XXVIII Oravatonni, 6.10.2013

H9RR

Smart Follow

        Starttid Mål
1,9 km
 
1.   Milo Konttila Koovee  FIN  13:06:00   9:01  
2.   Onni Vepsäläinen Kymin Suunnistajat  FIN  12:51:00   9:12  
3.   Thomas Saarela Lounais-Hämeen Rasti  FIN  12:31:00   10:03  
4.   Emil Jacobsson Tuusulan Voima-Veikot  FIN  13:10:00   10:11  
5.   Onni Sarvijärvi Kyrös-Rasti  FIN  12:49:00   10:32  
6.   Eemil Peltola Lynx  FIN  12:50:00   10:36  
7.   Juho Kivilaakso Lynx  FIN  12:56:00   10:49  
8.   Aapo Haukioja Turun Suunnistajat  FIN  12:48:00   10:54  
9.   Rami Tuominen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  12:32:00   11:21  
10.   Aapo Virtanen Paimion Rasti  FIN  12:36:00   11:22  
11.   Matias Tapanainen Espoon Suunta  FIN  12:57:00   11:24  
12.   Antti Huisko MS Parma  FIN  12:37:00   11:32  
13.   Sakari Holmroos Turun Suunnistajat  FIN  12:59:00   11:34  
14.   Jussi Ankelo Vakka-Rasti  FIN  13:05:00   11:35  
15.   Riku Andersson MS Parma  FIN  12:54:00   12:03  
16.   Matias Lehtola Lynx  FIN  13:07:00   12:23  
17.   Niilo Suominen Laitilan Jyske  FIN  12:35:00   12:24  
18.   Markus Maronen Lynx  FIN  12:33:00   12:34  
19.   Anton Kemppi Rajamäen Rykmentti  FIN  12:53:00   13:04  
20.   Akseli Forma Karjaan Ura  FIN  13:08:00   13:05  
21.   Kaapo Peura Espoon Suunta  FIN  12:44:00   13:31  
22.   Roni Niemensivu Rasti-Lukko  FIN  12:55:00   13:34  
23.   Ilari Lehtola Laitilan Jyske    12:29:00   13:37  
24.   Eetu Saastamoinen Angelniemen Ankkuri  FIN  12:52:00   13:50  
25.   Miki Vuorinen Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:39:00   13:54  
26.   Eeli Ruoti Vehkalahden Veikot  FIN  12:40:00   14:03  
27.   Justus Kallioniemi Rasti-Lukko  FIN  13:04:00   15:14  
28.   Lauri Aalto MS Parma  FIN  13:12:00   15:49  
29.   Alvan Laavainen MS Parma  FIN  12:58:00   16:23  
30.   Johannes Sinervä Turun Suunnistajat  FIN  12:34:00   16:25  
31.   Elias Nuottajärvi IF Sibbo-Vargarna  FIN  12:41:00   19:34  
32.   Jami Kallioniemi Rasti-Lukko  FIN  12:42:00   19:55  
33.   Niclas Ekwik Lynx  FIN  13:02:00   20:08  
34.   Artur Emaldynov Angelniemen Ankkuri  FIN  12:38:00   20:33  
35.   Kustaa Forma Karjaan Ura  FIN  12:45:00   21:12  
36.   Julius Koskinen Angelniemen Ankkuri  FIN  13:01:00   22:01  
37.   Aaro Kukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  13:00:00   23:35  
38.   Miika Myllynen Vehkalahden Veikot  FIN  12:47:00   26:10  
39.   Viktor Asklöf Lynx  FIN  12:43:00   30:21  
   Elias Schüle Koovee  FIN  12:46:00   ej startad  
   Elmeri Lassila Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:03:00   ej startad  
   Jonatan Ahlbäck Pargas IF  FIN  13:09:00   ej startad  
   Rasmus Töyrylä Kymin Suunnistajat  FIN  13:11:00   ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English