Terwahölkkä ja -maraton 24.5.2014

Miehet 10 km

Smart Follow

        Starttid Mellantid
3,51 km
Mål
10,0 km km
 
1.   Janne Ukonmaanaho Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  11:15:00   10:51 (2)  30:33  
2.   Mårten Boström Sjundeå IF  FIN  11:15:00   10:50 (1)  30:52  
3.   Ivan Reznik Russia/Arkangel  RUS  11:15:00   10:54 (3)  32:19  
4.   Antti Taini Polar Electro Oy  FIN  11:15:00   10:59 (4)  32:34  
5.   Tapani Kärjä Kalajoen Junkkarit  FIN  11:15:00   11:30 (5)  33:24  
6.   Ossi Peltoniemi Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  11:15:00   11:38 (6)  33:28  
7.   Jani Ylisaukko-Oja Arctic Athletics Rovaniemi  FIN  11:15:00   11:38 (7)  33:31  
8.   Markku Nikkanen Limingan Niittomiehet  FIN  11:15:00   11:39 (8)  33:39  
9.   Tuomas Ahola Nivalan Urheilijat  FIN  11:15:00   12:00 (9)  34:28  
10.   Antti Nisula KP-V  FIN  11:15:00   12:32 (10)  36:14  
11.   Jari Huhta Lahden Ahkera  FIN  11:15:00   12:36 (11)  36:38  
12.   Arto Hiltula KeMak  FIN  11:15:00   12:49 (12)  37:14  
13.   Jari Kinnunen Suomussalmen Rasti  FIN  11:15:00   13:23 (13)  39:07  
14.   Kimmo Valokangas Oulun Ikiliikkujat  FIN  11:15:00   13:23 (14)  39:11  
15.   Reima Riihimäki OSAO KauL  FIN  11:15:00   13:43 (17)  39:36  
16.   Martti Korpi Pöyry Finland Oy  FIN  11:15:00   13:35 (16)  40:18  
17.   Teuvo Juuma Kuusamon eräveikot  FIN  11:15:00   14:09 (26)  40:24  
18.   Timo Kaveri Topi-Kalustaja OY  FIN  11:15:00   13:45 (18)  40:42  
19.   Antti Meriläinen Oulu  FIN  11:15:00   13:54 (19)  40:44  
20.   Kari Kokko Utajärven Urheilijat  FIN  11:15:00   13:56 (20)  40:52  
21.   Viljo Juntunen Suomussalmen Rasti  FIN  11:15:00   13:29 (15)  41:03  
22.   Janne Paavola Paljunilo.fi  FIN  11:15:00   14:10 (27)  41:24  
23.   Tuomas Säkkinen Oulun pyrintö  FIN  11:15:00   14:11 (28)  41:35  
24.   Niko Aitto-Oja   FIN  11:15:00   13:58 (22)  41:49  
25.   Jukka Heinonen WSP  FIN  11:15:00   13:57 (21)  41:53  
26.   Samuel Vaneeckhout Kuivasjärven Aura  BEL  11:15:00   13:58 (23)  41:58  
27.   Iikka Lesonen Liminka  FIN  11:15:00   14:18 (29)  42:06  
28.   Markku Arpala Kajaani  FIN  11:15:00   15:04 (42)  42:12  
29.   Hannu Syrjäpalo Polar Electro Oy  FIN  11:15:00   14:59 (40)  42:25  
30.   Markku Taskila Insuplast Finland Oy  FIN  11:15:00   14:20 (30)  42:26  
31.   Esko Hyvärinen Ruukki Metals Oy  FIN  11:15:00   14:33 (35)  42:28  
32.   Jarmo Sirniö Liminka  FIN  11:15:00   14:33 (36)  42:32  
33.   Olli Kyllönen Rovaniemi  FIN  11:15:00   14:44 (37)  42:59  
34.   Mika Aitto-Oja   FIN  11:15:00   14:25 (33)  43:01  
35.   Kari Vallius Oulu  FIN  11:15:00   14:32 (34)  43:06  
36.   Keijo Pulkkinen Kempeleen maraton klubi  FIN  11:15:00   14:20 (31)  43:17  
37.   Sakari Ollila Kuusamo  FIN  11:15:00   14:07 (25)  43:23  
38.   Anssi Kaija Polar Electro Oy  FIN  11:15:00   14:06 (24)  43:26  
39.   Tomi Honkakunnas Oulunsuun Heitto  FIN  11:15:00   14:56 (39)  43:30  
40.   Sami Oinas Rovaniemi  FIN  11:15:00   14:59 (41)  43:32  
41.   Jouko Huhtala Oulu  FIN  11:15:00   15:38 (47)  43:43  
42.   Matti Hämäläinen Insuplast Finland Oy  FIN  11:15:00   14:24 (32)  43:48  
43.   Hannu Ansala Pöyry Finland Oy  FIN  11:15:00   15:40 (49)  43:52  
44.   Dmitrii Akishev Russia/Arkangel  RUS  11:15:00   14:51 (38)  43:53  
45.   Jari-Pekka Varjonen Oulu  FIN  11:15:00   15:16 (43)  43:57  
46.   Jaakko Seppänen Liedakkala  FIN  11:15:00   15:43 (51)  44:41  
47.   Marco Halonen KLH  FIN  11:15:00   15:16 (44)  44:43  
48.   Juha Kähkölä Kemi  FIN  11:15:00   15:56 (55)  44:46  
49.   Heikki Komu Haukipudas  FIN  11:15:00   15:43 (52)  44:59  
50.   Jari Jansson Kempele  FIN  11:15:00   15:55 (54)  45:04  
51.   Veli-Pekka Korhonen Joensuu  FIN  11:15:00   15:32 (45)  45:16  
52.   Jarno Levonperä Oulun kamppailuklubi  FIN  11:15:00   15:37 (46)  45:34  
53.   Jani Rissanen Team Rimppakintut  FIN  11:15:00   15:39 (48)  45:43  
54.   Ghassen Souissi Kiviniemi  TUN  11:15:00   15:42 (50)  45:44  
55.   Chris Beresford Oulu  GBR  11:15:00   17:05 (73)  46:03  
56.   Kari Lohela Normek  FIN  11:15:00   15:59 (58)  46:15  
57.   Juha Karjalainen Muhos  FIN  11:15:00   15:58 (56)  46:21  
58.   Henri Lehikoinen Team LeLu  FIN  11:15:00   17:23 (78)  46:29  
59.   Miika Hakola Greenstep Oy  FIN  11:15:00   16:45 (66)  46:47  
60.   Juha Juntunen Kiuruveden Urheilijat  FIN  11:15:00   15:54 (53)  46:51  
61.   Ilpo Puolakanaho Kuusamo  FIN  11:15:00   16:06 (59)  47:05  
62.   Janne Törmänen Oulu  FIN  11:15:00   16:34 (64)  47:08  
63.   Santeri Kössi Oulu  FIN  11:15:00   16:30 (63)  47:17  
64.   Jaakko Alavuotunki IF Mairea Pommi  FIN  11:15:00   15:58 (56)  47:45  
65.   Tapio Peltola Tapsas Ultimate Racing Team  FIN  11:15:00   16:58 (67)  47:48  
66.   Jari Törmänen Oulu/Talenom  FIN  11:15:00   17:03 (70)  48:01  
67.   Eero Viittala Nokia/NSN  FIN  11:15:00   17:43 (83)  48:15  
68.   Antti Mikkola Oulu  FIN  11:15:00   16:12 (61)  48:16  
69.   Mikko Mäläskä Lemminkäinen  FIN  11:15:00   16:26 (62)  48:22  
70.   Jari Kyroaho Liminka  FIN  11:15:00   17:07 (75)  48:23  
71.   Anders Sandberg Borlänge CK  SWE  11:15:00   16:07 (60)  48:41  
72.   Pekka Korhonen Lybeckerin käsi- ja taideteolli  FIN  11:15:00   17:03 (71)  49:18  
73.   Ari Toivonen Pöyry Finland Oy  FIN  11:15:00   16:59 (68)  49:22  
74.   Tomi Kaismo Oulu  FIN  11:15:00   17:05 (73)  49:31  
75.   Petri Carmen Miamibeach/Ravenrun  USA  11:15:00   17:26 (80)  50:01  
76.   Kalle Yrjänä Ruukki, Siikajoki  FIN  11:15:00   17:10 (76)  50:04  
77.   Sakari Liedes Iisu  FIN  11:15:00   17:26 (79)  50:27  
78.   Iikka Isohookana Oulu/Talenom  FIN  11:15:00   17:04 (72)  50:37  
79.   Janne Ylipekkala Oulu/Talenom  FIN  11:15:00   20:23 (132)  50:48  
80.   Pekka Uusi-Autti Kempele  FIN  11:15:00   16:38 (65)  51:03  
81.   Marko Lakkala   FIN  11:15:00   18:42 (98)  51:04  
82.   Juha Rask Oulu  FIN  11:15:00   17:02 (69)  51:08  
83.   Mikko Paaso Puroila-talot  FIN  11:15:00   17:44 (85)  51:14  
84.   Pekka Keskitalo Kittilän Voima  FIN  11:15:00   18:32 (91)  51:16  
85.   Lasse Rasinkangas Ii  FIN  11:15:00   17:48 (87)  51:19  
86.   Arto Toikka DNA Business  FIN  11:15:00   17:37 (81)  51:27  
87.   Kimmo Tolppi Tornion  FIN  11:15:00   17:44 (84)  51:52  
88.   Pasi Piltonen Nokia  FIN  11:15:00   18:04 (89)  51:56  
89.   Jari Rajaniemi Nokia/NSN  FIN  11:15:00   17:41 (82)  52:12  
90.   Hannu Juutinen SK Pohjantähti  FIN  11:15:00   17:47 (86)  52:17  
91.   Vesa Haapala Team Takkula  FIN  11:15:00   19:18 (112)  52:21  
92.   Jani Lehto Oulu  FIN  11:15:00   19:13 (110)  52:26  
93.   Jouko Lyytikäinen Kempeleen maraton klubi  FIN  11:15:00   18:45 (99)  52:29  
94.   Taneli Mikkonen ISS Palvelut Oy  FIN  11:15:00   18:09 (90)  52:51  
95.   Antti Raninen Kemi  FIN  11:15:00   18:40 (97)  52:57  
96.   Heikki Imponen Kemi  FIN  11:15:00   19:32 (114)  53:16  
97.   Tuomo Leimorautio Lumijoki  FIN  11:15:00   18:32 (92)  53:17  
98.   Antti Pasanen Oulu  FIN  11:15:00   18:32 (93)  53:25  
99.   Aleksi Kuhajärvi Oulu  FIN  11:15:00   20:27 (136)  53:27  
100.   Jaakko Nivala Team Eräurheilijat  FIN  11:15:00   20:27 (135)  53:32  
101.   Erkki Hyhkö Pöyry Finland Oy  FIN  11:15:00   19:05 (107)  53:37  
102.   Mikko Kyllönen Oulu  FIN  11:15:00   18:53 (103)  53:38  
103.   Hannu Kesti Notkeat Seniorit  FIN  11:15:00   18:54 (104)  53:38  
104.   Marko Kallunki kaskipuu  FIN  11:15:00   18:38 (96)  53:40  
105.   Timo Pesonen WSP  FIN  11:15:00   21:07 (147)  53:59  
106.   Risto Jaakkola Kemijärvi  FIN  11:15:00   18:53 (102)  54:03  
107.   Ari Ylipahkala Oulu  FIN  11:15:00   17:16 (77)  54:04  
108.   Jukka Sirniö Oulu  FIN  11:15:00   20:23 (132)  54:15  
109.   Matti Kinnunen Universitet Tekniska Atlet  FIN  11:15:00   18:50 (101)  54:21  
110.   Martti Tyni Kuusamo  FIN  11:15:00   19:18 (111)  54:21  
111.   Janne Koskela Cimson Koulutuspalvelut Oy  FIN  11:15:00   19:07 (108)  54:32  
112.   Teemu Vähäkuopus Oulu/Talenom  FIN  11:15:00   20:29 (137)  54:41  
113.   Markku J Ahonen Pöyry Finland Oy  FIN  11:15:00   19:39 (118)  54:43  
114.   Pekka Koskela Nordea  FIN  11:15:00   19:11 (109)  54:50  
115.   Samuli Tenhovuori Pöyry Finland Oy  FIN  11:15:00   19:36 (115)  54:55  
116.   Antti Rovamo OSAO KauL  FIN  11:15:00   20:05 (128)  54:56  
117.   Petri Neittaanmäki Team Takkula  FIN  11:15:00   20:18 (131)  55:06  
118.   Pekka Juntunen Sinitähdet  FIN  11:15:00   18:32 (94)  55:26  
119.   Timo Kärki Nordea  FIN  11:15:00   19:40 (119)  55:29  
120.   Harri Lopina Pöyry Finland Oy  FIN  11:15:00   19:04 (106)  55:30  
121.   Panu Vikstedt Pöyry Finland Oy  FIN  11:15:00   19:39 (117)  55:31  
122.   Antti Jansson Oulu  FIN  11:15:00   20:24 (134)  55:37  
123.   Vladimir Chuvakov Russia/Arkangel  RUS  11:15:00   18:00 (88)  55:41  
124.   Mikko Haaga Haukipudas  FIN  11:15:00   20:37 (139)  55:42  
125.   Antti Vanhatalo YIT runners  FIN  11:15:00   20:38 (141)  55:43  
126.   Jari Rinne AMC/Kemi  FIN  11:15:00   19:56 (124)  55:45  
127.   Jarmo Palomaa Insuplast Finland Oy  FIN  11:15:00   19:25 (113)  55:48  
128.   Juho Pitkänen Team Takkula  FIN  11:15:00   23:23 (188)  55:49  
129.   Mika Ruostesuo Codenomicon Oy  FIN  11:15:00   19:38 (116)  55:50  
130.   Juha Poranen Kajaani  FIN  11:15:00   21:23 (159)  55:52  
131.   Toni Mettovaara Fujitsu Finland Oy  FIN  11:15:00   18:56 (105)  55:58  
132.   Kimmo Keinänen SK Uranus  FIN  11:15:00   19:48 (121)  56:00  
133.   Mikko Jänkälä Rovaniemi  FIN  11:15:00   20:04 (127)  56:04  
134.   Henri Honkonen Sbt suola  FIN  11:15:00   20:49 (143)  56:19  
135.   Sami Koskenniemi JMC Engine Oy  FIN  11:15:00   22:41 (181)  56:19  
136.   Tuomas Tuononen Code-Q  FIN  11:15:00   19:49 (123)  56:20  
137.   Jukka Taimisto Codenomicon Oy  FIN  11:15:00   21:20 (155)  56:44  
138.   Olavi Ollila Posio  FIN  11:15:00   18:36 (95)  56:50  
139.   Ilpo Kokkonen ESJU OY  FIN  11:15:00   20:50 (145)  56:50  
140.   Eelis Pernu Sbt suola  FIN  11:15:00   20:49 (142)  56:51  
141.   Jorma Uusitalo OSAO / Haukipudas  FIN  11:15:00   20:12 (130)  56:54  
142.   Eerik Sternberger Oulu  FIN  11:15:00   21:16 (152)  56:57  
143.   Pekka Syrjäpalo Eräurheilijat Ry  FIN  11:15:00   20:32 (138)  57:19  
144.   Jukka Virkkala Ouman Oy  FIN  11:15:00   21:59 (166)  57:20  
145.   Henry Kangastalo Oulu  FIN  11:15:00   22:17 (172)  57:20  
146.   Pekka Kivelä Oulu  FIN  11:15:00   21:09 (148)  57:25  
147.   Eero Hietapelto Oulu  FIN  11:15:00   21:10 (149)  57:25  
148.   Rene Lambert Vienna  FIN  11:15:00   22:34 (178)  57:26  
149.   Jukka Nikula Haapajärven kiilat  FIN  11:15:00   21:29 (161)  57:28  
150.   Jaakko Tiitinen Oulu  FIN  11:15:00   21:17 (153)  57:39  
151.   Miika Jokelainen Valostore  FIN  11:15:00   22:36 (179)  57:46  
152.   Juho Ylikulju JMC Engine Oy  FIN  11:15:00   22:42 (182)  57:51  
153.   Jesse Mikkola Cimson Koulutuspalvelut Oy  FIN  11:15:00   20:38 (140)  57:52  
154.   Ari Laukka Kaskipuu OY  FIN  11:15:00   20:11 (129)  57:52  
155.   Heikki Tuoriniemi Eximia Business Intelligence Oy  FIN  11:15:00   21:22 (157)  58:02  
155.   Reino Kähkölä Kemi  FIN  11:15:00   18:48 (100)  58:02  
157.   Juhani Ikonen Rokua konserni  FIN  11:15:00   20:59 (146)  58:19  
158.   Antti Savukoski Oulu  FIN  11:15:00   21:52 (163)  58:22  
159.   Hannu Vaittinen Oulu  FIN  11:15:00   20:01 (126)  58:22  
160.   Marko Veteläinen Ainon polkijat  FIN  11:15:00   23:35 (192)  58:29  
161.   Antti Tervonen Sbt suola  FIN  11:15:00   20:49 (144)  58:46  
162.   Arto Moisanen Oulu  FIN  11:15:00   22:20 (173)  58:53  
163.   Juho Hirsimäki Oulu  FIN  11:15:00   21:25 (160)  58:59  
164.   Tapio Niemi Oulu  FIN  11:15:00   19:45 (120)  59:06  
165.   Kyösti Hökkä Yli-ii  FIN  11:15:00   22:29 (175)  59:32  
166.   Nagendra Kolar Oulu  FIN  11:15:00   19:49 (122)  59:40  
167.   Sakari Kantomaa Oulu  FIN  11:15:00   19:58 (125)  59:45  
168.   Ville Toivanen Oulu/Talenom  FIN  11:15:00   22:14 (171)  59:49  
169.   Eemeli Katila Turku  FIN  11:15:00   23:55 (203)  59:55  
170.   Sakari Laaksonen Liminka  FIN  11:15:00   21:47 (162)  59:57  
171.   Jere Juntunen Kiuruveden Urheilijat  FIN  11:15:00   23:51 (201)  1:00:04  
172.   Tao Chen Oulu    11:15:00   21:14 (151)  1:00:34  
173.   Panu Jalas Oulu  FIN  11:15:00   21:58 (164)  1:01:20  
174.   Pauli Arbelius Turenki  FIN  11:15:00   21:59 (165)  1:01:42  
175.   Timo Väisänen Oulu  FIN  11:15:00   21:21 (156)  1:01:51  
176.   Pentti Mehtälä Caverion  FIN  11:15:00   21:20 (154)  1:01:56  
177.   Esa Tuulari Polar Electro Oy  FIN  11:15:00   23:44 (197)  1:02:03  
178.   Matti Isokoski Oulu  FIN  11:15:00   23:40 (194)  1:02:03  
178.   Jari Koskela Oulu  FIN  11:15:00   23:40 (195)  1:02:03  
180.   Taneli Kivioja WSP  FIN  11:15:00   22:02 (168)  1:02:06  
181.   Erkki Hänninen Kokkola  FIN  11:15:00   22:43 (184)  1:02:07  
182.   Ari Pohto Oulu  FIN  11:15:00   22:22 (174)  1:02:09  
183.   Jarmo Havana Köppäukot  FIN  11:15:00   22:33 (177)  1:02:34  
184.   Vesa Tornberg Nokia/NSN  FIN  11:15:00   22:08 (170)  1:02:35  
185.   Teemu Hanni Kempele  FIN  11:15:00   22:08 (169)  1:03:18  
186.   Antti-Jussi Vuotikka Oulu  FIN  11:15:00   23:39 (193)  1:03:35  
187.   Sven Eliasson Karensuanto Bensin  SWE  11:15:00   22:40 (180)  1:04:06  
188.   Teijo Kinnunen Code-Q  FIN  11:15:00   21:11 (150)  1:04:12  
189.   Tero Rontti Codenomicon Oy  FIN  11:15:00   21:22 (158)  1:04:14  
190.   Janne Annala Lemminkäinen  FIN  11:15:00   24:25 (206)  1:04:23  
191.   Antti Hautala Mänitsö Top Team  FIN  11:15:00   23:55 (202)  1:04:26  
192.   Timo Hannuksela Pörhö  FIN  11:15:00   23:41 (196)  1:04:37  
193.   Topias Kangas Valostore  FIN  11:15:00   23:50 (200)  1:04:48  
194.   Toni Kariniemi OsNa  FIN  11:15:00   26:39 (231)  1:04:50  
195.   Terho Virtanen Piippolan ammatti- ja kulttuuri  FIN  11:15:00   23:49 (199)  1:04:53  
196.   Tommi Koski Raahe  FIN  11:15:00   22:50 (186)  1:05:01  
197.   Joni Inkala Linja Arkkitehdit Oy  FIN  11:15:00   25:16 (221)  1:05:12  
198.   Pasi Kehus Oplax Oy  FIN  11:15:00   23:29 (189)  1:05:23  
199.   Marko Kylmänen Kello  FIN  11:15:00   22:01 (167)  1:05:23  
200.   Karl Berg Åhus  SWE  11:15:00   23:33 (191)  1:05:28  
201.   Ari Luhtaniemi Polar Electro Oy  FIN  11:15:00   22:29 (175)  1:05:29  
202.   Pave Mikkonen Archeus Oy  FIN  11:15:00   24:29 (209)  1:05:34  
203.   Kari Reponen Nokia/NSN  FIN  11:15:00   23:32 (190)  1:05:39  
204.   Jarno Seppänen Haukipudas  FIN  11:15:00   24:32 (212)  1:05:43  
205.   Valtteri Ahlqvist OsNa  FIN  11:15:00   26:39 (230)  1:05:45  
206.   Vesa Oikarinen Caverion  FIN  11:15:00   24:29 (211)  1:05:46  
207.   Juhana Rautio Insuplast Finland Oy  FIN  11:15:00   23:45 (198)  1:05:46  
208.   Tommi Suni Oulu  FIN  11:15:00   26:10 (226)  1:05:55  
209.   Sami Impiö Caverion  FIN  11:15:00   24:29 (210)  1:06:21  
210.   Jari Tuomaala Kastelli-talot Oy  FIN  11:15:00   24:38 (214)  1:06:36  
211.   Toivo Saikkonen Oulu  FIN  11:15:00   24:16 (205)  1:06:39  
212.   Antti Rautio Archeus Oy  FIN  11:15:00   24:28 (208)  1:06:54  
213.   Antti Virkkula Oulu  FIN  11:15:00   25:23 (223)  1:06:55  
214.   Jouni Kivilahti Oulu  FIN  11:15:00   25:00 (219)  1:07:16  
215.   Juhani Nikula WSP  FIN  11:15:00   24:03 (204)  1:07:20  
216.   Teuvo Kolmonen Tervola  FIN  11:15:00   23:15 (187)  1:07:48  
217.   Jouni Höyhtyä Kastelli-talot Oy  FIN  11:15:00   24:47 (216)  1:08:00  
218.   Kamaldeep Singh Coor Service Management    11:15:00   22:42 (182)  1:08:20  
219.   Jarno Helassalo Äkäslompolo Sport shop  FIN  11:15:00   24:58 (218)  1:08:25  
220.   Mika Hiltunen Oulu/Talenom  FIN  11:15:00   26:18 (227)  1:08:40  
221.   Jani Pikkupeura Ammattiopisto Luovi  FIN  11:15:00   24:26 (207)  1:08:46  
222.   Ismo Pitkänen Pöyry Finland Oy  FIN  11:15:00   24:35 (213)  1:08:50  
223.   Kari Saapunki Ruka Golf  FIN  11:15:00      1:09:32  
224.   Olli-Pekka Kuosmanen Iisalmi  FIN  11:15:00   25:36 (224)  1:09:51  
225.   Hanne Tegelberg Oulunsalo  FIN  11:15:00   26:30 (228)  1:10:00  
226.   Aulis Meriläinen Oulu Suorajakelu  FIN  11:15:00   22:46 (185)  1:10:36  
227.   Aleksi Niskala Oplax Oy  FIN  11:15:00   25:18 (222)  1:11:04  
228.   Erno Marjanen OsNa  FIN  11:15:00   26:39 (229)  1:11:46  
229.   Mikko Montonen Oulu  FIN  11:15:00   28:23 (241)  1:12:27  
230.   Kari Kangaskorte Normek  FIN  11:15:00   28:34 (243)  1:12:29  
231.   Visa-Pekka Larivaara Pipelife  FIN  11:15:00   27:01 (234)  1:12:51  
231.   Pekka Larivaara Oulu  FIN  11:15:00   27:00 (233)  1:12:51  
233.   Pyry Mikkonen   FIN  11:15:00   27:25 (236)  1:13:25  
234.   Jani Herranen Ylivieska  FIN  11:15:00   28:23 (240)  1:14:02  
235.   Tommi Viitala Huiskanmäenhulivilit  FIN  11:15:00   27:19 (235)  1:14:07  
236.   Antti Orava Ouman Oy  FIN  11:15:00   24:45 (215)  1:14:21  
237.   Jarkko Saarikettu Oulu  FIN  11:15:00   24:47 (216)  1:14:42  
238.   Pentti Pärnänen Oulu  FIN  11:15:00   29:22 (249)  1:14:44  
239.   Kiril Kangas Pöyry Finland Oy  FIN  11:15:00   26:40 (232)  1:16:33  
240.   Matti Sipola Polar Electro Oy  FIN  11:15:00   25:12 (220)  1:16:37  
241.   Sari Hallikainen Nurmijärvi  FIN  11:15:00   27:31 (237)  1:17:17  
242.   Jarkko Hemmi Oulu  FIN  11:15:00   25:37 (225)  1:17:36  
243.   Mauri Järnström Oulu  FIN  11:15:00   28:41 (245)  1:17:42  
244.   Jarmo Niemelä Oulu  FIN  11:15:00   31:00 (255)  1:18:25  
245.   Hannu Siltala Normek  FIN  11:15:00   28:34 (242)  1:18:28  
246.   Pentti Laurila Haapavesi  FIN  11:15:00   29:18 (247)  1:18:51  
247.   Juhani Rönkkömäki Siikalatva  FIN  11:15:00   29:25 (250)  1:19:09  
248.   Sami Savilaakso Oulu/Talenom  FIN  11:15:00   29:14 (246)  1:19:42  
249.   Joonas Laru Sbt suola  FIN  11:15:00      1:20:13  
250.   Teuvo Välikangas Y-Tili Oy  FIN  11:15:00   28:39 (244)  1:20:19  
251.   Timo Jaakkola Kemijärvi  FIN  11:15:00   29:19 (248)  1:22:26  
252.   Simo Seppänen Raahe  FIN  11:15:00   30:40 (254)  1:23:03  
253.   Tapio Kokko Perinteiset pystykorvat ry.  FIN  11:15:00   30:40 (253)  1:23:03  
254.   Markku Kaikkonen Kuivaniemen yritys  FIN  11:15:00   27:55 (238)  1:23:21  
255.   Hannu Takkula Team Takkula  FIN  11:15:00   28:00 (239)  1:24:29  
256.   Jouni Seppänen Pehutec  FIN  11:15:00   29:39 (251)  1:31:07  
257.   Antti Härmä Pehutec  FIN  11:15:00   29:40 (252)  1:31:07  
258.   Tauno Tommilammi Oulu  FIN  11:15:00   31:23 (256)  1:32:16  
   Pekka Hekkala Ammattiopisto Luovi  FIN  11:15:00      ej startad  
   Juha Rönty HOPE  FIN  11:15:00      ej startad  
   Rami Salmela Caverion  FIN  11:15:00      ej startad  
   Kari Kalastaja Graalin Urheilijat  FIN  11:15:00      ej startad  
   Eemeli Vedenoja Pehutec  FIN  11:15:00      ej startad  
   Marko Ruokokoski Oulu Firefighters  FIN  11:15:00      ej startad  
   Petri Kelhälä ESJU OY  FIN  11:15:00      bröt  
   Jari Mällinen Oulu  FIN  11:15:00      bröt  
   Jorma Ellilä Haukipudas  FIN  11:15:00      bröt  
   Subramanian Murugan Oulu    11:15:00      ej startad  
   Jaakko Mikkola Prisma Linnanmaa  FIN  11:15:00      ej startad  
   Antti Kiiveri Codenomicon Oy  FIN  11:15:00      ej startad  
   Kari Vimpari JMC Engine Oy  FIN  11:15:00      ej startad  
   Ville Niskasaari Linja Arkkitehdit Oy  FIN  11:15:00      ej startad  
   Sampo Kotajärvi Uniresta Oy  FIN  11:15:00      ej startad  
   Rikke Kuipers Codenomicon Oy  FIN  11:15:00      ej startad  
   Ilkka Miettunen AC Altavastaajat  FIN  11:15:00      ej startad  
   Matti Kääntä WSP  FIN  11:15:00      ej startad  
   Jaakko Ojakoski Sbt suola  FIN  11:15:00      ej startad  
   Petteri Paananen Eximia Business Intelligence Oy  FIN  11:15:00      ej startad  
   Simo Seppänen Raahe  FIN  11:15:00      ej startad  
   Hannu Suojanen WSP  FIN  11:15:00      ej startad  
   Ari Takanen Codenomicon Oy  FIN  11:15:00      ej startad  
   Henry Aulakoski Valostore  FIN  11:15:00      ej startad  
   Seppo Antila Oulu  FIN  11:15:00      ej startad  
   Esko Eronen Kajaanin Kipinä  FIN  11:15:00      ej startad  
   Mikko Hannula Cimson Koulutuspalvelut Oy  FIN  11:15:00      ej startad  
   Mikko Antila Jyväskylä  FIN  11:15:00      ej startad  
   Jukka Tammisto Codenomicon Oy  FIN  11:15:00      ej startad  
   Harri Tuomela Raahe  FIN  11:15:00      ej startad  
   Jouko Perttula WSP  FIN  11:15:00      ej startad  
   Juha Parviainen Pöyry Finland Oy  FIN  11:15:00      ej startad  
   Petri Paasovaara Pöyry Finland Oy  FIN  11:15:00      ej startad  
   Jussi Rautio OYS vapari  FIN  11:15:00      ej startad  
   Antti Ronkainen Vantaa  FIN  11:15:00      ej startad  
   Pertti Turunen Ammattiopisto Luovi  FIN  11:15:00      ej startad  
   Teemu Ruonakangas Sbt suola  FIN  11:15:00      ej startad  
   Henri Honkala Pehutec  FIN  11:15:00      ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English