Winter Run 7.8.2014, Hakunila

Kunto

Smart Follow

        Starttid Mellantid
2,5 km
Mål
5,0 km
 
1.   Hans Tuominen Hakunilan seurakunta    20:30:00   11:10 (1)  22:13  
2.   Petter Sandström     20:30:00   11:37 (3)  22:52  
3.   Kalle Niemimaa     20:30:00   11:40 (4)  23:17  
4.   Faysal Abdi     20:30:00   11:19 (2)  24:03  
5.   Andreas Wester     20:30:00   12:04 (5)  24:59  
6.   Tero Wester     20:30:00   12:28 (6)  25:10  
7.   Olli Mäkelä     20:30:00   13:04 (10)  25:26  
8.   Markus Alenius     20:30:00   12:33 (7)  25:29  
9.   Antti Ennekari     20:30:00   13:33 (14)  25:48  
10.   Petra Manner     20:30:00   13:33 (15)  25:48  
11.   Sara Vanninen Tickle Your Fancy    20:30:00   13:25 (12)  25:53  
12.   Juuso Kukkonen Majorkomitea    20:30:00   13:26 (13)  25:53  
13.   Laura Maria Kallio     20:30:00   13:03 (9)  26:17  
14.   Benjamin Gripenberg     20:30:00   14:49 (26)  26:25  
15.   Olli Hokkanen     20:30:00   13:10 (11)  26:33  
16.   Suvi Heikkilä Lynx    20:30:00   13:34 (16)  26:46  
17.   Ernst Alenius     20:30:00   13:35 (17)  26:56  
18.   Anniina Savola Toijalan Vauhti    20:30:00   13:43 (20)  26:58  
19.   Alexandra Tigerstedt     20:30:00   14:14 (23)  27:29  
20.   Edwin Ehrnrooth     20:30:00   15:32 (46)  27:41  
21.   Outi Ellilä Isobar Finland Oy    20:30:00   14:20 (25)  28:01  
22.   Anni Mäkelä     20:30:00   13:36 (18)  28:11  
23.   Henna Perälä Isobar Finland Oy    20:30:00   14:20 (24)  28:14  
24.   Paula Piiroinen     20:30:00   14:13 (21)  28:31  
25.   Sari Piiroinen Kafa    20:30:00   14:13 (22)  28:32  
26.   Mikko Leppänen Piijuska ky    20:30:00   12:40 (8)  28:49  
27.   Paola Rydman     20:30:00   14:51 (31)  28:59  
27.   Henri Bäckman     20:30:00   14:50 (28)  28:59  
29.   Kirsi Alahuhta Supertytöt    20:30:00   14:52 (32)  29:01  
30.   Sabine Smeds Helsinki Core Trainers    20:30:00   14:49 (27)  29:11  
31.   Belinda Ehrnrooth     20:30:00   15:13 (36)  29:20  
32.   Saku Suorsa     20:30:00   13:39 (19)  29:28  
33.   Saara Somersalmi Espoo    20:30:00   14:50 (30)  29:28  
34.   Anna Aalto Kympin Lapset    20:30:00   14:50 (29)  29:29  
35.   Ville Wideman     20:30:00   15:25 (42)  29:34  
36.   Nina Nordlund     20:30:00   15:16 (38)  29:42  
37.   Marika Pitkänen     20:30:00   15:00 (34)  30:09  
38.   Antonia Hamberg Samuji    20:30:00   15:03 (35)  30:10  
39.   Sonja Horneman Tmi Sonja Horneman    20:30:00   15:22 (40)  30:17  
40.   Sara Varjoranta Isobar Finland Oy    20:30:00   15:17 (39)  30:30  
41.   Anna Kuisma 10 camp    20:30:00   15:31 (43)  30:49  
42.   Jannica Nyman 10 Camp    20:30:00   15:31 (45)  30:51  
43.   Kristina Engelvuori 10 Camp    20:30:00   15:31 (43)  30:53  
44.   Sanna Haikkonen     20:30:00   15:24 (41)  30:55  
45.   Jenni Tulokas     20:30:00   14:59 (33)  30:58  
46.   Andrea Sandström     20:30:00   15:15 (37)  31:00  
47.   Kaj Råstedt Fribergs Gurkor    20:30:00   16:06 (49)  31:36  
48.   Susanna Ahokas     20:30:00   16:48 (61)  32:02  
49.   Cyrila Cibulka     20:30:00   16:47 (59)  32:06  
50.   Kristoffer Ignatius     20:30:00   16:46 (58)  32:06  
51.   Josephine Mickwitz   20:30:00   16:48 (62)  32:07  
52.   Matti Ahokas     20:30:00   16:49 (64)  32:07  
53.   Milla Valtonen     20:30:00   16:57 (66)  32:19  
54.   Saija Luotola Itäväylän hammaslääkärit    20:30:00   17:58 (85)  32:43  
55.   Jari Kukkonen     20:30:00   16:26 (52)  32:59  
56.   Mirkka Santala Vantaa    20:30:00   16:29 (55)  33:01  
57.   Raija Liukkonen-Salo     20:30:00   17:05 (69)  33:15  
58.   Sanna Kärki-Ahola     20:30:00   17:15 (73)  33:27  
59.   Virpi Rantala     20:30:00   17:04 (68)  33:35  
60.   Anne Pousi     20:30:00   16:29 (54)  33:36  
61.   Reijo Vepsäläinen AKUVIRE    20:30:00   17:43 (79)  33:38  
62.   Pirjo Pulkkinen     20:30:00   16:33 (56)  33:46  
63.   Tage Lemström IP-08    20:30:00   17:11 (70)  33:47  
64.   Susanne Nyman     20:30:00   17:19 (74)  33:49  
65.   Anniina Korhonen     20:30:00   16:26 (51)  33:52  
66.   Mia Sarpolahti     20:30:00   17:00 (67)  33:53  
67.   Mikko Ihalainen     20:30:00   17:24 (75)  33:56  
68.   Sanna Wester     20:30:00   16:29 (53)  33:58  
68.   Daniel Wester     20:30:00   15:35 (47)  33:58  
70.   Hannele Vertainen     20:30:00   17:13 (71)  34:06  
71.   Heidi Henttu Helsinki    20:30:00   16:57 (65)  34:17  
72.   Sari Mallat     20:30:00   16:48 (60)  34:23  
72.   Reetta Mallat     20:30:00   16:49 (63)  34:23  
74.   Sirkka-Liisa Kähärä Rekolan Raikas    20:30:00   17:58 (84)  34:39  
75.   Jenni Ihalainen     20:30:00   17:24 (76)  34:43  
76.   Taina Rytkönen Sonera    20:30:00   17:44 (82)  34:44  
77.   Ebba Rosengren     20:30:00   16:13 (50)  34:48  
77.   Isabelle Ehrnrooth     20:30:00   16:04 (48)  34:48  
79.   Riitta Lumme-Tuomala     20:30:00   17:42 (78)  35:05  
80.   Pii Kotilainen     20:30:00   17:42 (77)  35:05  
81.   Ella Luusuaniemi     20:30:00   18:05 (89)  35:18  
82.   Pia Pulakka Piijuska ky    20:30:00   17:14 (72)  35:38  
83.   Naemi Gripenberg     20:30:00   16:44 (57)  35:42  
84.   Kia Herold     20:30:00   18:03 (87)  35:45  
85.   Oliver Piha Supertytöt    20:30:00   18:50 (99)  35:50  
86.   Tanja Piha Supertytöt    20:30:00   18:50 (98)  35:50  
87.   Laura Mustaniemi     20:30:00   17:43 (80)  36:15  
88.   Heta Lahtinen     20:30:00   17:44 (81)  36:15  
89.   Katja Toivonen     20:30:00   18:04 (88)  36:19  
90.   Jaana Palomäki Juoksukerho TuskatON    20:30:00   18:48 (97)  36:20  
91.   Tarja Hammarberg Keravan Naisvoimistelijat    20:30:00   18:48 (96)  36:20  
92.   Kaisa Pesola     20:30:00   17:59 (86)  36:50  
93.   Mari Tanskanen Rittal Oy    20:30:00   18:40 (95)  36:51  
93.   Sari Toivonen     20:30:00   18:39 (94)  36:51  
95.   Nina Tallberg     20:30:00   17:56 (83)  36:54  
96.   Anitta Stuart     20:30:00   18:26 (93)  37:32  
97.   Meri Österman     20:30:00   18:25 (92)  37:32  
98.   Lotta Rosenlew     20:30:00   18:05 (90)  37:33  
   Hinni Helkamo Salon Rini    20:30:00   18:57 (100)     
   Amélie Langenskiöld     20:30:00   18:58 (101)     
   Nicole Ehrnrooth     20:30:00   19:10 (104)     
99.   Maija Walldén     20:30:00   19:13 (105)  37:33  
100.   Marina Flander     20:30:00   18:06 (91)  37:33  
101.   Jonna Smedberg     20:30:00   19:13 (106)  37:33  
102.   Ossi Savolainen Perussuomalaisten Uudenmaan pii    20:30:00   19:22 (109)  37:50  
103.   Nina From Perussuomalaisten Uudenmaan pii    20:30:00   19:23 (110)  37:50  
104.   Paula Järvinen Perussuomalaisten Uudenmaan pii    20:30:00   19:22 (107)  37:50  
105.   Eetu Niemelä Perussuomalaisten Uudenmaan pii    20:30:00   19:22 (107)  37:51  
106.   Gia Backström     20:30:00   19:30 (112)  37:52  
107.   Filippa Savolainen     20:30:00   19:30 (111)  37:52  
108.   Johanna Beeks     20:30:00   20:45 (118)  37:53  
109.   Heidi Aaltonen Espoo    20:30:00   20:45 (117)  37:53  
110.   Hanna Pajunen     20:30:00   19:08 (103)  38:18  
111.   Anne Mattila     20:30:00   19:08 (102)  38:18  
112.   Mari Ollila     20:30:00   19:42 (113)  38:46  
113.   Tuula Anttila     20:30:00   20:01 (115)  40:50  
113.   Jukka Anttila     20:30:00   20:01 (114)  40:50  
   Anni Eriksson     20:30:00   20:50 (120)     
115.   Heli Tuoriniemi Vantaa    20:30:00   21:32 (123)  41:32  
116.   Netta Tuoriniemi Vantaa    20:30:00   21:32 (123)  41:33  
117.   Michelle Uotila     20:30:00   20:29 (116)  41:36  
118.   Seidi Lehtokumpu TeliaSonera Oyj    20:30:00   20:46 (119)  41:46  
119.   Jonna Nevala     20:30:00   20:55 (121)  42:09  
120.   Sandra Kutvonen     20:30:00   20:56 (122)  42:10  
121.   Johanna Emilia Kontkanen 33 Company Oy    20:30:00   22:11 (126)  45:18  
122.   Riina Tarpila 33 Company Oy    20:30:00   22:10 (125)  45:18  
123.   Erno Koksu     20:30:00   22:14 (127)  47:19  
124.   Jenna Mustajärvi     20:30:00   22:14 (127)  47:19  
   Riitta Sirén     20:30:00   25:44 (129)     
125.   Anais Bäckman Supertytöt    20:30:00   29:03 (130)  58:21  
   Linda Tierala     20:30:00   29:04 (131)     
   Marjukka Bäckman     20:30:00   29:07 (132)     
   Catharina Gylling-Bärlund GrIFK Alpine    20:30:00   32:26 (133)     
   Esa Peltonen Isobar Finland Oy    20:30:00      ej startad  
   Kirsi Kukkonen     20:30:00         
   Jonna Ruoho Hoitokoti Eskil Oy    20:30:00      ej startad  
   Niina Sipilä Hoitokoti Eskil Oy    20:30:00      ej startad  
   Anni Vartola     20:30:00      ej startad  
   Essi Tapio     20:30:00      ej startad  
   Markus Salo Helsinki Triathlon    20:30:00      ej startad  
   Kirsi Valasti Run for Good    20:30:00         
   Jonita Martelius     20:30:00         
   Raili Ojanen     20:30:00         
   Annukka Wuolle     20:30:00      ej startad  
   Haikonen Sanna     20:30:00      ej startad  
   Matti Koskinen     20:30:00      ej startad  
   Heidi Koski Joulupukkisäätiö    20:30:00      ej startad  
   Eriika Karhumäki     20:30:00      ej startad  
   Anu Kurki     20:30:00      ej startad  
   Tiina Lauhde     20:30:00      ej startad  
   Thomas Heinonen     20:30:00      ej startad  
   Outi Mikkonen     20:30:00      ej startad  
   Anne Luukkonen     20:30:00      ej startad  
   Piia Huovila TeliaSonera Oyj    20:30:00      ej startad  
   Antti Aaltonen     20:30:00      ej startad  
   Teemu Alahuhta Core Bootcamp    20:30:00      ej startad  
   Ruusu Alahuhta Supertytöt    20:30:00      ej startad  
   Pekka Nordström     20:30:00      ej startad  
   Henrika Arle     20:30:00      ej startad  
   Kirsi Granqvist     20:30:00      ej startad  
   Christa Heinonen     20:30:00      ej startad  
   Henna Grönberg Hoitokoti Eskil Oy    20:30:00      ej startad  
   Minna Ek     20:30:00      ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English