkiertäjät  FIN  11:41:00   20:18  
25.   Otso Pajuoja Espoon Suunta  FIN  11:49:00   20:22  
26.   Oskar Haapala Rajamäen Rykmentti  FIN  12:15:00   20:53  
27.   Vertti Kolkkala MS Parma  FIN  11:19:00   21:04  
28.   Benjamin Saarela Lounais-Hämeen Rasti  FIN  11:03:00   21:29  
29.   Olli Forma Hiidenkiertäjät  FIN  11:09:00   22:14  
30.   Antti Sorsa Pihkaniskat  FIN  11:05:00   22:36  
31.   Olli Tiainen Espoon Suunta  FIN  11:29:00   23:02  
32.   Taneli Lehtonen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  11:17:00   23:05  
33.   Markus Sojakka Helsingin Suunnistajat  FIN  12:11:00   24:28  
34.   Kasimir Niinimäki Kyrös-Rasti  FIN  12:21:00   24:38  
35.   Aapo Roininen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:27:00   25:05  
36.   Voima Tuomasjukka Paimion Rasti  FIN  11:33:00   25:06  
37.   Tuomo Haapala Paimion Rasti  FIN  12:05:00   26:19  
38.   Sakari Seppälä Tuusulan Voima-Veikot  FIN  11:53:00   28:28  
39.   Leevi Röntynen Turun Suunnistajat  FIN  11:13:00   29:30  
40.   Lenni Väisänen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:03:00   38:22  
41.   Matti Rintanen Kangasala SK  FIN  11:51:00   41:06  
   Tommi Viilo Tampereen Pyrintö  FIN  11:37:00   ej startad  
   Esa Huisko MS Parma  FIN  11:59:00   ej startad  
   Alvar Seppälä Lauttakylän Luja  FIN  12:07:00   disk  
   Tommi Liljeström Helsingin Suunnistajat  FIN  12:25:00   disk  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English