PRISMA-rastit Lohjalla 9.5.2013

H45

Smart Follow

        Starttid Mål
5,3 km
 
1.   Matti Yliluikki Suomusjärven Sisu  FIN  11:20:00   35:15  
2.   Asmo Vuorenpää Laitilan Jyske  FIN  10:52:00   36:14  
3.   Markku Huostila Lammin Säkiä  FIN  13:10:00   38:22  
4.   Timo Nurmela Rasti-Kurikka  FIN  12:44:00   38:24  
5.   Sami Kivilaakso Lynx  FIN  10:40:00   39:20  
6.   Mika Tervala Rastivarsat  FIN  12:02:00   39:22  
7.   Jouko Jylhä Espoon Suunta  FIN  12:48:00   39:31  
8.   Teijo Oksanen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:10:00   39:52  
9.   Ali Mättölä Espoon Suunta  FIN  12:16:00   40:16  
10.   Jarmo Reiman Angelniemen Ankkuri  FIN  11:50:00   40:36  
11.   Jyrki Jäppinen OK77  FIN  13:04:00   40:42  
12.   Mika Kerkola Suomusjärven Sisu  FIN  12:36:00   40:46  
13.   Jarmo Tonder Kalevan Rasti  FIN  10:38:00   41:44  
14.   Tuomas Ojanen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:48:00   42:27  
15.   Jari Lindholm OK77  FIN  11:24:00   42:48  
16.   Pasi Heiskanen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:34:00   43:04  
17.   Jari Jaakkola Maarian Mahti  FIN  11:32:00   43:17  
18.   Sakari Taskila Leppävaaran Sisu  FIN  12:22:00   43:40  
19.   Tommi Tervakangas Espoon Suunta  FIN  11:52:00   43:49  
20.   Henrik Palmen Espoon Suunta  FIN  13:08:00   43:50  
21.   Veli-Matti Rytkönen Espoon Suunta  FIN  13:12:00   44:02  
22.   Vesa Ruuska Kangasala SK  FIN  11:06:00   44:17  
23.   Jari Kahiala Pihkaniskat  FIN  10:44:00   44:53  
24.   Timo Parttimaa Angelniemen Ankkuri  FIN  11:18:00   44:59  
25.   Thomas Ekström MS Parma  FIN  12:40:00   45:10  
26.   Hannu Heinilä Rastivarsat  FIN  12:54:00   45:55  
27.   Juha Tilli Lynx  FIN  12:42:00   46:02  
28.   Visa Koponen Perttelin Peikot  FIN  11:38:00   46:12  
29.   Kari Matilainen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:48:00   46:45  
30.   Jussi Borgenström Hyvinkään Rasti  FIN  12:56:00   47:06  
31.   Kimmo Virtanen Angelniemen Ankkuri  FIN  12:38:00   47:07  
32.   Jari Sundqvist Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:00:00   47:39  
33.   Rauno Autio Karkki-Rasti  FIN  11:04:00   47:55  
34.   Janne Turpiainen Hyvinkään Rasti  FIN  12:20:00   48:09  
35.   Risto Ruohola MS Parma  FIN  11:44:00   48:19  
36.   Juha-Pekka Larmala Espoon Suunta  FIN  12:30:00   48:24  
37.   Tapio Annala Helsingin Suunnistajat  FIN  12:46:00   48:35  
38.   Juha-Pekka Strömberg Espoon Akilles  FIN  11:40:00   49:05  
39.   Tomas Ray OK77  FIN  11:10:00   49:33  
40.   Tommi Nietosjärvi Pihkaniskat  FIN  11:36:00   50:01  
41.   Ville Klinga Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:58:00   50:05  
42.   Mikko Kimpi Helsingin Suunnistajat  FIN  11:34:00   52:08  
43.   Anders Brink Pargas IF  FIN  12:18:00   52:24  
44.   Arto Itkonen Turun Suunnistajat  FIN  11:12:00   52:36  
45.   Ilkka Korhonen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:00:00   52:51  
46.   Marco Halén Espoon Suunta  FIN  11:58:00   53:17  
47.   Kari Hakuli Keravan Urheilijat  FIN  12:06:00   53:41  
48.   Hannu Numminen Espoon Akilles  FIN  12:52:00   53:52  
49.   Jari Valtonen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:02:00   54:12  
50.   Mikko Puolakanaho Hyvinkään Rasti  FIN  11:54:00   54:15  
51.   Jouni Pyykönen Espoon Akilles  FIN  10:56:00   54:24  
52.   Antti Hanhijärvi Espoon Akilles  FIN  12:08:00   54:39  
53.   Jarmo Karjala Rasti-Vihti  FIN  12:12:00   54:41  
54.   Matti Huttunen Pihkaniskat  FIN  12:26:00   54:54  
55.   Ari Kauhanen OK77  FIN  12:14:00   56:29  
56.   Jari Rontu Angelniemen Ankkuri  FIN  13:06:00   57:00  
57.   Tapio Jaatinen Espoon Suunta  FIN  11:28:00   58:00  
58.   Pasi Koistinen Nastolan Terä  FIN  11:26:00   58:04  
59.   Erik Lönnfeldt OK77  FIN  10:46:00   59:03  
60.   Ismo Minkkinen Rajamäen Rykmentti  FIN  12:04:00   59:26  
61.   Timo Lohikainen Rastivarsat  FIN  11:14:00   1:00:36  
62.   Juha Ojanen Hyvinkään Rasti  FIN  10:54:00   1:05:36  
63.   Sakari Mikkola Helsingin Suunnistajat  FIN  11:08:00   1:06:07  
64.   Mikko Norrbacka Hyvinkään Rasti  FIN  11:16:00   1:06:46  
65.   af Anders Hällström OK77  FIN  11:46:00   1:07:49  
66.   Pekka Rehn Lynx  FIN  11:30:00   1:08:38  
67.   Robert Weiss OK77  FIN  12:24:00   1:10:05  
68.   Ilkka Rantala Riihimäen Suunnistajat  FIN  12:28:00   1:10:31  
69.   Anders Lindahl Akilles OK  FIN  11:42:00   1:10:38  
70.   Seppo Varmavuo Rajamäen Rykmentti  FIN  10:42:00   1:10:45  
71.   Jari Kanko Koovee  FIN  10:50:00   1:11:36  
72.   Harri Jakobsson Espoon Suunta  FIN  11:00:00   1:15:31  
73.   Vesa Pajuoja Espoon Suunta  FIN  11:22:00   1:46:03  
   Aki Tapper MS Parma  FIN  10:58:00   ej startad  
   Harri Hollo Tampereen Pyrintö  FIN  11:02:00   disk  
   Petri Savilahti Lynx  FIN  11:56:00   ej startad  
   Jörgen Nyman OK Raseborg  FIN  12:32:00   ej startad  
   Jan Donner OK77  FIN  12:50:00   ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English