PRISMA-rastit Lohjalla 9.5.2013

D21E

Smart Follow

        Starttid Mellantid
0,3
Mellantid
0,5
Mellantid
3,1 km
Mellantid
3,5 km
Mellantid
4,3 km
Mellantid
4,4 km
Mål
4,6 km
 
1.   Minna Kauppi Asikkalan Raikas  FIN  10:38:00   1:58 (1)  3:19 (1)  18:41 (1)  22:17 (1)  28:53 (1)  29:42 (1)  30:39  
2.   Venla Niemi Tampereen Pyrintö  FIN  10:37:00   2:02 (5)  3:30 (2)  20:14 (2)  24:03 (2)  30:27 (2)  31:20 (2)  32:19  
3.   Inga Dambe Paimion Rasti  LAT  10:31:00   2:03 (6)  3:36 (7)  21:03 (3)  24:27 (3)  31:24 (3)  32:13 (3)  33:14  
4.   Anni-Maija Fincke Tampereen Pyrintö  FIN  10:29:00   2:04 (7)  3:36 (7)  21:07 (4)  24:39 (4)  31:25 (4)  32:18 (4)  33:21  
5.   Merja Rantanen Jämsän Retki-Veikot  FIN  10:30:00   2:06 (12)  3:43 (13)  21:48 (9)  25:28 (9)  31:58 (7)  32:44 (6)  33:36  
6.   Ulrika Uotila Koovee  FIN  10:35:00   2:01 (4)  3:43 (13)  21:40 (7)  25:21 (8)  31:57 (6)  32:45 (7)  33:41  
7.   Natalia Vinogradova Angelniemen Ankkuri  RUS  10:24:00   2:05 (8)  3:39 (10)  21:16 (5)  25:04 (5)  31:49 (5)  32:43 (5)  33:43  
8.   Riina Kuuselo Tampereen Pyrintö  FIN  10:27:00   2:21 (34)  3:47 (17)  22:00 (11)  25:36 (11)  32:17 (8)  33:05 (8)  34:04  
9.   Saila Kinni Tampereen Pyrintö  FIN  10:32:00   2:05 (8)  3:36 (7)  21:42 (8)  25:10 (6)  32:27 (9)  33:15 (9)  34:10  
10.   Rahel Friederich Leksands OK, SWE  SUI  10:39:00   2:13 (26)  3:51 (22)  21:51 (10)  25:35 (10)  32:37 (10)  33:31 (10)  34:34  
11.   Heini Saarimäki Angelniemen Ankkuri  FIN  10:15:00   2:09 (20)  3:58 (28)  22:00 (11)  25:43 (12)  32:49 (12)  33:42 (11)  34:43  
12.   Maija Sianoja MS Parma  FIN  10:19:00   2:16 (28)  4:02 (33)  22:43 (20)  26:14 (16)  32:48 (11)  33:48 (12)  34:51  
13.   Anna Närhi Hiidenkiertäjät  FIN  10:40:00   1:59 (3)  3:32 (4)  22:11 (14)  26:00 (14)  33:09 (13)  33:59 (13)  34:59  
14.   Heini Wennman SK Pohjantähti  FIN  10:21:00   2:17 (31)  3:58 (28)  22:46 (21)  26:23 (19)  33:16 (15)  34:08 (15)  35:10  
15.   Anni Heikkonen Rastikarhut  FIN  10:26:00   2:16 (28)  3:53 (25)  22:22 (17)  26:18 (18)  33:15 (14)  34:07 (14)  35:12  
16.   Marttiina Joensuu SK Pohjantähti  FIN  10:23:00   2:10 (22)  3:56 (27)  22:31 (19)  26:15 (17)  33:23 (16)  34:18 (16)  35:20  
17.   Outi Ojanen Kangasala SK  FIN  10:16:00   2:08 (15)  3:42 (12)  22:19 (16)  25:56 (13)  33:27 (17)  34:21 (17)  35:24  
18.   Yvonne Gunell Pargas IF  FIN  10:34:00   2:08 (15)  3:50 (20)  21:38 (6)  25:10 (6)  33:30 (18)  34:24 (18)  35:28  
19.   Marika Teini SK Pohjantähti  FIN  10:28:00   2:06 (12)  3:40 (11)  22:13 (15)  26:03 (15)  33:46 (19)  34:39 (19)  35:48  
20.   Miia Niittynen Koovee  FIN  10:03:00   2:10 (22)  3:48 (18)  22:23 (18)  26:44 (22)  33:52 (20)  34:49 (20)  35:51  
21.   Tuulia Viberg MS Parma  FIN  10:33:00   2:09 (20)  3:35 (6)  22:47 (22)  26:34 (20)  34:12 (22)  35:04 (21)  36:03  
22.   Aino Mänkärlä Lynx  FIN  10:18:00   2:15 (27)  3:59 (30)  23:05 (23)  27:08 (23)  34:06 (21)  35:08 (22)  36:19  
23.   Mari Väänänen Kalevan Rasti  FIN  10:10:00   2:05 (8)  3:44 (15)  23:38 (24)  27:59 (24)  35:24 (24)  36:16 (24)  37:16  
24.   Jenny Paulin Hiidenkiertäjät  FIN  10:25:00   2:20 (33)  4:00 (32)  24:40 (34)  28:32 (30)  35:23 (23)  36:15 (23)  37:19  
25.   Sofia Haajanen SK Pohjantähti  FIN  10:41:00   2:21 (34)  3:50 (20)  22:07 (13)  26:42 (21)  35:39 (25)  36:26 (25)  37:35  
26.   Katja Mjösund MS Parma  FIN  10:01:00   2:12 (25)  3:51 (22)  24:01 (26)  28:18 (26)  35:48 (26)  36:47 (26)  37:52  
27.   Sara Forsström OK Raseborg  FIN  10:05:00   2:05 (8)  3:52 (24)  24:22 (31)  28:37 (31)  36:19 (28)  37:21 (28)  38:25  
27.   Isabelle Feer Kangasala SK  SUI  10:07:00   2:08 (15)  3:44 (15)  23:51 (25)  28:10 (25)  36:16 (27)  37:20 (27)  38:25  
29.   Sari Anttonen Keuruun Kisailijat  FIN  10:20:00   1:58 (1)  3:31 (3)  24:10 (27)  28:31 (29)  36:31 (30)  37:27 (30)  38:34  
30.   Karoliina Sundberg Lynx  FIN  10:36:00   2:06 (12)  3:33 (5)  25:05 (35)  28:48 (33)  36:25 (29)  37:25 (29)  38:37  
31.   Mira Kaskinen Rastikarhut  FIN  10:17:00   2:10 (22)  4:05 (34)  24:16 (30)  28:18 (26)  36:42 (31)  37:40 (31)  38:42  
32.   Tytti Kirvesmies Tampereen Pyrintö  FIN  10:13:00   2:08 (15)  3:49 (19)  24:14 (29)  28:20 (28)  36:55 (32)  37:58 (32)  39:07  
33.   Sanna Andelin Lahden Taimi  FIN  10:09:00   2:27 (37)  4:39 (38)  25:13 (36)  29:15 (35)  37:00 (33)  38:04 (33)  39:14  
34.   Emma Silvennoinen Paimion Rasti  FIN  10:02:00   2:21 (34)  4:09 (36)  24:36 (33)  29:27 (36)  37:44 (34)  38:44 (34)  39:53  
35.   Susanna Tervo MS Parma  FIN  10:14:00   2:27 (37)  4:31 (37)  24:11 (28)  28:38 (32)  37:53 (35)  38:54 (35)  40:01  
36.   Hanna Raitanen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:04:00   2:16 (28)  3:59 (30)  25:31 (37)  29:56 (37)  38:08 (37)  39:05 (37)  40:10  
37.   Anne-Mari Leskinen Lynx  FIN  10:12:00   2:08 (15)  3:55 (26)  24:22 (31)  28:51 (34)  38:04 (36)  39:03 (36)  40:12  
38.   Caballero Alicia Cobo SK Pohjantähti  ESP  10:00:00   2:19 (32)  4:05 (34)  26:26 (38)  31:38 (38)  40:48 (38)  41:54 (38)  43:07  
   Mia Taini Koovee  FIN  10:06:00                     ej startad  
   Sari Nurmela Vehkalahden Veikot  FIN  10:08:00                     ej startad  
   Laura Lammila Paimion Rasti  FIN  10:11:00                     ej startad  
   Marjo Liikanen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:22:00                     ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English