Kansainvälinen 41. Lassen Hölkkä Myrskylässä 14.9.2014

Resultat

Region i Finland / land  och
Media  och
Förening  och
Bästa  

  
  Akaa Runner Team
  Akilles Ski-Team
  Asikkala
  Askola
  BS-PU Triathlon/Porvoo
  Elimäen Vauhti
  Espoo
  Espoon Etanat
  Espoon Latu
  Finrail Oy/Kuusankoski
  Hamari
  Hamarin Elo
  Hamarin Elo/ Porvoo
  Hamina
  Haukilahden Työväen ampujat
  Hautjärvi
  Heinola
  Heinolan Isku
  Helsinki
  HIFK-Helsinki
  Hindersby
  hindersby Boys
  Hollola
  Hopealaakson hurjat
  HPS
  HTH
  Huuvari
  Hyvinkää
  Hyvinkään Seudun Urheilijat
  Hölkkämäyrät
  IF Sibbo Vargarna
  Ifk/Porvoo
  Iitti
  Imatran Urheilijat
  Intercontinental Marathon Club
  Isnäs
  Isnäs FBK
  Jakari
  Jean Vernet Running Team
  Joensuun Kataja
  Joutele
  Joutsan pommi
  Juornaankylä
  Jyväskylä
  Jyväskylän kenttäurheilijat
  Järvelä
  Järvenkiertäjät
  Järvenpää
  JärvSK/Kerava
  Kaarina
  Kallion päiväkoti/Lahti
  Karhulan Katajaiset
  Karhulan Urheilijat
  Karjala Triathlon
  Karkkila
  Kauniainen
  Kerava
  Keravan urheilijat
  Kerkkoo
  Kerkkoon Urheilijat
  Kestävyyttä pintakaasulla 24/7
  KingsWay cycling team
  Kingsway cycling team/Ilola
  kirkkonummen judoseura
  Kirkkonummi
  Klaukkala
  Kohmaset
  Kontaten Maaliin/Helsinki
  Kopse
  Koria
  Korson kengurut
  Koskenkylä
  Koskitukki Oy/Järvelä
  Kotilieden Turva
  Kotka
  Kouvola
  Kouvolan Pojat
  KPK 24/7 Nummela
  KU-58
  Kullo Girls
  Kunnon Koitos
  Kunto-Pirkat
  Kuopio
  Kuusankoski
  Kärsämäki
  Lahden Ahkera
  Lahden Hiihtoseura
  Lahden Uimaseura
  Lahti
  Lahti Sport
  Lahti Sport 35+
  LahtiSport35+
  Lapinjärvi
  Lappträsk IF
  Lempälän Kisa
  LIK
  Liljendal
  Liljendal IK
  LMV/Hollola
  Lohja
  Loviisa
  Luhtikylä
  LUM
  Luumäki
  Längelmäki
  Maraton Team Lapinjärvi
  Mickelspiltom
  Monninkylän Voima
  MP-juoksuklubi
  MyMy
  Mynämäen Isku
  Myrskylä
  Myrskylän Osuuspankki
  Måntsälä
  Mäntsälä
  Nastola
  Nastolan Naseva
  Nummela
  Nurmijärvi
  Octobus Lohja Triathlon
  Oitti
  Ola Jymy
  Olan Jymy
  Orimattila
  Orimattilan Jymy
  Oy Graaf Ab
  Pad.Y
  Padasjoen Yritys
  Pakilan Veto
  Paloheinän Maantiekiiturit
  Palokka
  PawPaw/Vantaa
  Pernaja
  Pernoon sepot
  Pernå kamraterna
  Peräkylän ponnistus
  PHSOTEY
  Pikku Pullukat
  PikkuPullukat
  PK/Pernaja
  Porlammin Pyry
  Poroon Urheilijat
  Porvoo
  Porvoo PU
  Porvoon shirokawa
  PU
  Pukkila
  Pukkilan Puristus
  Pukkilan Vesa
  Punaportin Blues, Hämeenlinna
  Puumala
  Pyry
  Ratula
  Riihimäki
  Running Expert Viro
  Ruokolahden raju
  Ruotsinpyhtää
  Ruotsinpyhtään kisailijat
  Sannäs
  Sanomain kerho/ Helsinki
  Seinäjoen seudun urheilijat
  Sibbo
  Sibbo Vargarna
  Siilinjärvi
  Sipoo
  Sippolan Kunto
  Stamina TC
  SUL
  Sulkava
  Taka Hikiän Pinnistys
  Tampere
  Tampere Maraton KPK 24/7
  Tampereen Maratonklubi
  Tohina
  Tolkkinen
  Turenki
  Turun Weikot
  Tuuloksen Tykit
  Tuusula
  TuWe YU
  Töölön Wesa
  UFK
  Ukko team/Nastola
  US Tähti / IF Stjärnan
  Uusi-Summa/Hamina
  Uusikaupunki
  Vaasa
  Valkeakoski
  Valkeala
  Valkon Vire
  Valtuuston urheilukerho Lahti
  Vantaa
  Veikkola
  Vesisamoilijat/Lahti
  Vihdin Viesti
  Viipurin Urheilijat
  Viirilä
  Villen talli/ Pornainen
  Villähde
  Virenoja
  Virmutjoki
  Viro
  Virtain Urheilijat
  Väskilän Voima
  Vääksy
  X-tri Lahti
  Xtri Lahti
Kaakko
  Kuusankosken Urheiluseura
  Vehkalahden Veikot
Lahti
  Artjärven Ahjo
  Asikkalan Raikas
  Iitin Pyrintö
  Lahden Kaleva
  Myrskylän Myrsky
Uusimaa
  Askolan Urheilijat
  Keravan Urheilijat
  Mäntsälän Urheilijat
  Peräkylän Ponnistus
  Porvoon Urheilijat
Utvalda föreningar och

| Form av resultaten:
Suomi Svenska English