Varsinais-Suomen Rastipäivät 27.-28.7.2013

H10RR 2. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-Mål Resultat  
1   Tuomas Ruuskanen
Mäntsälän Urheilijat
1:53 (1)
4:06 (1)
2:13 (1)
8:06 (1)
4:00 (3)
11:40 (1)
3:34 (4)
15:30 (1)
3:50 (3)
15:41 (1)
11 (2)
15:41  Tuomas Ruuskanen
2   Aleksi Välimaa
Rasti 88
2:24 (5)
5:25 (4)
3:01 (7)
9:58 (4)
4:33 (6)
13:18 (3)
3:20 (3)
17:04 (2)
3:46 (2)
17:15 (2)
11 (2)
17:15  Aleksi Välimaa
3   Antti Laatu
Helsingin Suunnistajat
2:20 (3)
4:49 (2)
2:29 (2)
8:48 (2)
3:59 (2)
13:25 (4)
4:37 (8)
17:15 (3)
3:50 (3)
17:26 (3)
11 (2)
17:26  Antti Laatu
4   Akseli Forma
Karjaan Ura
2:18 (2)
5:08 (3)
2:50 (6)
8:58 (3)
3:50 (1)
12:48 (2)
3:50 (5)
17:17 (4)
4:29 (10)
17:28 (4)
11 (2)
17:28  Akseli Forma
5   Jussi Ankelo
Vakka-Rasti
3:22 (14)
6:05 (9)
2:43 (4)
10:20 (5)
4:15 (5)
15:48 (6)
5:28 (12)
20:05 (5)
4:17 (6)
20:17 (5)
12 (9)
20:17  Jussi Ankelo
6   Leo Haanpää
Paimion Rasti
3:27 (15)
7:20 (14)
3:53 (15)
12:32 (11)
5:12 (12)
16:45 (7)
4:13 (6)
20:45 (6)
4:00 (5)
20:59 (6)
14 (17)
20:59  Leo Haanpää
7   Lauri Aalto
MS Parma
2:24 (5)
5:58 (8)
3:34 (12)
11:08 (8)
5:10 (10)
15:47 (5)
4:39 (10)
21:11 (7)
5:24 (15)
21:24 (7)
13 (13)
21:24  Lauri Aalto
8   Jussi Raasakka
Espoon Suunta
3:17 (13)
5:46 (6)
2:29 (2)
10:22 (6)
4:36 (7)
16:52 (8)
6:30 (17)
21:15 (8)
4:23 (7)
21:28 (8)
13 (13)
21:28  Jussi Raasakka
9   Veeti Mähönen
Tampereen Pyrintö
2:22 (4)
6:33 (10)
4:11 (18)
13:54 (16)
7:21 (18)
17:06 (9)
3:12 (2)
21:33 (9)
4:27 (9)
21:46 (9)
13 (13)
21:46  Veeti Mähönen
10   Viljami Teini
Rasti-Lukko
3:55 (16)
6:57 (13)
3:02 (8)
11:47 (9)
4:50 (8)
17:56 (11)
6:09 (14)
22:22 (10)
4:26 (8)
22:37 (10)
15 (23)
22:37  Viljami Teini
11   Eelis Axelin
Paimion Rasti
2:46 (9)
5:30 (5)
2:44 (5)
13:47 (15)
8:17 (21)
18:04 (12)
4:17 (7)
22:42 (11)
4:38 (11)
22:55 (11)
13 (13)
22:55  Eelis Axelin
12   Aapo Haukioja
Turun Suunnistajat
3:02 (10)
6:52 (12)
3:50 (14)
12:03 (10)
5:11 (11)
18:15 (13)
6:12 (16)
22:54 (12)
4:39 (12)
23:06 (12)
12 (9)
23:06  Aapo Haukioja
13   Samuli Kaartinen
Angelniemen Ankkuri
4:24 (17)
8:13 (17)
3:49 (13)
13:17 (13)
5:04 (9)
18:39 (14)
5:22 (11)
23:26 (13)
4:47 (13)
23:37 (13)
11 (2)
23:37  Samuli Kaartinen
14   Cevin Arén
Pargas IF
2:36 (8)
5:57 (7)
3:21 (10)
12:53 (12)
6:56 (17)
17:31 (10)
4:38 (9)
23:45 (14)
6:14 (20)
23:59 (14)
14 (17)
23:59  Cevin Arén
15   Anttijussi Karjalainen
Suunta Jyväskylä
4:54 (21)
8:04 (16)
3:10 (9)
13:30 (14)
5:26 (13)
19:02 (15)
5:32 (13)
24:05 (15)
5:03 (14)
24:19 (15)
14 (17)
24:19  Anttijussi Karjalainen
16   Jami Kallioniemi
Rasti-Lukko
3:11 (12)
8:32 (19)
5:21 (21)
16:11 (19)
7:39 (19)
19:14 (16)
3:03 (1)
24:49 (16)
5:35 (17)
24:59 (16)
10 (1)
24:59  Jami Kallioniemi
17   Aamos Laavainen
MS Parma
2:25 (7)
6:34 (11)
4:09 (17)
10:47 (7)
4:13 (4)
23:29 (19)
12:42 (24)
27:11 (17)
3:42 (1)
27:22 (17)
11 (2)
27:22  Aamos Laavainen
18   Jesse Purimo
Oriveden Ponnistus
4:31 (20)
7:54 (15)
3:23 (11)
14:12 (17)
6:18 (16)
21:49 (17)
7:37 (19)
28:11 (18)
6:22 (21)
28:25 (18)
14 (17)
28:25  Jesse Purimo
19   Kustaa Forma
Karjaan Ura
4:27 (19)
8:21 (18)
3:54 (16)
14:12 (17)
5:51 (14)
23:15 (18)
9:03 (21)
30:00 (19)
6:45 (23)
30:12 (19)
12 (9)
30:12  Kustaa Forma
20   Antti Huisko
MS Parma
4:26 (18)
9:41 (20)
5:15 (20)
18:31 (21)
8:50 (23)
24:42 (20)
6:11 (15)
30:07 (20)
5:25 (16)
30:18 (20)
11 (2)
30:18  Antti Huisko
21   Aapo Virtanen
Paimion Rasti
3:05 (11)
13:17 (23)
10:12 (24)
19:28 (22)
6:11 (15)
26:21 (21)
6:53 (18)
32:17 (21)
5:56 (18)
32:29 (21)
12 (9)
32:29  Aapo Virtanen
22   Paavo Lahti
Rastikarhut
5:13 (22)
9:55 (21)
4:42 (19)
18:01 (20)
8:06 (20)
27:50 (22)
9:49 (22)
34:50 (22)
7:00 (24)
35:04 (22)
14 (17)
35:04  Paavo Lahti
23   Eemeli Leskinen
Lynx
5:20 (23)
11:11 (22)
5:51 (23)
21:10 (23)
9:59 (24)
31:58 (23)
10:48 (23)
38:21 (23)
6:23 (22)
38:35 (23)
14 (17)
38:35  Eemeli Leskinen
24   Johannes Sinervä
Turun Suunnistajat
12:07 (24)
17:46 (24)
5:39 (22)
26:35 (24)
8:49 (22)
34:18 (24)
7:43 (20)
40:25 (24)
6:07 (19)
40:43 (24)
18 (24)
40:43  Johannes Sinervä
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English