Terwahölkkä ja -maraton 24.5.2014

Miehet maraton

Smart Follow

        Starttid Mellantid
3,35 km
Mellantid
14,86 km
Mellantid
20,66 km
Mellantid
24,51 km
Mellantid
35,96 km
Mellantid
41,76 km

Mål
42,2 km km
 
1.   Jouni Holappa Haukipudas hiipiä  FIN  12:00:00   11:47 (1)  52:01 (1)  1:12:36 (1)  1:26:37 (1)  2:12:18 (1)  2:37:47 (1)  2:39:43 (1)  2:39:43  
2.   Teemu Manninen Kokkola KTU  FIN  12:00:00   13:55 (3)  1:03:05 (3)  1:27:31 (3)  1:43:35 (3)  2:31:09 (3)  2:54:44 (2)  2:56:28 (2)  2:56:28  
3.   Jussi Herttuala Aavasaksan urheilijat  FIN  12:00:00   12:37 (2)  58:04 (2)  1:22:15 (2)  1:38:41 (2)  2:30:39 (2)  2:57:01 (3)  2:58:41 (3)  2:58:41  
4.   Matti Eskelinen Oulu  FIN  12:00:00   14:00 (5)  1:03:13 (4)  1:28:25 (4)  1:45:22 (4)  2:38:12 (4)  3:05:58 (4)  3:07:50 (4)  3:07:50  
5.   Antti Ihme Puroila-talot  FIN  12:00:00   14:40 (8)  1:04:42 (7)  1:29:39 (7)  1:46:42 (7)  2:40:16 (5)  3:10:47 (5)  3:12:53 (5)  3:12:56  
6.   Esa Vehkalahti AfterRacingTeam  FIN  12:00:00   14:30 (7)  1:05:10 (8)  1:30:44 (8)  1:47:49 (8)  2:41:37 (7)  3:11:24 (6)  3:13:26 (6)  3:13:27  
7.   Timo Juntunen Kempele  FIN  12:00:00   14:01 (6)  1:04:26 (6)  1:29:28 (6)  1:46:37 (6)  2:41:33 (6)  3:11:36 (7)  3:13:50 (7)  3:13:52  
8.   Pekka Leinonen Kuusamo  FIN  12:00:00   15:13 (10)  1:07:51 (10)  1:34:21 (10)  1:52:14 (10)  2:45:11 (8)  3:13:12 (8)  3:15:03 (8)  3:15:08  
9.   Tuomas Lukkaroinen Oulu  FIN  12:00:00   15:39 (14)  1:10:06 (14)  1:36:53 (14)  1:55:28 (14)  2:52:37 (11)  3:22:00 (9)  3:23:44 (9)  3:23:52  
10.   Lauri Alakuijala Helsinki Triathlon  FIN  12:00:00   13:59 (4)  1:03:34 (5)  1:29:21 (5)  1:46:35 (5)  2:47:00 (9)     3:25:38 (10)  3:25:41  
11.   Harri Paalijärvi Wasa Triathlon  FIN  12:00:00   16:02 (17)  1:11:14 (17)  1:39:06 (17)  1:57:39 (17)  2:54:27 (13)  3:24:26 (10)  3:26:19 (11)  3:26:30  
12.   Janne Siikaluoma Sodankylä  FIN  12:00:00   15:49 (16)  1:10:23 (15)  1:38:15 (16)  1:56:53 (16)  2:54:34 (14)  3:24:35 (11)  3:26:38 (12)  3:26:45  
13.   Jaakko Mikkonen Nittedal IL  NOR  12:00:00   15:23 (13)  1:08:36 (13)  1:35:25 (13)  1:53:30 (11)  2:52:30 (10)  3:25:12 (12)  3:27:21 (13)  3:27:27  
14.   Mikko Merihaara KPK 24/7 P.PEESI  FIN  12:00:00   16:38 (21)  1:13:44 (22)  1:42:24 (24)  2:01:34 (24)  2:58:15 (19)  3:26:35 (13)  3:28:22 (14)  3:28:38  
15.   Juha Määttä Oulu  FIN  12:00:00   16:55 (25)  1:13:32 (21)  1:41:15 (20)  1:59:53 (20)  2:57:09 (16)  3:26:44 (15)  3:28:28 (15)  3:28:44  
16.   Antti Siipola Oulu  FIN  12:00:00   16:10 (18)  1:11:02 (16)  1:38:14 (15)  1:56:51 (15)  2:55:38 (15)  3:26:41 (14)  3:28:40 (16)  3:28:46  
17.   Petteri Seppänen Oulu  FIN  12:00:00   15:16 (12)  1:08:26 (12)  1:35:19 (12)  1:53:32 (12)  2:54:00 (12)  3:27:42 (16)  3:29:37 (17)  3:29:42  
18.   Jukka Ala-Mattila Kestävyyttä pintakaasulla 24/7  FIN  12:00:00   15:49 (15)  1:11:14 (18)  1:39:06 (18)  1:58:01 (18)  2:57:27 (18)  3:28:27 (17)  3:30:26 (18)  3:30:34  
19.   Sami Niska Espoo  FIN  12:00:00   16:43 (23)  1:13:58 (23)  1:42:21 (23)  2:01:20 (23)  3:00:18 (21)  3:31:04 (19)  3:32:57 (19)  3:33:13  
20.   Juha Talman Nokia/NSN  FIN  12:00:00   15:13 (11)  1:07:56 (11)  1:35:04 (11)  1:54:14 (13)  2:57:09 (17)  3:31:01 (18)  3:33:20 (20)  3:33:30  
21.   Olli Heinikoski Kuivaniemen Isku  FIN  12:00:00   16:44 (24)  1:14:01 (24)  1:42:09 (22)  2:01:02 (22)  3:00:18 (22)  3:32:50 (20)  3:34:45 (21)  3:35:03  
22.   Joona Lahtinen Kainuun Prikaati  FIN  12:00:00   14:43 (9)  1:05:31 (9)  1:32:44 (9)  1:52:14 (9)  2:58:54 (20)  3:35:25 (21)  3:37:40 (22)  3:37:47  
23.   Juha Hiltula Kokkola  FIN  12:00:00   18:56 (44)  1:20:59 (40)  1:51:37 (40)  2:11:47 (37)  3:10:34 (30)  3:38:27 (23)  3:39:56 (23)  3:40:20  
24.   Hannu Saarenpää Oulu  FIN  12:00:00   16:57 (26)  1:14:24 (28)  1:43:05 (28)  2:02:28 (27)  3:04:41 (24)  3:37:59 (22)  3:40:12 (24)  3:40:28  
25.   Risto Liimatainen Keminmaa  FIN  12:00:00   18:04 (34)  1:18:32 (33)  1:49:13 (34)  2:09:32 (34)  3:10:32 (28)  3:40:50 (24)  3:42:33 (25)  3:42:58  
26.   Veli-Matti Ek Tampereen Maratonklubi  FIN  12:00:00   18:02 (33)  1:18:34 (34)  1:49:12 (33)  2:09:29 (33)  3:10:30 (27)  3:41:32 (25)  3:43:31 (26)  3:43:54  
27.   Sami Herva Lapin Muovi Oy  FIN  12:00:00   17:26 (29)  1:17:23 (31)  1:47:18 (31)  2:07:22 (30)  3:09:44 (26)  3:42:35 (27)  3:44:37 (27)  3:44:47  
28.   Esa Palokangas Rovaniemi  FIN  12:00:00   16:43 (22)  1:14:03 (27)  1:42:31 (26)  2:01:36 (25)  3:04:50 (25)  3:42:26 (26)  3:44:39 (28)  3:44:51  
29.   Kai-Matias Simuna Liminka  FIN  12:00:00   18:52 (42)  1:20:54 (39)  1:51:22 (37)  2:10:29 (36)  3:10:32 (29)  3:45:00 (28)  3:46:37 (29)  3:47:13  
30.   Markku Heikkilä Ii  FIN  12:00:00   17:47 (32)  1:17:35 (32)  1:47:52 (32)  2:07:50 (31)  3:10:57 (31)  3:45:18 (29)  3:46:49 (30)  3:47:16  
31.   Teemu Marku RC /C  FIN  12:00:00   18:52 (43)  1:20:23 (36)  1:51:37 (41)  2:12:20 (41)  3:15:00 (36)  3:45:44 (30)  3:47:39 (31)  3:48:12  
32.   Roger Sandberg IF Standard  FIN  12:00:00   17:46 (31)  1:17:02 (30)  1:46:24 (29)  2:05:52 (29)  3:12:07 (33)  3:46:35 (31)  3:48:36 (32)  3:48:57  
33.   Antti Karjalainen Kokkola  FIN  12:00:00   18:24 (38)  1:20:27 (38)  1:51:17 (36)  2:11:58 (38)  3:14:46 (34)  3:47:06 (32)  3:49:08 (35)  3:49:30  
34.   Stefan Vesterkvist Sigma-kilta, Oulun Yliopisto  FIN  12:00:00   19:41 (59)  1:21:27 (43)  1:52:44 (44)  2:14:23 (45)  3:16:26 (39)  3:47:51 (34)  3:48:40 (33)  3:49:42  
35.   Mikko Vähäsarja Nokia/NSN  FIN  12:00:00   18:46 (39)  1:21:10 (42)  1:51:33 (38)  2:11:59 (39)  3:14:52 (35)  3:47:33 (33)  3:49:04 (34)  3:49:49  
36.   Antti Korhonen Oulu  FIN  12:00:00   17:33 (30)  1:14:02 (26)  1:42:25 (25)  2:02:26 (26)  3:15:03 (37)  3:48:56 (36)  3:50:31 (36)  3:50:59  
37.   Frank Esselström Esse    12:00:00   16:14 (19)  1:12:10 (19)  1:39:48 (19)  1:58:17 (19)  3:02:28 (23)  3:48:55 (35)  3:51:26 (37)  3:51:34  
38.   Jussi Ahoniemi Vantaa  FIN  12:00:00   17:01 (27)  1:14:02 (25)  1:42:48 (27)  2:02:59 (28)  3:11:01 (32)  3:50:26 (37)  3:53:00 (40)  3:53:14  
39.   Vesa Kylmänen Tupos  FIN  12:00:00   19:26 (55)  1:22:16 (49)  1:53:09 (46)  2:14:06 (44)  3:18:01 (41)  3:51:04 (38)  3:52:36 (38)  3:53:27  
40.   Jaakko Tihinen Muhos  FIN  12:00:00   19:02 (47)  1:22:51 (54)  1:54:28 (53)  2:16:07 (54)  3:20:37 (45)  3:52:00 (40)  3:52:52 (39)  3:53:50  
41.   Ari Kokko Kodin1 Sisustajantori  FIN  12:00:00   18:11 (35)  1:18:42 (35)  1:49:19 (35)  2:09:34 (35)  3:16:03 (38)  3:51:44 (39)  3:53:25 (41)  3:53:51  
42.   Johannes Vasalampi Taivalkoski  FIN  12:00:00   18:59 (45)  1:21:48 (48)  1:54:18 (50)  2:15:52 (51)  3:20:43 (46)  3:52:51 (41)  3:54:12 (44)  3:55:04  
43.   Tuomas Girsen Terässiilit  FIN  12:00:00   19:17 (53)  1:22:52 (55)  1:54:29 (54)  2:16:09 (55)  3:20:43 (48)  3:52:53 (43)  3:54:07 (43)  3:55:05  
44.   Tuomas Laukka Madekosken Marakandit  FIN  12:00:00   20:52 (73)  1:25:07 (66)  1:56:14 (59)  2:15:54 (53)  3:20:13 (44)  3:52:51 (42)  3:54:06 (42)  3:55:06  
45.   Antti Ylihuttula Nokia/NSN  FIN  12:00:00   20:38 (67)  1:25:19 (70)  1:57:07 (63)  2:17:56 (61)  3:21:47 (50)  3:53:18 (44)  3:54:40 (45)  3:55:40  
46.   Mikko Tykkyläinen Kiiminki  FIN  12:00:00   19:11 (52)  1:21:33 (46)  1:54:02 (47)  2:15:32 (49)  3:20:48 (49)  3:54:21 (45)  3:56:11 (47)  3:56:53  
47.   Aniol Bach Coma 8th floor lo perfa    12:00:00   18:47 (40)  1:22:26 (51)  1:54:04 (48)  2:15:01 (48)  3:20:43 (47)     3:56:11 (46)  3:57:05  
48.   Eero Järvilehto Oulu  FIN  12:00:00   19:52 (61)  1:24:45 (63)  1:56:40 (61)  2:17:58 (62)  3:23:29 (51)  3:56:22 (46)  3:57:20 (48)  3:58:24  
49.   Ilpo Airio Turku  FIN  12:00:00   18:21 (36)  1:23:45 (58)  1:56:00 (58)  2:17:51 (60)  3:24:02 (52)     3:58:20 (49)  3:58:43  
50.   Jani Ruure Tornio  FIN  12:00:00   19:06 (49)  1:20:27 (37)  1:52:02 (42)  2:14:04 (43)  3:20:12 (43)  3:56:27 (47)  3:58:20 (50)  3:58:52  
51.   Markku Uusitalo Pöyry Finland Oy  FIN  12:00:00   20:04 (64)  1:25:16 (69)  1:57:21 (66)  2:19:00 (64)  3:24:43 (54)  3:58:34 (48)  3:59:55 (51)  4:01:04  
52.   Asko Kumpula vaasa  FIN  12:00:00   20:32 (66)  1:26:15 (72)  1:59:00 (73)  2:20:38 (70)  3:28:34 (63)  3:59:12 (49)  3:59:59 (52)  4:01:12  
53.   Juho Vanhatalo Raanujärven toivo  FIN  12:00:00   22:04 (88)  1:26:52 (74)  1:58:41 (72)  2:19:58 (68)  3:27:26 (58)  4:00:23 (50)  4:01:00 (53)  4:02:26  
54.   Jani Mällinen Ojan Rauta Maraton Team  FIN  12:00:00   18:59 (46)  1:21:48 (47)  1:54:18 (49)  2:15:52 (52)  3:24:24 (53)  4:01:00 (51)  4:02:16 (54)  4:03:08  
55.   Kalevi Väisänen Pudasjärvi  FIN  12:00:00   19:38 (57)  1:23:10 (57)  1:55:59 (57)  2:17:33 (59)  3:25:46 (55)  4:01:14 (52)  4:02:55 (55)  4:03:32  
56.   Lauri Alasaarela Oulu University  FIN  12:00:00   19:06 (50)  1:21:30 (45)  1:52:28 (43)  2:13:47 (42)  3:27:07 (57)  4:02:02 (54)  4:03:43 (56)  4:04:02  
57.   Petri Taskinen Kiiminki  FIN  12:00:00   18:49 (41)  1:21:10 (41)  1:51:34 (39)  2:12:00 (40)  3:19:52 (42)  4:01:51 (53)  4:03:49 (57)  4:04:33  
58.   Henri Kantola Siikajoki  FIN  12:00:00   21:20 (81)  1:27:44 (77)  2:00:46 (78)  2:22:40 (75)  3:30:39 (66)  4:04:32 (56)  4:05:51 (58)  4:06:44  
59.   Erkki Tasala Hemascon Oy  FIN  12:00:00   21:03 (78)  1:28:21 (82)  2:01:14 (79)  2:23:44 (79)  3:31:29 (67)  4:03:49 (55)  4:05:54 (59)  4:07:05  
60.   Johannes Pulkkinen Madekosken Marakandit  FIN  12:00:00   20:52 (72)  1:25:07 (65)  1:57:36 (68)  2:19:23 (67)  3:28:25 (61)  4:05:01 (57)  4:06:17 (60)  4:07:16  
61.   Mikko Suomela Hailuoto  FIN  12:00:00   21:43 (85)  1:27:06 (75)  1:59:18 (75)  2:21:20 (72)  3:30:20 (65)  4:05:46 (58)  4:07:01 (61)  4:08:21  
62.   Teemu Palokangas Oulu  FIN  12:00:00   20:01 (62)  1:23:09 (56)  1:55:02 (56)  2:16:59 (57)  3:28:31 (62)  4:07:38 (59)  4:09:45 (64)  4:10:19  
63.   Jukka Sirviö Oulu  FIN  12:00:00   23:14 (92)  1:26:39 (73)  1:59:15 (74)  2:21:44 (73)  3:31:49 (68)  4:07:54 (60)  4:08:34 (62)  4:10:22  
64.   Jani Otsukka Nokia/NSN  FIN  12:00:00   20:03 (63)  1:24:29 (61)  1:56:47 (62)  2:18:24 (63)  3:25:51 (56)  4:08:15 (62)  4:09:44 (63)  4:10:50  
65.   Mikko Heinikoski Kuivaniemen Isku  FIN  12:00:00   20:41 (69)  1:25:14 (68)  1:57:17 (64)  2:19:16 (65)  3:29:53 (64)  4:08:02 (61)  4:09:55 (65)  4:10:51  
66.   Tuomas Koistinen Ot-service  FIN  12:00:00   19:04 (48)  1:22:50 (53)  1:54:26 (52)  2:15:37 (50)  3:28:17 (60)  4:08:24 (63)  4:10:12 (66)  4:11:07  
67.   Paavo Orajärvi Oulu  FIN  12:00:00   19:43 (60)  1:25:08 (67)  1:58:12 (69)  2:20:08 (69)  3:28:04 (59)  4:08:39 (64)  4:10:57 (67)  4:12:07  
68.   Hannu Rauhala Kokkola  FIN  12:00:00   21:49 (86)  1:27:47 (78)  2:00:22 (76)  2:22:43 (76)  3:32:20 (70)  4:08:56 (65)  4:11:16 (68)  4:12:29  
69.   Antti Tervo Kajaani  FIN  12:00:00   16:23 (20)  1:13:18 (20)  1:41:40 (21)  2:00:47 (21)  3:16:44 (40)  4:10:21 (66)  4:13:11 (69)  4:13:23  
70.   Eemeli Saastamoinen Oulu  FIN  12:00:00   20:56 (74)  1:28:20 (81)  2:01:27 (80)  2:23:48 (80)  3:35:39 (74)  4:14:12 (68)  4:15:42 (70)  4:16:48  
71.   Juha Lyly-Yrjänäinen Transtech Oy  FIN  12:00:00   18:22 (37)  1:22:26 (50)  1:54:21 (51)  2:14:55 (47)  3:32:05 (69)  4:14:02 (67)  4:16:54 (72)  4:17:18  
72.   Jarkko Kallio ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   20:40 (68)  1:24:57 (64)  1:56:20 (60)  2:17:32 (58)  3:32:37 (71)  4:15:31 (69)  4:16:47 (71)  4:17:50  
72.   Vesa Keränen Rovaniemi  FIN  12:00:00   19:06 (51)  1:22:42 (52)  1:54:30 (55)  2:16:21 (56)  3:35:10 (73)  4:15:33 (70)  4:17:20 (74)  4:17:50  
74.   Oskari Itälahti Oulu  FIN  12:00:00   21:01 (75)  1:28:19 (80)  2:02:52 (82)  2:26:02 (82)  3:40:11 (75)  4:16:23 (71)  4:17:20 (73)  4:18:27  
75.   Jere Väisänen Oulu  FIN  12:00:00   21:25 (82)  1:31:58 (89)  2:07:48 (87)  2:30:51 (86)  3:42:04 (80)     4:19:45 (75)  4:20:46  
76.   Jarmo Lehto Kello  FIN  12:00:00   20:45 (71)  1:25:31 (71)  1:58:27 (70)  2:21:59 (74)  3:40:22 (76)  4:19:04 (72)  4:20:31 (76)  4:21:48  
77.   Ari Nykänen KuiAu  FIN  12:00:00   17:13 (28)  1:16:35 (29)  1:47:14 (30)  2:08:42 (32)  3:34:39 (72)  4:19:12 (73)  4:21:40 (77)  4:21:59  
78.   Erno Impola Oulun Yliopisto  FIN  12:00:00   21:01 (75)  1:28:19 (79)  2:02:52 (81)  2:26:02 (83)  3:41:13 (79)  4:20:47 (74)  4:21:45 (78)  4:22:52  
79.   Antti Kinnunen Retkiryhmä 06  FIN  12:00:00   20:41 (70)  1:24:35 (62)  1:57:18 (65)  2:19:22 (66)  3:41:08 (78)  4:20:58 (75)  4:22:19 (79)  4:23:15  
80.   Jaakko Lehtimäki Oulu  FIN  12:00:00   21:19 (80)  1:28:57 (83)  2:03:29 (84)  2:27:16 (84)  3:42:27 (81)  4:21:28 (76)  4:22:50 (80)  4:24:05  
81.   Juha-Matti Rantala Kajaani  FIN  12:00:00   20:10 (65)  1:27:24 (76)  2:00:39 (77)  2:23:22 (77)  3:42:55 (83)  4:21:29 (77)  4:23:05 (81)  4:24:08  
82.   Mikko Iivanainen Mäntsälä  FIN  12:00:00   21:11 (79)  1:30:34 (85)  2:03:18 (83)  2:25:40 (81)  3:40:42 (77)     4:24:11 (83)  4:25:25  
83.   Jani Kujala Vaasan Veltot  FIN  12:00:00   23:21 (93)  1:34:20 (90)  2:09:17 (89)  2:33:07 (90)  3:45:54 (85)     4:23:52 (82)  4:25:31  
84.   Juha Palomäki Alavus  FIN  12:00:00   21:56 (87)  1:31:40 (87)  4:23:11 (104)  2:32:15 (88)  3:47:40 (86)     4:24:19 (84)  4:25:35  
85.   Antti Yrjönen Sigma-kilta, Oulun Yliopisto  FIN  12:00:00   19:40 (58)  1:21:27 (44)  1:52:44 (45)  2:14:28 (46)  3:43:03 (84)  4:23:51 (78)  4:25:01 (85)  4:26:03  
86.   Tommi Pasanen Oulu  FIN  12:00:00   24:02 (96)  1:37:29 (97)  2:13:41 (95)  2:37:54 (96)  3:51:49 (91)     4:26:06 (86)  4:27:37  
87.   Jarkko Herronen Kokkola  FIN  12:00:00   21:02 (77)  1:30:18 (84)  2:04:28 (85)  2:27:35 (85)  3:42:37 (82)  4:25:09 (79)  4:27:19 (88)  4:28:06  
88.   Jaakko Kesti Pyykösjärven Pullistus  FIN  12:00:00   24:37 (99)  1:36:46 (96)  2:12:40 (93)  2:37:19 (95)  3:50:59 (89)  4:26:45 (80)  4:27:14 (87)  4:28:59  
89.   Jani Vuori Kyrönmaan Pallo  FIN  12:00:00   22:29 (91)  1:36:04 (92)  2:12:37 (91)  2:36:54 (92)  3:50:58 (88)  4:28:11 (81)  4:29:29 (89)  4:30:59  
90.   Jari Vuoti Jänispalvelu  FIN  12:00:00   24:25 (98)  1:36:44 (95)  2:12:39 (92)  2:37:16 (93)  3:51:04 (90)  4:30:45 (82)  4:31:32 (90)  4:33:09  
91.   Tomi Kovanen Oulun Yliopisto  FIN  12:00:00   19:35 (56)  1:24:12 (60)  1:57:29 (67)  2:20:50 (71)  3:48:17 (87)  4:35:19 (83)  4:37:25 (91)  4:38:01  
92.   Pauli Väisänen Sigma-kilta, Oulun Yliopisto  FIN  12:00:00   21:42 (84)  1:31:53 (88)  2:08:08 (88)  2:32:44 (89)  3:54:39 (93)  4:37:35 (85)  4:38:39 (92)  4:39:41  
93.   Jani Tervo Raanujärven toivo  FIN  12:00:00   22:25 (90)  1:35:12 (91)  2:12:04 (90)  2:36:43 (91)  3:56:18 (94)  4:37:32 (84)  4:38:55 (93)  4:40:21  
94.   Petteri Heinonen Oulu  FIN  12:00:00   19:23 (54)  1:23:54 (59)  1:58:36 (71)  2:23:34 (78)  3:53:41 (92)  4:37:57 (86)  4:40:25 (94)  4:40:45  
95.   Jouni Knuutinen Codenomicon Oy  FIN  12:00:00   21:26 (83)  1:30:46 (86)  2:05:37 (86)  2:31:12 (87)  3:59:12 (95)  4:43:27 (87)  4:45:15 (95)  4:46:17  
96.   Ville Väisänen Oulu  FIN  12:00:00   22:21 (89)  1:36:23 (94)  4:47:16 (105)  2:37:17 (94)  4:02:12 (96)     4:49:16 (96)  4:50:29  
97.   Mika Pelkonen Oulu  FIN  12:00:00   24:09 (97)  1:36:15 (93)  2:13:37 (94)  2:38:16 (97)  4:04:52 (97)  4:49:06 (88)  4:50:00 (97)  4:51:46  
98.   Matti Ohtamaa Nivala  FIN  12:00:00   23:52 (95)  1:38:09 (98)  2:14:38 (96)  2:40:02 (98)  4:16:54 (100)  5:01:49 (89)  5:02:58 (98)  5:04:24  
99.   Antti Pohjola Kastelli-talot Oy  FIN  12:00:00   24:52 (102)  1:40:34 (99)  2:19:40 (97)  2:46:33 (99)  4:18:38 (102)  5:02:34 (90)  5:04:01 (99)  5:05:44  
100.   Jukka Kilpeläinen Itella  FIN  12:00:00   25:47 (105)  1:45:23 (105)  2:26:25 (103)  2:53:41 (103)  4:18:03 (101)  5:05:16 (91)  5:05:01 (100)  5:07:00  
101.   Sampo Piippo Nokia/NSN  FIN  12:00:00   25:08 (103)  1:44:30 (104)  2:24:51 (101)  2:53:12 (102)  4:16:46 (98)  5:05:59 (93)  5:07:12 (101)  5:09:04  
102.   Juha Honkala Pata määrää Juicea ja Pakettipo  FIN  12:00:00   25:11 (104)  1:44:30 (103)  2:24:51 (100)  2:53:08 (101)  4:16:46 (99)  5:05:59 (92)  5:07:13 (102)  5:09:05  
103.   Markus Viitala Siikajoki  FIN  12:00:00   23:21 (94)  1:41:51 (100)  2:23:37 (99)  2:53:53 (104)  4:40:29 (103)     5:33:58 (103)  5:35:17  
104.   Petrus Pyykkönen Oulu  FIN  12:00:00   24:45 (100)  1:44:11 (102)  2:26:24 (102)  3:00:29 (105)  4:49:49 (104)     5:42:16 (104)  5:43:32  
105.   Christian Reitz Germany  GER  12:00:00   24:49 (101)  1:42:26 (101)  2:21:48 (98)  2:49:19 (100)  5:13:20 (105)     5:54:32 (105)  5:56:05  
   Trond Risa Norway  NOR  12:00:00                        ej startad  
   Ilpo Mettovaara Team EB  FIN  12:00:00                        ej startad  
   Jukka Vaara Rovaniemen Roadrunners  FIN  12:00:00                        bröt  
   Markus Taskila Rovaniemi  FIN  12:00:00                        bröt  
   Joona Väisänen Tapolan mustamakkara  FIN  12:00:00                        bröt  
   Matias Väyrynen Oulunsalo  FIN  12:00:00                        ej startad  
   Hector Simo Bueno 8th floor lo perfa    12:00:00                        bröt  
   Tuukka Timonen Pudasjärvi  FIN  12:00:00                        ej startad  
   Miska Taskila Oulu  FIN  12:00:00                        ej startad  
   Ari Saastamoinen Malaysian Tigers  FIN  12:00:00                        ej startad  
   Markus Lippo Oulun Hiihtoseura  FIN  12:00:00                        ej startad  
   Juha Latvala Alajärven Ankkurit  FIN  12:00:00                        bröt  
   Juha Kotaniemi Team EB  FIN  12:00:00                        bröt  
   Timo Mattila ODL juoksukoulu  FIN  12:00:00                        bröt  
   Olli-Pekka Siltala Kajaani  FIN  12:00:00                        bröt  
   Jukka Päkkilä Oulu  FIN  12:00:00                        bröt  
   Visa Juntunen Suomussalmen Rasti  FIN  12:00:00                        bröt  
   Tero Leivonen Lahti  FIN  12:00:00                        bröt  
   Tommy Rantala Karkki-Rasti  FIN  12:00:00                        bröt  
   Esa Haahti Rovaniemi  FIN  12:00:00                        bröt  
   Ilari Jounila Oulu  FIN  12:00:00                        bröt  
   Juha Romppainen Oulu  FIN  12:00:00                        bröt  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English