XXVIII Oravatonni, 6.10.2013

H12

Smart Follow

        Starttid Mål
2,4 km
 
1.   Topias Arola Paimion Rasti  FIN  12:16:00   16:24  
2.   Paavo Heinonen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:26:00   16:55  
3.   Eeli Kontola Lapuan Virkiä  FIN  12:24:00   19:02  
4.   Vilhelm Toivonen Kangasala SK  FIN  12:12:00   19:33  
5.   Klaus Haanpää Paimion Rasti  FIN  12:56:00   19:52  
6.   Emil Piippo Kangasala SK  FIN  12:50:00   19:56  
7.   Artturi Hiiro Rajamäen Rykmentti  FIN  13:22:00   20:40  
8.   Joel Schüle Koovee  FIN  12:14:00   20:56  
9.   Lauri Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:54:00   21:14  
10.   Wertti Autio Hyvinkään Rasti  FIN  12:58:00   21:20  
11.   Leo Matinheikki Tampereen Pyrintö  FIN  12:32:00   21:22  
12.   Lauri Aaltonen Hyvinkään Rasti  FIN  12:06:00   21:23  
13.   Aleksi Lohtander Rasti-Lukko  FIN  11:56:00   21:37  
14.   Oskari Reijonen Porvoon Urheilijat  FIN  12:54:00   22:05  
15.   Juho Kangas Lapuan Virkiä  FIN  12:02:00   22:11  
16.   Matti Kallio Keravan Urheilijat  FIN  12:04:00   22:13  
17.   Olli Koivumäki Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:16:00   22:15  
18.   Kalle Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  12:30:00   22:32  
19.   Joni Loikkanen Mäntsälän Urheilijat  FIN  12:20:00   23:19  
20.   Atte Ikola Helsingin Suunnistajat  FIN  13:02:00   23:28  
21.   Niilo Niska Lapuan Virkiä  FIN  12:44:00   23:32  
22.   Kristian Rosenblad Mäntsälän Urheilijat  FIN  13:10:00   23:41  
23.   Oskari Lepistö MS Parma  FIN  12:52:00   23:49  
24.   Onni Sinervä Turun Suunnistajat  FIN  13:06:00   23:52  
25.   Lauri Naskali Kyrös-Rasti  FIN  12:40:00   24:23  
26.   Santeri Seppälä Tuusulan Voima-Veikot  FIN  12:08:00   24:48  
27.   Vertti Laitinen Koovee  FIN  13:24:00   24:58  
28.   Ilmari Aho Valkeakosken Haka  FIN  11:52:00   25:13  
29.   Atte Saastamoinen Angelniemen Ankkuri  FIN  13:08:00   25:24  
30.   Ilari Koskenmäki Porvoon Urheilijat  FIN  12:10:00   25:31  
31.   Kristian Ketola Koovee  FIN  12:42:00   25:34  
32.   Timi Niemensivu Rasti-Lukko  FIN  12:34:00   26:16  
33.   Veikka Lintula IF Sibbo-Vargarna  FIN  13:14:00   27:00  
34.   Sami Raitola Lynx  FIN  12:18:00   27:36  
35.   Frans Seppälä Lauttakylän Luja  FIN  12:46:00   28:28  
36.   Vitaliy Ivanov Russia  FIN  13:12:00   28:59  
37.   Kalle Hirvilammi Auran Vannas  FIN  13:00:00   29:13  
38.   Veikka Virtanen Angelniemen Ankkuri  FIN  12:22:00   30:50  
39.   Otso Kettunen Rastivarsat    11:50:00   31:15  
40.   Eero Turkkila Espoon Suunta  FIN  12:28:00   31:27  
41.   Tapio Saarinen Keravan Urheilijat  FIN  12:36:00   31:40  
42.   Iiro Virrankoski Espoon Suunta  FIN  12:48:00   33:19  
43.   Valtteri Lainio Turun Suunnistajat  FIN  12:00:00   33:39  
44.   Lauri Puupponen Espoon Suunta  FIN  11:58:00   34:43  
45.   Pyry Anttila Kangasala SK  FIN  13:18:00   35:07  
46.   Ilari Haltia Rajamäen Rykmentti  FIN  12:38:00   35:49  
47.   Valtteri Seppo Espoon Suunta  FIN  13:20:00   38:04  
   Pauli Häkli Lynx  FIN  13:04:00   disk  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English