Vantaa maraton 13.10.2013, Vantaan Seurayhtymä

Maraton naiset 40

Smart Follow

        Starttid Mellantid
10,55 km
Mellantid
21,1 km
Mellantid
31,65 km
Mellantid
42,1 km

Mål
42,2 km
 
1.   Minna Lahtinen FMR    11:00:00   46:20 (1)  1:32:51 (1)  2:20:55 (1)  3:10:23 (1)  3:10:26 (1)  3:10:34  
2.   Satu Ovaskainen Endurance Ultrarunning Team Fin    11:00:00   49:12 (2)  1:38:22 (2)  2:27:48 (2)  3:17:47 (2)  3:17:47 (2)  3:17:59  
3.   Salla Tykkä Helsinki    11:00:00   52:50 (8)  1:42:55 (4)  2:33:44 (4)  3:28:09 (3)  3:27:48 (3)  3:28:22  
4.   Anu Silvasti X-Tri Lahti    11:00:00   49:53 (3)  1:40:19 (3)  2:32:37 (3)  3:28:37 (4)  3:28:37 (4)  3:28:51  
5.   Katja Perälä   11:00:00   51:13 (5)  1:43:18 (6)  2:36:26 (6)  3:30:26 (5)  3:30:24 (5)  3:30:37  
6.   Irene Varila Kaskisaari    11:00:00   52:17 (6)  1:43:55 (7)  2:36:20 (5)  3:30:31 (6)  3:30:29 (6)  3:30:42  
7.   Elina Kotamäki   11:00:00   50:53 (4)  1:43:18 (5)  2:37:48 (7)  3:34:33 (7)  3:34:41 (7)  3:34:47  
8.   Susanna Lapilainen Oulu    11:00:00   53:49 (9)  1:47:28 (9)  2:42:51 (8)  3:39:35 (8)  3:39:29 (9)  3:39:47  
9.   Satu Vuorela Finnish Marathon Runners    11:00:00   55:04 (12)  1:49:02 (10)  2:43:43 (9)  3:39:36 (9)  3:39:24 (8)  3:39:49  
10.   Pia Kosonen Vantaa    11:00:00   55:14 (13)  1:49:07 (11)  2:44:09 (10)  3:42:36 (10)  3:42:29 (10)  3:42:50  
11.   Heidi Uusikoski   11:00:00   55:44 (18)  1:50:30 (13)  2:45:24 (11)  3:43:35 (11)  3:43:34 (11)  3:43:49  
12.   Tuuli Nieminen Cor13    11:00:00   55:38 (16)  1:51:15 (15)  2:48:03 (13)  3:46:35 (12)  3:46:29 (12)  3:46:58  
13.   Anne Rasku Keravan Urheilijat    11:00:00   54:59 (11)  1:50:51 (14)  2:48:42 (14)  3:47:40 (13)  3:47:29 (13)  3:47:50  
14.   Sari Siitonen Nastola    11:00:00   53:49 (10)  1:47:28 (8)  2:46:54 (12)  3:47:55 (14)  3:47:45 (14)  3:48:07  
15.   Tarja Ryhänen-Dahlman   11:00:00   57:00 (20)  1:53:36 (20)  2:51:15 (16)  3:50:14 (15)  3:49:49 (15)  3:50:28  
16.   Ilona Köckritz-Perkiö Vantaa    11:00:00   55:38 (17)  1:51:56 (17)  2:51:16 (17)  3:51:16 (16)  3:51:04 (16)  3:51:27  
17.   Helena Santamäki Ypäjän Yllätys    11:00:00   55:19 (15)  1:51:24 (16)  2:50:26 (15)  3:51:35 (17)  3:51:40 (17)  3:51:49  
18.   Maija Suuronen Hiustiimi ilme    11:00:00   52:41 (7)  1:50:02 (12)  2:51:22 (18)  3:52:32 (18)  3:52:23 (18)  3:52:45  
19.   Satu Vuorikoski Lahti    11:00:00   58:54 (22)  1:57:02 (22)  2:55:28 (21)  3:53:53 (19)  3:53:45 (19)  3:54:05  
20.   Anne Tuovinen Rauhalahti Road Runners    11:00:00   56:44 (19)  1:53:06 (19)  2:52:22 (19)  3:54:30 (20)  3:54:19 (20)  3:54:43  
21.   Nina Rokala Espoo    11:00:00   1:01:30 (30)  2:00:04 (24)  2:58:05 (22)  3:56:14 (21)  3:55:45 (21)  3:56:28  
22.   Heidi Hartman Esbo IF    11:00:00   55:16 (14)  1:52:52 (18)  2:53:53 (20)  3:59:18 (22)  3:59:14 (23)  3:59:31  
23.   Inca Viljakainen Nokia Marathon Team    11:00:00   59:59 (24)  1:59:17 (23)  2:59:10 (24)  3:59:33 (23)  3:59:17 (24)  3:59:46  
24.   Elina Mäenpää Keravan Kukkaset    11:00:00   1:01:31 (31)  2:00:29 (27)  2:59:40 (25)  3:59:44 (24)  3:59:08 (22)  3:59:58  
25.   Päivi Ruuska Voudinkartanon galleria    11:00:00   1:00:43 (27)  2:01:31 (30)  3:01:28 (28)  4:01:49 (25)  4:01:36 (25)  4:02:05  
26.   Katja Salonranta Helsinki    11:00:00   57:41 (21)  1:56:56 (21)  2:58:25 (23)  4:03:32 (26)  4:03:18 (26)  4:03:46  
27.   Marja Lehtipuu Espoo    11:00:00   1:00:38 (26)  2:00:31 (28)  3:01:15 (27)  4:04:27 (27)  4:04:08 (28)  4:04:43  
28.   Anu Laaksonen Vantaa    11:00:00   1:00:49 (28)  2:00:20 (26)  3:00:37 (26)  4:04:29 (28)  4:04:06 (27)  4:04:44  
29.   Kati Mäntylä Helsingin Kisa-Veikot    11:00:00   1:00:26 (25)  2:01:28 (29)  3:02:35 (29)  4:04:37 (29)  4:04:19 (29)  4:04:51  
30.   Satu Aaltonen   11:00:00   1:01:22 (29)  2:01:45 (31)  3:05:36 (30)  4:13:06 (30)  4:12:53 (30)  4:13:24  
31.   Leena Kauko Helsinki Triathlon    11:00:00   1:02:36 (34)  2:04:31 (32)  3:07:53 (32)  4:14:45 (31)  4:14:25 (31)  4:15:00  
32.   Marjukka Torsti Espoo    11:00:00   1:01:46 (32)  2:05:20 (33)  3:12:32 (33)  4:22:13 (32)  4:21:42 (32)  4:22:24  
33.   Teija Strandman Kuopio    11:00:00   59:56 (23)  2:00:15 (25)  3:06:04 (31)  4:22:32 (33)  4:22:23 (34)  4:22:48  
34.   Paula Lummila Lammin porkkana & jänis    11:00:00   1:06:48 (40)  2:13:30 (41)  3:17:28 (38)  4:22:47 (34)  4:22:10 (33)  4:22:58  
35.   Mervi Inki-Virta Espoo    11:00:00   1:03:42 (37)  2:06:56 (35)  3:13:34 (34)  4:24:55 (35)  4:24:38 (35)  4:25:13  
36.   Tia Hänninen   11:00:00   1:07:17 (42)  2:13:24 (39)  3:20:39 (39)  4:27:44 (36)  4:27:22 (36)  4:27:56  
37.   Marjukka Ruponen   11:00:00   1:02:44 (35)  2:05:38 (34)  3:14:06 (35)  4:28:16 (37)  4:28:04 (37)  4:28:32  
38.   Eeva Vahtera Vantaa    11:00:00   1:05:33 (38)  2:08:56 (38)  3:16:53 (37)  4:29:48 (38)  4:29:18 (38)  4:30:03  
39.   Niina Fransman   11:00:00   1:03:41 (36)  2:08:14 (36)  3:16:21 (36)  4:31:23 (39)  4:31:15 (39)  4:31:44  
40.   Maarit Kivimäki Lappeenranta    11:00:00   1:06:42 (39)  2:13:29 (40)  3:23:38 (41)  4:39:38 (40)  4:39:12 (40)  4:39:51  
41.   Marja Mäkelä Keravan Urheilijat    11:00:00   1:07:07 (41)  2:14:56 (42)  3:25:56 (42)  4:40:10 (41)  4:39:43 (41)  4:40:26  
42.   Hanna Vauhkonen Peräkylän Ponnistus    11:00:00   1:11:23 (44)  2:22:48 (44)  3:32:12 (44)  4:41:43 (42)  4:41:10 (42)  4:41:59  
43.   Kirke Berg Sipoo    11:00:00   1:08:20 (43)  2:17:18 (43)  3:30:00 (43)  4:43:36 (43)  4:43:20 (43)  4:43:51  
44.   Leena Treuthardt Helsinki    11:00:00   1:01:51 (33)  2:08:55 (37)  3:23:00 (40)  4:46:55 (44)  4:46:33 (44)  4:47:16  
45.   Heli Jalava Vihti    11:00:00   1:14:09 (46)  2:27:03 (45)  3:41:00 (45)  5:00:39 (45)  5:00:06 (45)  5:00:58  
46.   Heli Westerberg   11:00:00   1:14:03 (45)  2:30:15 (46)  3:48:23 (46)  5:08:02 (46)  5:07:37 (46)  5:08:19  
   Leena Pyssysalo Keski-Uudenmaan Yleisurheilu    11:00:00                  ej startad  
   Nina Laukkanen Maskun Kataja    11:00:00                  ej startad  
   Anja Kiviluoto   11:00:00                  ej startad  
   Virpi Backlund Korson Kengurut    11:00:00                  ej startad  
   Aslaug Hersteinsdottir-Hölttä   11:00:00                  ej startad  
   Marjaana Salo Siikaisten Sisu    11:00:00                  ej startad  
   Tiina Grön Vantaa    11:00:00                  bröt  
   Merja Penttinen Espoon Tapiot    11:00:00                  bröt  
   Minna Seeste Lahti    11:00:00                  bröt  
   Arja Vesterholm   11:00:00                  bröt  
   Riikka Piispanen   11:00:00                  bröt  
   Pia Ketola   11:00:00                  bröt  
   Katja Tikkanen Oulun NMKY    11:00:00                  ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English