PRISMA-rastit Lohjalla 9.5.2013

H21E

Smart Follow

        Starttid Mellantid
0,3
Mellantid
0,5
Mellantid
3,8 km
Mellantid
4,2 km
Mellantid
5,0 km
Mellantid
5,1 km
Mål
5,4 km
 
1.   Mårten Boström Lynx  FIN  12:17:00   1:37 (2)  2:52 (5)  21:51 (6)  24:31 (4)  29:43 (1)  30:21 (1)  31:04  
2.   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  12:11:00   1:48 (34)  3:07 (30)  21:29 (2)  24:14 (2)  30:04 (2)  30:39 (2)  31:33  
3.   Florian Howald Tampereen Pyrintö  SUI  11:59:00   1:42 (11)  2:58 (14)  21:22 (1)  24:11 (1)  30:05 (3)  30:44 (3)  31:34  
4.   Timo Sild Hiidenkiertäjät  EST  12:04:00   1:49 (42)  2:59 (17)  21:46 (4)  24:36 (5)  30:15 (4)  30:54 (4)  31:45  
5.   Martin Hubmann Kristiansand OK, NOR  SUI  11:53:00   1:43 (16)  2:54 (8)  21:58 (8)  24:57 (10)  30:20 (6)  30:58 (5)  31:48  
6.   Hannu Airila Kalevan Rasti  FIN  12:19:00   1:43 (16)  2:53 (6)  22:17 (15)  25:02 (12)  30:21 (8)  31:01 (6)  31:51  
7.   Jani Lakanen Vaajakosken Terä  FIN  12:25:00   1:38 (3)  2:48 (1)  22:10 (13)  24:58 (11)  30:20 (6)  31:02 (7)  31:52  
8.   Tomas Dlabaja Rajamäen Rykmentti  CZE  12:13:00   1:44 (19)  3:06 (29)  22:09 (12)  24:53 (9)  30:19 (5)  31:02 (7)  31:54  
9.   Topi Anjala Koovee  FIN  12:23:00   1:48 (34)  2:58 (14)  22:00 (9)  24:39 (6)  30:23 (9)  31:05 (9)  31:56  
10.   Jussi Suna Turun Metsänkävijät  FIN  12:21:00   1:47 (30)  3:08 (35)  21:46 (4)  24:22 (3)  30:37 (10)  31:21 (10)  32:13  
11.   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti  FIN  12:03:00   1:40 (6)  2:56 (10)  22:19 (16)  25:21 (19)  30:44 (12)  31:26 (12)  32:16  
12.   Antti Nurmonen Kalevan Rasti  FIN  12:24:00   1:44 (19)  3:04 (26)  22:03 (10)  25:04 (13)  30:45 (13)  31:24 (11)  32:17  
13.   Andreas Rüedlinger Leksands OK, SWE  SUI  12:10:00   1:40 (6)  2:57 (12)  22:19 (16)  25:13 (16)  30:54 (15)  31:32 (14)  32:20  
14.   Jere Pajunen Kalevan Rasti  FIN  11:57:00   1:42 (11)  2:54 (8)  21:41 (3)  24:52 (8)  30:43 (11)  31:30 (13)  32:22  
15.   Aaro Asikainen Kalevan Rasti  FIN  11:54:00   1:38 (3)  2:51 (3)  22:16 (14)  25:09 (15)  30:55 (16)  31:36 (16)  32:27  
16.   Pasi Ikonen Vaajakosken Terä  FIN  12:16:00   1:48 (34)  3:01 (21)  22:20 (18)  25:23 (20)  30:49 (14)  31:32 (14)  32:28  
17.   Yury Tambasau MS Parma  BLR  12:06:00   1:46 (27)  3:00 (19)  21:54 (7)  24:49 (7)  30:56 (17)  31:40 (17)  32:32  
17.   Jonne Lehto Vehkalahden Veikot  FIN  12:18:00   1:46 (27)  3:09 (38)  22:07 (11)  25:08 (14)  31:02 (19)  31:42 (18)  32:32  
19.   Mikko Sirén Angelniemen Ankkuri  FIN  11:58:00   1:42 (11)  2:57 (12)  22:25 (20)  25:20 (18)  31:02 (19)  31:43 (19)  32:35  
20.   Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat  FIN  11:55:00   1:46 (27)  3:01 (21)  22:23 (19)  25:17 (17)  31:00 (18)  31:44 (20)  32:39  
21.   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:34:00   1:43 (16)  3:01 (21)  22:47 (24)  25:45 (22)  31:12 (21)  31:52 (21)  32:44  
22.   Simo-Pekka Fincke Kalevan Rasti  FIN  12:15:00   1:44 (19)  3:08 (35)  23:05 (26)  25:55 (25)  31:42 (23)  32:20 (22)  33:10  
23.   Andrei Hramov Hiisirasti  RUS  11:56:00   1:42 (11)  3:02 (25)  22:35 (22)  25:53 (24)  31:46 (24)  32:28 (24)  33:21  
23.   Antti Anttonen Vaajakosken Terä  FIN  12:05:00   1:38 (3)  2:51 (3)  22:42 (23)  25:46 (23)  31:32 (22)  32:23 (23)  33:21  
25.   Tuomas Mattila Vehkalahden Veikot  FIN  11:39:00   1:55 (47)  3:17 (48)  23:17 (28)  26:14 (27)  31:46 (24)  32:31 (25)  33:29  
26.   Mikko Huhtinen Turun Suunnistajat  FIN  11:33:00   1:45 (24)  2:59 (17)  23:25 (29)  26:28 (28)  32:04 (27)  32:47 (26)  33:40  
27.   Miika Suominen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:52:00   1:47 (30)  3:04 (26)  23:03 (25)  26:07 (26)  32:02 (26)  32:47 (26)  33:42  
28.   Alain Denzler Järla Orienteering, SWE  SUI  11:28:00   1:36 (1)  2:56 (10)  23:35 (30)  26:41 (30)  32:20 (28)  33:01 (28)  33:52  
29.   Tuomas Tervo Rajamäen Rykmentti  FIN  12:22:00   1:55 (47)  3:11 (41)  24:17 (39)  27:09 (36)  32:23 (29)  33:05 (29)  33:58  
30.   Aapo Leskinen Lynx  FIN  11:38:00   1:48 (34)  3:07 (30)  23:14 (27)  26:31 (29)  32:35 (30)  33:20 (30)  34:12  
31.   Lasse Kautto Vaajakosken Terä  FIN  11:42:00   1:50 (43)  3:16 (47)  23:48 (32)  26:57 (31)  32:42 (31)  33:28 (31)  34:27  
32.   Juha Sorvisto Vaajakosken Terä  FIN  12:01:00   1:45 (24)  2:58 (14)  24:22 (40)  27:18 (39)  32:48 (32)  33:30 (32)  34:28  
33.   Frederic Transhand OK Hällen, SWE  FRA  12:08:00   1:41 (10)  2:53 (6)  24:31 (41)  27:15 (37)  32:58 (33)  33:36 (33)  34:32  
34.   Teemu Väre Paimion Rasti  FIN  11:48:00   1:50 (43)  3:22 (50)  23:51 (33)  27:02 (33)  32:59 (34)  33:50 (34)  34:46  
34.   Antti Parjanne Lynx  FIN  12:12:00   1:44 (19)  3:07 (30)  24:01 (35)  27:02 (33)  33:08 (35)  33:53 (35)  34:46  
36.   Jesse Laukkarinen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:46:00   1:47 (30)  3:00 (19)  23:56 (34)  27:15 (37)  33:09 (36)  33:59 (36)  34:56  
37.   Juuso Metsälä Kalevan Rasti  FIN  11:32:00   1:52 (46)  3:08 (35)  24:16 (38)  27:05 (35)  33:28 (37)  34:05 (37)  35:03  
38.   Severin Howald Tampereen Pyrintö  SUI  11:27:00   1:40 (6)  3:09 (38)  24:01 (35)  27:36 (40)  33:29 (38)  34:12 (38)  35:05  
39.   Mikko Patana Hiidenkiertäjät  FIN  12:07:00   1:42 (11)  3:14 (46)  22:29 (21)  25:25 (21)  33:56 (40)  34:34 (39)  35:29  
40.   Toni Saari Vaajakosken Terä  FIN  11:40:00   1:45 (24)  3:01 (21)  23:45 (31)  26:57 (31)  33:55 (39)  34:41 (40)  35:38  
41.   Sami Hämäläinen MS Parma  FIN  11:45:00   1:44 (19)  3:07 (30)  24:58 (42)  28:17 (44)  34:12 (41)  35:01 (41)  35:51  
42.   Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö  FIN  11:37:00   1:40 (6)  2:50 (2)  24:10 (37)  27:39 (41)  34:18 (42)  35:06 (42)  36:02  
43.   Daniel Stenlund Paimion Rasti  FIN  11:31:00   1:50 (43)  3:07 (30)  25:13 (47)  28:32 (46)  34:21 (43)  35:09 (43)  36:07  
44.   Aapo Summanen Halden SK, NOR  FIN  11:41:00   1:55 (47)  3:20 (49)  25:02 (45)  28:15 (43)  34:40 (44)  35:23 (44)  36:19  
45.   Ari-Pekka Lassila Koovee  FIN  11:50:00   1:56 (50)  3:11 (41)  25:01 (43)  28:19 (45)  34:47 (45)  35:37 (45)  36:38  
46.   Ross Morrison Rajamäen Rykmentti  NZL  11:43:00   1:48 (34)  3:12 (45)  25:09 (46)  28:39 (47)  34:57 (46)  35:45 (46)  36:44  
47.   Dmitry Nakonechnyy Angelniemen Ankkuri  RUS  11:35:00   1:48 (34)  3:11 (41)  25:01 (43)  28:07 (42)  35:08 (48)  35:52 (47)  36:49  
48.   Lauri Oikarinen Pellon Ponsi  FIN  11:30:00   1:48 (34)  3:11 (41)  26:11 (50)  29:30 (50)  35:18 (49)  35:56 (49)  36:55  
49.   Tobias Henriksson Pargas IF  FIN  11:51:00   1:47 (30)  3:09 (38)  25:54 (49)  29:03 (49)  35:19 (50)  36:02 (50)  36:57  
50.   Topi Penttinen OK Orient  FIN  11:49:00   1:48 (34)  3:04 (26)  25:29 (48)  28:40 (48)  35:00 (47)  35:52 (47)  36:59  
51.   Neil Dobbs Helsingin Suunnistajat  IRL  11:26:00   2:11 (51)  3:45 (51)  27:17 (51)  31:19 (51)  39:00 (51)  39:53 (51)  40:51  
   Henrik Väisänen Hiisirasti  FIN  11:29:00                     ej startad  
   Janne Mänkärlä Lynx  FIN  11:36:00                     ej startad  
   Otto Simosas OK Orient  FIN  11:44:00                     ej startad  
   Denis Grishman Rasti-Kurikka  RUS  11:47:00                     ej startad  
   Jörgen Wickholm Rajamäen Rykmentti  FIN  12:00:00                     ej startad  
   Jani Myllärinen Koovee  FIN  12:02:00                     disk  
   Jarkko Huovila Kalevan Rasti  FIN  12:09:00                     ej startad  
   Fredric Portin Paimion Rasti  FIN  12:14:00                     ej startad  
   Tero Föhr Vehkalahden Veikot  FIN  12:20:00                     ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English